Mayovky na Internetu

Nová řada filmů

Zakladatel: tonda

Chystá se nová řada filmů, slyšeli jste o tom?, já jsem se to dozvěděl náhodou a že si nevymýšlím dokazuje tento odkaz http://www.arara.cz/product/189814 je to nakonci prvího odstavce.

Ofiko "webík": http://winnetou2016.rtl.de/

Diskuse na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/301741-vinnetou/diskuze/

Česká televize:
Odkaz

V novinách aj.:
Odkaz
Odkaz
http://kultura.zpravy.idnes.cz/novy-vinnetou-old-shatterhand-deh-/filmvideo.aspx?c=A161122_122728_filmvideo_vha
http://www.topky.sk/cl/100314/1590445/Legendarny-Winnetou-je-spat--Poriadne-nabuchany-a-Old-Shatterhand----No--nic-moc-
https://www.aktuality.sk/clanok/395165/vyrovnaju-sa-originalu-vieme-kto-nahovori-noveho-winnetua/#
https://www.novinky.cz/kultura/425299-novy-vinnetou-odcvalal-nemce-ani-slovaky-nenadchl.html
https://www.novinky.cz/kultura/425670-recenze-novy-vinnetou-neni-pro-nostalgiky.html?source=FBS
https://www.postoj.sk/20158/dymove-signaly_winnetouovej-spasy
Odkaz
Martin Koller si pustil v ČT Vinnetoua a zhrozil se
Odkaz
Odkaz
http://valikova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=580765
NEFF: Vinnetouova smrt
Odkaz

<< | <> | >>

deerslayer
30.12.2016 23:16
Zabili mayovky naveky.....po tomto to už nikto neriskne....premrhaný potenciál (finančný, iný to nemalo).
ovinona
30.12.2016 22:41
Hurá, konečne nejaká akcia, napätie, myšlienka... Trochu sa rehabilitovali po tom hroznom druhom dieli... stále však to zostalo na úrovni fan fiction... To ako fakt nemali na to, aby zohnali viac koní a komparzu na ten apačský útok na farmu za bieleho dňa? Toto mal byť kmeň Apačov? tých pár koníkov? celé strieľanie bolo potom pridlhé, to by už boli komplet mŕtvi, nemal by komu OS náčelníkovať! Nšo-či mala videnie horiaceho petroleja. Som myslela, že bude v plameňoch celé údolie. A tam kde nič-tu nič, jedna horiaca vrtná vežička. A nič sa od nej nechytilo...
Ozaj a Apači odrazu mrznú v horách v stanoch, hoci dovtedy žili tiež v stanoch... A hladujú a nič neulovia, hoci dovtedy tiež žili z lovu... Nedomyslené.
Asi najlepšia myšlienka pre mňa bola: "My nie sme koniec, my sme začiatok" A ešte to stolovanie na deň vďakyvzdania, teda pardon, na oslavu dokončenia stodoly... A celkom pekný dôvod na pokrvné bratstvo si vymysleli.
Naozaj nevidím veľa dôvodov na to, aby som si toto trojdielko pozrela ešte raz. No čo už. Snáď niekto iný, inokedy...

Naposledy upraveno: 30.12.2016 22:42, ovinona


pavlina
30.12.2016 22:41
A místě kde stávala vesnice Assinniboinů,měl Old Shatterhand svůj ranč.

Kniga
30.12.2016 22:37
chjoo :( ja jsme doufala, ze aspon v Nemecku to bude mit uzspech, no asi ten druhej dil byl fakt pres caru... je to skoda, ja bych rada s temahle hercama jeste neco videla. No asi budu mit smulu. A pochybuju, ze jeste nekdo nekdy sebere odvahu...

Apanači
30.12.2016 16:26
Dámy, s tým fanfiction ste ma dostali! Asi založím na to špeciálnu diskusnú miestnosť. Mám hlave „spoustu nápadú“. :-)

Ďakujem, Zatinko aj Zdero! Tak ja si snáď to Strieborné jazero predsa niekedy pozriem celé, kvôli týmto záberom!

Belenore, Kakho-oto, k tomu Mayovi neveriacemu-veriacemu sa ešte niekedy rada vrátim! Keď odznejú dojmy na tretí diel.
Kakho-oto
30.12.2016 12:05
Včerejší premiéru třetího dílu sledovaly v Německu pouze tři miliony diváků (méně než 10 procent koláče). Sledovanost tak oproti prvnímu dílu klesla o 41 procent, což je dost. I když jsou německé kritiky filmů poměrně vstřícné (výjimku představuje většinou jen trapný druhý díl), tak to teď nevypadá, že by se mělo točit případné další pokračování. A přestože jsem třetí díl ještě neviděl, asi se nic hrozného nestane, když Vinnetoua tentokrát nebudou oživovat (myšleni tedy alespoň tvůrci aktuální trilogie). Třeba se ještě dočkáme časem jiného projektu. Přivítal bych zfilmování některých orientálních příběhů Karla Maye - to by bylo v dnešní době samo o sobě dobrodružné (něco takového natočit).

Naposledy upraveno: 30.12.2016 12:05, Kakho-oto

harratko
30.12.2016 09:45
mno, tak po shlednuti tretiho dilu v tv (RTL v originale, nejak si neodvedu tohle predstvait jeste s dabingem) bych rekla, ze absolutne nejlepsi na cele trilogii byl skvele sestrihany trailer...

Ano, treti film byl rozhodne lepsi nez totalne zmatlany Poklad, ale i tak... i napinave sceny nejak napinave nebyly, vsehcno bylo straslive zdlouhavy a unavny...

A opravdu je treba vsehcno brat jen "na motivy".. protoze s Mayovkama to ma spolecna maximalne jmena hlavnich postav, jinak nic.

Pribeh taky nic moc.

Asi jedine, co se mi libilo, byl mlady Santer - ten ve mne jako jediny vyvolal v cele trilogii nejake emoce a od prvniho momentu jsem pri kazde vterine, kdy se objevil na obrazovce, mela prisernou chut mu zakroutit krkem, vrazit pesti do zubu a zoufale k zblazneni me rozcilovalo, ze mu vsechno prochazi :D Od zacatku az do konce mi strasne lezl na nervy, coz ve filmu od zaporaka ocekavam.

Jinak neustala nezmenena naivita OS uz me taky otravovala.. ve tretim dile uz je na zapade dost dlouho na to,aby pochopil,jak to chodi - prvni naznak, ze mu to konecne docvaklo, byl az uplne na konci,kdyz se "zbavoval" mladeho Santera.trochu pozde a stejne si prece nepospini ruce neci krvi... Nastesti tam prisel ten Prazak, co konecne udelal to, co meli jini udelat uz davno:D

Konec taky nic moc.. vsechno tak nejak pateticky a povrchni...abych pravdu rekla, ani by me neprekvapilo,kdyby jeste Ntscho-Tschi oznamila, ze je tehotna... to by aspon cely film zakoncilo jako telenovelu a ne pokus o vytvoreni noveho kultovniho westernu pro radu generaci...

Mozna si ten film svou skupinu fanousku najde, ale i kdyz jsem bylo otevrena opravdu ke vsemu, i kdyz mi nevadi uplne odkloneni od knih a divala jsem se na to jako na nezavisle dilo, ktere opravdu nejede podle Maye, tak bohuzel ani jako western me to uz nepresvedcilo a neni to neco na co bych musela koukat dvakrat.

Skoda.


nejlepsi byly nasledne dokumenty o nataceni :)

Naposledy upraveno: 30.12.2016 09:49, harratko

zdero
30.12.2016 09:27
Ve scéně, kdy Nšo-či vylézá na skálu aby vyvolala ducha orla jsou na okamžik v dálce na louce vidět zbytky hrobů z III. dílu.

Naposledy upraveno: 30.12.2016 09:30, zdero


Zatinka
30.12.2016 09:04
Tijuana - záběr na Miramonte a malého Armanda, jak zvoní na kostelní zvon.

Vila developera Henryho - záběr ze třetího dílu na Vermeulenovu vilu ve Splitu.

Apanači
30.12.2016 08:41
Zatinko, toto by ma zaujímalo - spomenul kamarát aj nejaké konkrétne veci, pls?

Zatinka
30.12.2016 08:03
Kamarád mě upozornil, že ve 2. díle se objevuje několik vystřižených filmových scén ze starých mayovek...
ovinona
29.12.2016 22:35
Po druhom dieli sa už radšej ani nevyjadrujem. Alebo predsa dám: Predstavte si to ako western, na ktorý sa idete pozrieť. Má úplne iný názov. To je jedno, aký. Nevolá sa Winnetou. Príde vám to fakt ako moderne natočený, zaujímavý film? Western s akciou, prípadne s nejakou morálnou myšlienkou?
Bol by to na trhu totálny prepadák, ktorý by možno nezarobil ani na výdavky. Skúsme len čriepky: 15 minút trvá scéna hľadania jaskyne v jazere. OS a W prchajú z jaskyne a neomráčia poriadne strážcu, ktorý ich môže prezradiť. Scéna s hadmi ďalšia somarina. Vyhádzal ich všetkých vonku práve tam, kam potom všetci stúpali, ale nikoho nič neuštiplo. Prestrelka v jaskyni... to... ako... čo? Stačí. Neviem, či vôbec dám tretí diel. Fakt úbohé, chcieť sa nabaliť na značke Winnetou bez nejakej vyššej kvality. Máte pravdu s tým Fanfiction. Presne takáto je kvalita. často aj vyššia. Lenže tie sa točia s inými nákladmi a nepredávajú sa televíziám...

DarkTower
29.12.2016 19:27
Vzhladom na to, ze cely 'Dreiteiler' bol zjavne ponaty ako miniseria alebo trojdielny film, hodnotit budem az po dopozerani tretieho dielu. Pevne verim, ze veci, ktore v jednotlivych dieloch ako samostatnych filmoch nedavaju vyznam, resp. su vyznievaju nedomyslene, sa uzavru a daju vyznam v jednoliatom celku. Urcite si nenecham ujst megaprojekciu dreiteleru s ceskym dabingom po premiere na CT. Musim uznat, ze ten slovensky to velmi slusne zabija...

Kniga
29.12.2016 19:04
Zeta jop, je to fanfikce :). Coz treba prave me docela tesi :). A jak pises paralelni vesmir, coz si mylsim i ja a tak to beru od okamziku kdy jsem z traileru pochopila, ze se knih drzet nebudou.


Ja se budy vymykat, jsem s druhým dílem docela, docela spokojená! Nejsem z něj nadšená a unesená, to ne. Ale znechucená také ne.

Stejně jak Zeta velmi kladně hodnotím rozhovory mazi Oldou a Vinnetouem. to je něco co mě na starých filmech mrzelo, že té interakce mezi těmito dvěma tam moc nebylo. Né, že by jí v knihách bylo o hodně více, že :D.
Přílišné polidštění dle kakho-oto je prostě opravdu známkou fanfikce. A mě se tenhle živelnější Vinnetou prostě líbí daleko víc než Pierre Brice, který mě neuchvátil ani v dětském věku :).

Co se týče příběhu je docela slabý, o tom žádná, osobně bych třeba brala kdyby zpracovali třeba námět z Winnetous Testament - band 1. Kdy Incu-cuna dostane stribrnou pusku za zachranu zivota od nejakeho mexického šlechtice... tím tam mohli mít taky bandu mexikánců... A klidně i toho banditu co jede po Nšo-či :D

Sapho ja ten vzpominany film nevidela, ze mela prostitutka rude vlasy dle me patri k tomu ze ve starych filmech take byla zrzka...

Zeta
29.12.2016 18:36
Tak si dovolím přidat dojmy po shlédnutí Stříbrného jezera. Bohužel první, co mě napadá je, že to byla velmi slušně natočená fanfiction story. Případně dobrý „komediální/romantický“ díl nějakého seriálu. Když se na to dívám takhle, jako na paralelní možnost, tak se mi film vlastně líbil, je to oddychovka, která je hlavně o lásce a námluvách. Pokud to ale člověk má brát vážně, tak „Co to sakra bylo?“

Nikdy se mi nepříčila myšlenka, že by Old Shatterhand přece jen opětoval lásku Nšo-Či, i když to v knize tak není, ale stavět na jejich sbližování celý film, to je trošku moc. Vymyslet lacinější milostný příběh už snad ani nešlo (nejprve s ní on jde ochotně do stanu, sám si položí její ruku na srdce, ona mu daruje oblek, pak ji najednou on nechce, že na to jde moc rychle, načež ji unese banda Mexičanů v čele s bláznem, on si vlastně uvědomí, že ji miluje, jede ji osvobodit, mezitím se o ni uchází hlavní záporák, on ho přemůže a nakonec se koná svatba) – asi se scenárista nechal příliš strhnout těmi Mexičany, chtěl napsat western a vyšla mu z toho telenovela…Akce zoufale málo, vlastně jenom jedna přestřelka v jeskyni a to je všechno. Navíc přibylo nelogických scén jako třeba prozkoumávání jezera – kdyby bylo na dně takhle dobře vidět, tak by nějaký náznak, že je tam něco zvláštního, musel být vidět už z hladiny. Jestliže z hladiny není vidět na dno a jezero je hlubší, než na co stačí jeden nádech, tak by dole bylo vidět s bídou na půl metru před sebe a prohledávání ze sudu by tím pádem nemělo smysl. Rovněž nevím, jak dobře by se Nšo-Či plavalo úzkým tunelem v šatech až na zem (už v riflích a košili se neplave úplně dobře, kdo zkusil, tak ví) a proč by ji do jeskyně vlastně brali…

Pár věcí se mi ale opravdu líbilo, překvapivě třeba vedlejší linka Sama a Belly, přišla mi příjemně humorná, odlehčená, skvělá protiváha k nerozhodnému Old Shatterhandovi a Nšo-Či. Potěšilo darování obleku, ke kterému dojde I v knížce, líbilo se mi jemné špičkování a humor mezi Vinnetouem a Old Shatterhandem a je škoda, že těch společných scén, které jejich vztah prohlubují a posouvají dál je tak málo (dvoření mělo skončit tím oblekem, pak měl být napínavý příběh o V a OS, a na konec klidně ta svatba, pro mě za mě). Takhle holt nezbývá, než se na to koukat jako na paralelní vesmír.

Naposledy upraveno: 29.12.2016 18:36, Zeta


Apanači
29.12.2016 18:06
Ďakujem, Kakho-oto, za info, tak to si bratstvo pozriem v piatok!

Naposledy upraveno: 29.12.2016 18:06, Apanači


Zatinka
29.12.2016 17:42
Tak jsem si včera stáhla z internetu 1. díl ve slovenštině. Hrozně jsem se těšila, od začátku jsem patřila k podporovatelům nového díla. Trailery vypadaly suprovně, Vinnetou byl na fotkách hrdý, ušlechtilý, budící respekt, prostě pecka. Tak jsem si ho vždycky v knihách představovala. Möhring se mi na promo fotkách také líbil, vzhledově se blížil Mayovi.

Ale: film mě celkově nezaujal, spíše zklamal. S knihou nemá nic moc společného. Jak už jsem psala dříve, tak by mi odklon od knihy nevadil, kdyby ale nebyl děj tak přitažený za vlasy :-) Nemělo to hlavu patu, děj byl poměrně nudný, nezáživný, celou dobu jsem čekala, kdy se začne něco dít, kdy se rozvine nějaká zápletka a ono nic. Boj Apačů v Roswellu skončil dříve než začal (pro diváka) a ten závěrečný výbuch mostu... bez komentáře. V+OS skočí z obrovské výšky do rozbouřené řeky, na hlavu se jim zřítí celá konstrukce mostu včetně lokomotivy, ale nic se jim nestane. Převtělení Bruce Willis a Chuck Norris :-)

Old Shatterhand a jeho opití v baru, prostitutky, věčně nalitá Bancroftova žena... Myslím si, že místo těchto zbytečných scén mohli krásně natočit Old Shatterhandovo seznámení s puškařem Henrym - zkouška dovedností, medvědobijka...

Chtěla jsem trochu realističtější mayovku, klidně i drsnější, modernější, ale tohle bylo na můj vkus až přespříliš špinavé, drsné a ponuré. Vinnetou svou roli přehrával, supěl jako lokomotiva, kdyby trochu ubral páry, bylo by to lepší.

Od včerejška přemýšlím, co bych napsala kladného, ale moc mě toho nenapadá (pominu-li exteriéry a hezky zakomponovanou Böttcherovu hudbu). Kdybych se na film netěšila, tak bych si řekla, že to je důsledkem mého negativního přístupu. Ale přes natěšenost a snahu přijít filmu na chuť jde tento snímek zcela mimo mě, nebavil mě ani jako mayovka, ani jako dobrodružný film obecně.
zálesák
29.12.2016 16:34
Po pozretí 2. dielu:
Ako oddaný a dlhoročný fanúšik Karla Maya a Winnetoua pociťujem veľké sklamanie. Katastrofa. Všetko zle. Vyjadrenie školským hodnotením: 5!
Old Shatterhand - takto má vyzerať najslávnejší zálesák Divokého západu? Kde sú jeho povestné pušky? Winnetou- toto je rozvážny najslávnejší indiánsky náčelník? Bez svojej striebornej pušky? Ktorú drží v rukách nejaký mexický bandita - tak to je silná káva! Je mi smutno.
Prosím tvorcov filmu: ďalej netočte!

Naposledy upraveno: 29.12.2016 17:48, zálesák

Sapfo
29.12.2016 16:17
Viděla jsem jenom první díl. Měl to být velký odklon od knih i filmů, něco nového a neokoukaného (pokud si ještě pamatuju rozhovor v německém tisku s tvůrci). Ale byl to úplně normálně vykradený film The Lone Ranger (2013). Snad ve všem. Od kostýmu greenhorna počínaje, přes vlstnosti, postoje hrdinů, vizáž, celé části děje, téměř přesné hlášky a další atributy. Jeskyně, Číňani, boxování, děvka s rudými vlasy, úplně stejná jména a přezdívky (Slim, Butch - to je takový problém vymyslet jiné pojmenování padoucha?)až po Uglyho s rozříznutým ksichtem. Takže ani originalita se nekoná. Možná popotahování z plagiátorství.
Kakho-oto
29.12.2016 15:41
Apanači: uzavření bratrství ve druhém dílu není. Jinak obdiv, že jsi tam našla kromě dvou postav a pokladu nějakou spojitost s Karlem Mayem. Já jsem tolik štěstí neměl.
<< | <> | >>