Mayovky na Internetu

Nová řada filmů

Zakladatel: tonda

Chystá se nová řada filmů, slyšeli jste o tom?, já jsem se to dozvěděl náhodou a že si nevymýšlím dokazuje tento odkaz http://www.arara.cz/product/189814 je to nakonci prvího odstavce.

Ofiko "webík": http://winnetou2016.rtl.de/

Diskuse na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/301741-vinnetou/diskuze/

Česká televize:
Odkaz

V novinách aj.:
Odkaz
Odkaz
http://kultura.zpravy.idnes.cz/novy-vinnetou-old-shatterhand-deh-/filmvideo.aspx?c=A161122_122728_filmvideo_vha
http://www.topky.sk/cl/100314/1590445/Legendarny-Winnetou-je-spat--Poriadne-nabuchany-a-Old-Shatterhand----No--nic-moc-
https://www.aktuality.sk/clanok/395165/vyrovnaju-sa-originalu-vieme-kto-nahovori-noveho-winnetua/#
https://www.novinky.cz/kultura/425299-novy-vinnetou-odcvalal-nemce-ani-slovaky-nenadchl.html
https://www.novinky.cz/kultura/425670-recenze-novy-vinnetou-neni-pro-nostalgiky.html?source=FBS
https://www.postoj.sk/20158/dymove-signaly_winnetouovej-spasy
Odkaz
Martin Koller si pustil v ČT Vinnetoua a zhrozil se
Odkaz
Odkaz
http://valikova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=580765
NEFF: Vinnetouova smrt
Odkaz

 > | >>
Zeta
17.05.2017 13:40
Apanači: Jj, koukala jsem, a rozhodně bych proti němu v roli mladého Old Shatterhanda nic neměla (otázka je, jaký je to herec - žádný film s ním neznám :). Daleko těžší bude IMHO vybrat herce pro roli Vinnetoua.

Ale když se ten nápad táhne už od roku 2010 a ještě se ani nezačalo točit, tak z toho nejspíš opravdu nic nebude...
Life is too short for what ifs.
mescalero
17.05.2017 11:17
Po zkušenosti s německou TV trilogii volám: už žádné nové zpracování Vinnetoua!!! za každou cenu je třeba zabránit vzniku nových mayovských filmů!!!
Konzultanti z řad Indiánů nejsou zárukou ničeho, Ten Meskaler (a kdoví koho je potomkem, může jít o Čirikavu či "míšence) jim na 90% narve pojetí Vinnetoua jako Čirikavy. Hrozně moc rád bych se v tomto pletl a mýlil, ale obávám se, že budu smutným prorokem. Ale nejspíše nic nevznikne, vybraní herci stárnou a stárnou, peníze se neshromažďují, nikdo nechce do toho rizika jít ...
A to nemluvím o scénáři, který může být zcela v pojetí "multi kulti" a new age. A jsme-li v USA, budou do děje narváni černoši a to v nikoli malých rolích.

Belenor
17.05.2017 10:47
Jo, asi jsem to tu už i psal, nějak je mi to povědomé :-) Ale tak může překvapit. Spíš se ale domnívám, že z projektu nic nakonec nevzejde.
Belenorovo bláboly na http://belenor.majerco.net :-)

Apanači
17.05.2017 10:38
:-D :-D :-D
Už som si zvykla, že v tejto problematike máme rôzny vkus.
:-D :-D :-D

Belenor
17.05.2017 10:18
Ježiš, jserm si ho vygůglil a to je hnusák :-) No než se dostanou k natáčení, tak bude starej jak Möhring :-)
Belenorovo bláboly na http://belenor.majerco.net :-)

Apanači
17.05.2017 10:10
Zeta, aj ja im fandím! Páčia sa mi fotky, ktoré zdieľajú - z krajiny, kde by chceli natáčať, autentické fotky železničných robotníkov... Asi si videla, že najali ako konzultantov Mescalera aj Kiowu, aby boli dôslední v zobrazení Native Americans.. Páči sa mi nádejný predstaviteľ Old Shatterhanda - slovinský herec Andrei Lenart, trošku si s ním aj občas píšem. :-)
sapfo
17.05.2017 08:50
Zeta, ten projekt visí dlouhodobě někde v předprodukci. Shánějí peníze, ale nemají zřejmě úspěch. Já bych byla klidně pro zfilmování ze strany USA, beztak se do toho tam pustili nadšenci s německými kořeny. Vinnetou točený v reáliích dalekého západu, přičemž hlavní důraz je kladen na věrnost knižní předloze - proč ne?
Zeta
16.05.2017 10:06
Včera jsem na Facebooku objevila skupinu https://www.facebook.com/WinnetouTheBeginning/, a dokonce existuje i oficiální stránka http://winnetou-the-beginning.com/. Nevíte někdo o projektu něco bližšího? Nápad natáčet skutečně v USA, a pokud možno co nejvěrněji podle knih, mi je sympatický, ale americká produkce...no nevím, nevím.
Life is too short for what ifs.
mescalero
27.03.2017 10:41
j.oakhurst: A. Steela jsem v Zlat. z Ark. také marně hledal. Vidov mohl hrát v Tekumsehovi Indiána, pak by byl těžko identifikovatelný, ale spíše to bude tak, že tu vůbec nehrál.
Proč cooperovskou tetralogii po r. 1977 (to je podle mě hraniční rok, kdy to ještě mohlo běžet v TV) nedávali v televizi, je mi záhadou. Taktéž se zcela vytratil rumunsko-franc. Tom Sawyer - podle mě jde o nejlepší zpracování Twainova příběhu.Kytarista a zpěvák skupiny Running Wild Rolf Kasparek (ročník 1961) vzpomíná v posledním Sparku, že tyto filmy (cooperovky, Tom Sawyer a další) dávali, když byl klukem, každý rok v západoněmeckých TV a že ho tyto filmy hluboce ovlivnily, dokonce ho vedly k napsání skladby The Last of Mohicans na posledním albu RW. Těch filmů a seriálů, které už zřejmě nikdy neuvidíme, je spousta. A pokud se něco z toho objeví, pak je to většinou s novým dabingem, který je obvykle strašný. Přitom staré dabingy existují, když ne v TV archivech, mají je různí sběratelé a lze se s nimi domluvit. Ovšem lenost, namyšlenost a snahá dát vydělat současným dab. studiím udělá svoje - proto se např. Čtyři z tanku vydali na DVD s ohavným dabingem, totéž prý platí pro Dva roky prázdnin atd.
Existují dva tři dabingy Filipovského pro filmy s Funesem (Jo, Ďábel a desatero a ještě jeden či dva), ovšem TV tvrdí, že jsou zničeny a dala je předabovat, přitom mezi lidmi tyto dabingy jsou a např. film Jo běžel před nějakým časem v kině Ponrepo (škoda, že nejsem v Praze, byl bych častým návštěvníkem) se starým dabingem, tj. s Filipovským.
j.oakhurst
24.03.2017 16:11
Mescalero S největší pravděpodobností se nejedná o jednoto a téhož herce i když pochybnosti tu jsou,,,,ale že ve filmových databázích jsou chyby to je fakt.Jednu dobu uváděli že ve filmu Zlatokopové z Arkansasu hraje Anthony Steel(Forrester Vinnetou 2) ,teď už z obsazení zmizel ,dále, už jsem jednou zmiňoval ,Oleg Vidov v Tecumsehovi, ale je uveden na ČSDF i imdb,com . Kdo ho ve filmu najde?
Ty filmy s Koženou punčochou jsou určitě neodmyslitelně spjaty s doznívajívající přesto však stále dost silnou érou filmových mayovek a nezávisle natáčejících se mitičovek v paměti všech, kteří vyrůstali koncem 60 a první poloviny 70let Je fakt škoda, že ty filmy zmizely určitě by se mnozí včetně mne právě z té nostalgie rádi podívali.....
Taky jsme měli jen jeden program a vždy se našel nějaký film či seriál který jsem si oblíbil kde jsem si nacházel své hrdiny......večer.byl ale problém když dávali film s hvězdičkou tam byli naši nekompromisní,korunu tomu ještě nasadila hlasatelka když oznámila tento pořad není opravdu vhodný pro děti a už jsem letěl do postele...
Škoda, že nedávají původní dabing u většiny starých filmů různých žánrů ta kvalita byla ohromná zásluhou vynikajících herců a celého týmu, kde by byl Funes bez F, Filipovského,? aj
Samozřejmě se to týká i filmových mayovek u těch pozdněji nadabovaných se bohužel na kvalitě u obou hlavních hrdinů , podepsal již věk herců přesto z určité piety vůči nim jim tu roli ponechali což myslím bylo dobře.
Nedokáži si ale představit předabování původních mayovských filmů ,jak by to přijala divácká obec....přinejmenším té starší generaci by se to nelíbilo
Zdá se ,že ti kteří o tom rozhodují  jsou si toho velice dobře vědomi, lze tedy doufat ,že k tomu nedojde.
mescalero
23.03.2017 13:09
j.oakhurst: já myslím, že starý H. Lange v Dobr. kriminalistiky nehrál. Hrál tu buď nějaký jeho jmenovec, případně příbuzný.
Já viděl nedávno (půjčeno od kamaráda) na DVD Lovce jelenů ve slovenštině a Prérii se starým (vynikajícím) českým dabingem. H. Lange vypadá na svých cca 45 let, ačkoliv, když jsem tyto filmy viděl jako malý, považoval jsem ho za mladšího. Kdo chce, najde si na Youtube ukázky z těchto filmů, s českým i slov. dabingem. Celé filmy lze vidět v německém či ruském znění. Je to nostalgie jako prase, člověk pomine kostýmy a další nesmysly, a vnimá určitou hloubku a smutek, které v těchto filmech jsou; také podzimní nálada, zcela odlišná od mayovek. A hlavně jsem si dokázal vybavit své dětské pocity a prožitky, všiml jsem si scén a prvků děje, které mě jako kluka hluboce ovlivnily (třeba zavěšené skalpy, mučení Nattyho - ty tomahavky zaseknuté těsně u jeho obličeje, delavárští jezdci na obzoru, přepadení stráží pevnosti Bushovým gangem a skvělá hudba tuto scénu doprovázející - mimochodem je vytvořena českým tvůrcem pro českou zvukovou verzi, v orig. tato hudba není, atd.).
V TV bohužel tyto filmy naposledy dávali kolem r. 1975, pamatuji si ta sobotní či nedělní dopoledne, kdy jsem netrpělivě čekal, až to začne. Měli jsme tehdy k dispozici jen jeden program (2. program jsme nechytali) a já s ním byl často spokojen, protože jsem viděl to, po čem jsem toužil - dnes chytnu 30 programů a mnohdy není ani na jednom z nich nic, co by mě zaujalo. Ach jo.

Naposledy upraveno: 23.03.2017 13:11, mescalero

j.oakhurst
07.03.2017 11:18
Díval jsem se ještě na na to H.L na imdb. Jeho jakási první role je z roku 1933 a pak od roku 1957.V této dosti velké časové pauze nic, to je dost zvláštní......
Napadá mne jestli tam není chyba v datu narození pokud by byl ročník 1923 začal by,, naplno, filmovat až ve 34letech je to sice možné... a Koženou punčuchu ve cca 46letech,ale spíše bych se příkláněl k tomu že byl mladší tedy teoreticky i o 10let.V tom případě když by hrál v DK bylo by mu 58 ....mohl by to být tedy on.....
V takovém věku když je člověk zdravý, udržuje se a za pomocí filmových maskérů nějaký ten rok dolů se podaří...

Filmy Prérie,Lovec Jelenů aj jsem naposledy viděl zač. 70let a od té doby ne. Už si podobu hlavního představitel N.B. přesně nevybavuji a DK jsem teď také nesledoval ale z dřívějších repríz si trochu pamatuji že mi herec toho jména tam připadal subtilnější než v cooperovkách...

V Pion,stezce před léty psali nějaký článek o V.Menšíkovi že byl roč..24.On sám se k tomu mezi přáteli  smál, že to měl chybně zapsané v občance a že alespoň půjde dříve do důchodu, Později se uvádělo správně již rok narození 29
j.oakhurst
06.03.2017 16:34
Ve filmu Křik černých vlkú hrál druhou hlavní roli Raimund Harmstorf který se také objevil po boku Ch.Hestona v dalším zdařilém zpracování J.L Volání divočiny pod názvem Hlas divočiny kde si své party zahráli M.MercIerOVÁ Rik Battaglia a Sancho Garcia z Dálkových řidičú, R Harmstorf učinkoval dále vedle Franca Nera v Bílém tesáku .
Harald Reinl  si do svého zlatokopeckého filmu Supi nad Aljaškou filmu  přetáhl hereckou partu ze svých mayovek ,M Baloha B.Spojlara,V Medara,I Iveziče,M Bormana
Toho ruského Bílého tesáka znám ,je zvláštní že Rusové dokázali tuto látku tak podchytit, k vykreslení drsněho severu jistě přispěl i černobíý obraz který tomu dodal tu správnou atmosféru
Spolupráce s rumunskými filmaři jak vidno přinášela zahraničním film. společnostem ovoce  Od dob natáčení Kožené punčochy přes seriály  Dobrodružství T Sawyera,,Mořského vlka i Američani objevili kouzlo zdejší přírody a asi i levnější možnosti a natočili zde Návrat do Cold Mountain
Kit a spol také příjemná odpočinková podívana exteriéry natočené v Tatrách(?)
Na Prince a Chuďase se také nedá zapomenout ,klenot naší tv tvorby, jedinečný R..Skamene ve dvouroli a doslova děsivé vykreslení městské chudiny....
 
j.oakhurst
06.03.2017 16:08
Ačkoliv ve filmu Cesta na jihozápad není příliš akce a děj plyne dost pomalu nedá se říci že by byl nudný.Zajímavé jsou i lokace kde se film natáčel ,lom Velká Amerika a krajina Jižní Sibiře vytvořily nádhernou scenerii ,,pravé ,,Aljašky.Herci typově vhodní zejména M Sandhaus v roli starého zlatokopa J.Schmitzer,G.Opočenský.jako starý indián, mladičký Jiri Strach ,trio banditu z nichž jeden Ivan Paluch se už objevil v předchozím snímku Z.S Kaňon samé zlato ....
I když tento film má daleko do pravé kovbojky stejně může potěšit nejednoho příznivce romantiky a dobrodružství
Mezi  asi nejlepší zpracování J.L,,u nás,, .patří  tv..seriál Utěk zo zlatej krajiny který je opravdu velmi zdařilý.Do hlavní role obsazený ,Bruno O'Ya typově naprosto odpovídal představě drsného zlatokopa a herecky přesně ztvárnil, vhodně nadabovaný V.Mullerem Je jenom škoda že tohoto herce filmaři nevyužili do podobných rolí vícekrát až na jednu,, mitičovku,,se v podobné roli nikde neobjevil .Dokázal bych si ho klidně představit i v nějakém americkém westernu.
Také ostatní herci hráli své ulohy s velkou přesvědčivostí J Vinklář ,S Valentová J Pántík,L Chudík J Tříska B Turzonová aj
Vedle herců se nemenší měrou na výsledném dojmu díla nepochybně podílel scénař  Jiřího Hubače, spolu s režii Františka Chmiela,
Zajímavé  že v tomto případě vůbec nevadilo že výprava byla poměrné chudá bylo evidentně poznat že interiéry byly často studiové, aljašské městečko Circle City simulovalo pár salaší někde v Tatrách, ve psím spřežení byli samí vlčáci apod
mescalero
03.03.2017 10:36
Helmut Lange - jistá podoba tu mezi oběma herci (s H. L. z cooperovek a H. L. z D¨K) je, samozřejmě že v DK nehraje skorosedmdesátník. Starý H. Lange hrál snad i v nějakém německém seriálu podle Ostrova pokladů.
Co je zajímavé - někdy koncem 60. let hrál Menšík a další čeští herci v jednom filmovém zpracování Robina Hooda. Někde v těch ročnících čas. Kino, které jsem si loni pořídil je fotka Menšíka ve zbojnickém kroji.
Vůbec je s podivem, že u nás nevznikl skutečně dobrodružný-hist. film, třeba typu těch v J. Maraisem v hl. roli. Komedie, parodie, drama to ano, ale výpravné dobrodrúžo ne, ačkoliv se tomu blížily některé televizní filmy (např. Princ a chuďas). Přitom ostatní socialistické země toho nachrlily docela dost.
mescalero
03.03.2017 10:26
Ve srovnání s jinými zpracováními Londona je Cesta na jihozápad spíše slabší položkou v londonovské filmografii. Pro mě zůstává nezapomenutelná syrová a skoro dokumentární ruská verze Bílého tesáka z 50. let 20. století (v 70. letech jsem ji viděl nejméně 2x). Velmi solidní je zpracování téhož tématu s Frankem Nerem v hl. roli (filmy Bílý tesák, Návrat Bílého tesáka), jednoho z padouchů hraje i R. Battaglia z poloviny 70. let. Koncem 70. let u nás v TV běžel i 4-dílný velmi drsný seriál podle románu Bílý den a dalších Lond. děl, tuším, že šlo o něm-italskou koprodukci, na název si momentálně nevzpomenu. A v r. 1979 dávali 7-dílný slovenský seriál Návrat do zlatej krajiny, které momentálně běží na STV2, každý pátek večer, i dnes (budu se dívat).
2 filmy z dob zlaté horečky na Klondiku natočil i Harald Reinl - Křik černých vlků a Supové nad Aljaškou, obě běžely u nás v kinech. Počátkem 80. let u nás dávali v kinech docela pěkný film USA Zlatá horečka na Klondiku, v němž se líčila možná dobrodružství mladého Jacka Londona. Něco natočili i Rumunové, ale to už jsem neviděl. Dobrým filmem je také východoněmecký Kit a spol. s Deanem Reedem a Rolfem Hopem (padouch z mitičovek, král v Tři oříšky pro Popelku) - ve starém českém dabingu je to zážitek.
Jo byly to hezké časy mého dětství, když jsme chodili do kin a v sobotu ráno nebo odpoledne si zapínali televizi - dnes pro "dobrodružnou mládež" nic nevysílají.

Naposledy upraveno: 03.03.2017 10:27, mescalero


Apanači
02.03.2017 17:07
j.oakhurst: Ďakujem, veď to sú priam bádateľské výsledky!

Klapz.11tka sa dá nájsť aj na nejakých tých internetových portáloch, ale má to 13 dielov - V tam má LEN svojich pár sekúnd. To by sa mi teraz ťažko hľadalo. :-) Odložím si to na neskôr, snáď na ten dôchodok. :-)

Cesta na jihozápad
: preklikala som si ten youtube. Nechcela som sa úplne ponoriť do príbehu, London sa mi zdá trochu cynický, drsný - toho je dosť aj v realite, keď už si niečo vyberiem, tak radšej hľadám niečo typu KM :-)
Ale teda k filmu: čarokrásna príroda! V záverečných titulkoch sa písalo, že natáčali aj v juhosibírskej oblasti. Nádhera - na obrovskej nekonečnej ploche. Aspoň taký obraz mi utvoril pred očami kameraman.
Herci - skvelí, zdá sa mi, že si páni plnili svoje chlapčenské sny, že si svoje úlohy westmanov priam užívali. "Detská" rola - naozaj žiarivá. Hudba - sedela. Jednoducho, urobilo mi to dobrú náladu a skrášlilo večer.
j.oakhurst
02.03.2017 15:43
Apanači
podařilo se mi získat jen tuto informaci
Pionýr ročník 15 ,1967/68 číslo 4
Na titulní časopisu  Waldemar Matuška s kytarou v ruce a s páskou přes oči v roli piráta se stejnomeného seríálu .
Uvnitř časopisu fotoseriál Klabzubova jedenáctka dle televizního zpracování  s bublinami i textem pod foty
Vinnetou (Jan Tříska)
Vinnetou miluje své bílé bratry z kmene odkud pocházíte,, pravil jezdec,,a pokračoval, stopy ho neomylně vedly až sem
Vinnetou bude stát bok po boku o kulatou bizoní kůži kterou proháníte nohama
j.oakhurst
01.03.2017 20:46
S tim Helmutem Langem jsem si lámal hlavu už dříve, je to hádanka ..ale myslím že bude někde chyba, může to být herec stejného jména...a jeho role v DK.....zařazená omylem k tomu ,,našemu,,
j.oakhurst
01.03.2017 19:37
Mescalero Použil jsem jen slova kterými byl označen nový O.S a jež v tomto případě padají i na hlavu K.M.,ale spíše by se měly užít slova nerozhodnost .váhavost neboť neuráží.
Je na každém divákovi jaký obrázek si o díle vytvoří a jaké závěry z toho vyvodí.
Jde čistě o pouhou dedukci ale podle chování hlavního hrdiny se tu nabízí pararela se spisovatelovým životem přes počateční klopýtání k poznání a naplnění smyslu života.
Jinak¨čas ukáže zda se nových a lepších filmů či horších dočkáme.....
J,Wayne natočil west.Rio bravo jako protiváhu k filmu V pravé poledne,nelíbilo se mu že šerif Garyho Coopera žádal o pomoc občany proti zločincům a projevoval strach.Waynův šerif z Rio Brava byl muž takříkajíc bez bázně a hany.Oba westerny si své diváky našly a patří dnes již mezi klasiku,Třeba se najde v Německu režiser který bude uvažovat podobně a s dostatečným kapitálem v zádech......
 > | >>od 1. 9. 2005