Mayovky na Internetu

Timbabačové aneb May si kmeny nevymýšlel

Zakladatel: mescalero

  
natethla
31.10.2008 17:51
May si skutečně názvy kmenů nevymýšlel. Já před časem podnikl podobné dobrodružství s Apači Taracones a Nijory . Oba kmeny existovaly, kde a hlavně kdy a jak je delší povídání, pokud je zájem tak bych to vyvěsil na své již dávno neudržované stránky nebo zaslal mailem (jestli to tedy ještě mám).
Ani indiánská slova si nevymýšlel. Samozřejmě nemohl ve svých knihách transkribovat specielní znaky pro přepis fonetiky , ani v jeho době ty znaky nebyly sjednoceny. Takže apačské nezvučné l musel psát jako obyčejné, například, ani neoznačoval tonalitu . Ale jinak - je to přesné . Napsal jsem o otm článek, zájemcům zašlu.

Zatinka
01.10.2008 08:31
Hihi, tak to můžeš spolupracovat s mescalerem. Ty vytáhneš kmeny z mayovek a co o nich May napsal a Mescalero poskytne informace o "realitě" :-)

Belenor
01.10.2008 06:19
Hm, přímo před očima vidím článek "Indiánské kmeny v mayovkách", tam pak jednotlivé kmeny, vyskytnuvší se v knihách + co o nich psal a k tomu "realita", tj. co za kmen to je v současné terminologii a nějaké informace k němu. Asi si seženu nějakou odbornou literaturu a pustím se do toho :-)

Naposledy upraveno: 01.10.2008 06:19, Belenor