Mayovky na Internetu

Mluvené slovo

Zakladatel: tonda

Tady diskutujte o Synu Lovce Medvědů a čtyřdiskovém Vinnetouovi (samozřejmě vše v Mluvené podobě:-))

  

Zeta
09.10.2019 22:02
Na ulozto jsem objevila pomerne dost nactenych mayovek - jde samozrejme o amatersky projekt, kvalita kolisa, jedna se vesmes (aspon co jsem zatim stihla poslechnout) o osekana vydani, ale snaha se myslim ceni a jsem uprimne rada za kazdy dalsi nacteny kousek, ktery muzu poslouchat napr. v aute, pri praci, zkratka kdyz nelze dost dobre drzet v ruce knizku :)

Odkaz

oldmilanman
17.10.2014 00:38
Vinnetou a Old Shatterhand taky patří mezi mé oblíbené desky, kazety a CD, které proháním v přehrávačích. Podle mě jsou to dost nedoceněná díla. Kostka je jako Old S. perfektní a Rösner je jako Vinnetou taky dobrý.

Co je zajímavé - verze na deskách, kazetách a CD se liší délkou. Na deskách jsou vždy nejdelší, na kazetách lehce zkrácené, na CD už je rozdíl několika minut. Scény a dialgoy jsou vysekané citlivě, neřekl bych, že bylo zkrácení na škodu, ale kompletní verze jsou přeci jen kompletní verze, jak byly zamýšleny původně.
Na uložtu jsou k dispozici všechny verze. Pokud máte dost trpělivosti a nastahujete si vše, co tam je, poznáte podle kvality co jsou deskové verze, co kazetové (někde je to i přímo napsané) a co je CD verze.

Vždy jsem obdidoval toho, kdo hry dal takhle perfektně dohromady a nedávno jsem díky youtube zjistil, že jde o komplet obšlehlá díla od Němců. Hudba je originální, a podle mě taky skvělá.

Jestli si dobře pamatuju, tak na desky běžela v 80. letech v televizi reklama, díky které mi máma desky kupovala. Pamatujete si ji někdo?

Robino
23.08.2008 22:02
Ja som mal pred niekoľkými rokmi (cca 1984-1987-neviem presne)nahrávku na magnetofónovej kazete.Túto som si urobil zo Slovenského rozhlasu.Bol to Duch Llana Estacada.Vtedy dávali každú sobotu popoludný hry pre mládež.Malo to svoje čaro.Doslova som to hltal.Ale kaziet som mal málo (kvalitných) a bol som nútený to vymazať. . . a teraz by som si to vypočul veľmi rád.Hudba tam ale bola použitá od Ennia Morricone-ho: Vtedy na západe. . . . . . . bolo to fakt veľmi dobre spracované
mlok
03.08.2008 21:00
tonda> toho sem neslysel,ale bratranec ho ma na kazetach tak si mozna pujcim
Belenor> hudba ta je prave vynikajici [mluvis-li o indianskem letu],vyslovnost nekterych slov je spatna ale celkove se mi to libi,obzvlaste 1.dve cd.

honza.
03.08.2008 19:41
A úplně ze všeho nejvíc mi vadí Moravcovo hysterické "Šošon smí žít." Já si to z knihy vždy představoval jako takové úlevné vydechnutí a ne tvrdé, přes zuby cezené konstatování čehosi. Je to, jakoby ho to štvalo.

Belenor
03.08.2008 18:34
Mno, mně tam vadí hudba, některé herecké výkony a anglická výslovnost herců, ale celkově docela dobré :-)
tonda
03.08.2008 13:05
Mlok slyšel si Syna lovce mědvědů ten je hezkej hlavně s Hooble Frankem stou kompotovanou záležitostí místo komplikovanou.
mlok
02.08.2008 18:04
to máš pravdu,když mě bylo tak 9-10 let,koupil mi otec Vinnetua na gramofonovych deskach-Indiánské léto a Rudýho gentlemana,no a byla to paráda to poslouchat,jenže pak se mi rozbil gramofon a bylo po ptákách.No a teď před 3 měsící jsem si koupil celou kolekci čtyř cd,tak sem si to po víc jak 10 letech pustil znovu.No a teď to poslouchám skoro každej večer.Jsem jak malej:)
tonda
01.08.2008 18:05
Mě se všechny líbí skoro víc než Filmy, protože se víc podobají knižní podobě.

Naposledy upraveno: 01.08.2008 18:05, tonda