Mayovky na Internetu

May a počítačová hra

Zakladatel: Belenor

<< | < 
zdero
18.06.2010 13:25
Několikrát jsem o tomto námětu přemýšlel ale nic kloudného mě nenapadlo, asi proto že počítačové hry nehraju, neb na to nemám čas a když už ho mám, radši si čtu knížku. Ale přece jen, co třeba taková bojovka "Poklad na Stříbrném jezeře" ? Nevím jestli existuje nějaká hra ve které se objevují indiáni, ale možná by to nemuselo být špatné.

Zatinka
18.06.2010 11:09
Osmisměrka - přesně tak. Ta libovolná slova by mohla být s mayovskou tématikou a po vyškrtání by zůstalo mayovské slovo.

Mayovská hra - kdyby to tahle šlo, bylo by to fajn. Ale absolutně si nedokážu představit to programování. Musel bys vymyslet spoustu variant řešení problému, které budou různě bodované. Bylo by fajn třeba při přiblížení k banditům (nebo nepřátelským Indiánům) nastražit různé léčky (např. praskání klacíků), které mohou přiblížení ztížit nebo zcela znemožnit. Pak by mohlo záležet na tom, jak blízko se mi podaří k nepřátelům přiblížit - čím blíže k nim, aniž by mě chytili nebo bych se prozradil, tím více z rozhovoru uslyším a získám více indicií ohledně jejich plánu přepadení.

Belenor
18.06.2010 10:48
Hm, osmisměrka, to nezní jako špatný nápad, to by mohlo být online tady na webu a i by to mohlo být zajímavé programování (abych řekl pravdu, tak nevím, jak se toho chopit :-) Chápu to tak, že bychom z libovolných slov vygenerovali osmisměrku, po jejímž proškrtání zůstane něco, týkající se Maye? Něco takového? http://www.volny.cz/peter.mlich/hry/osm.htm

Přiblížení, vyslechnutí hovoru a z toho nějaký zisk je naprosto správný nápad, o něčem takovém bych snil. Ideálně právě hra v duchu mayovek musí protěžovat spíše rozum a mírové řešení než krveprolití, za to by naopak mohly být postihy.

Věková skupina může být problém, ale pokud má být detektivně/logicky zaměřená, tak asi spíš větší? Resp. vlastně obtížnost problémů odpovídající věku cílové skupiny.

Naposledy upraveno: 18.06.2010 10:48, Belenor


Zatinka
17.06.2010 19:55
Mno, záleží také, pro jakou věkovou skupinu to má být určeno, zda např. děti od 5 let, puberťáci nebo dospěláci. Jinak já prakticky hry na PC nehraji, takže ani nemám moc představu, co od nich očekávat a na jakých principech běží. Naposledy jsem hrála v 7 letech Prince :-) Osobně bych spíše brala hru zaměřenou trochu detektivně a logicky, než jen klasickou bojovku s Indiány. Asi plácnu hloupost, ale třeba bych se zkusila přiblížit k nepřátelům, po vzoru OS vyslechnout rozhovor mezi bandity, přitom podle míry úspěchu nasbírat v okolí nějaké bodíky, které se mi pak promění v bojovníky a s nimi pomocí léčky zajmout bandity. Asi blbost, co? :-)

Co takhle naprogramovat nějaké mayovské osmisměrky apod? :-)

Belenor
19.05.2010 09:36
Mám takový dotaz: Kdybyste měli hrát počítačovou hru na téma mayovek, co byste od takové hry očekávali, co byste si přáli?

A prosím o vynechání útoků na počítačové hry, že kazí děti a podobně, na to se neptám, děkuji :-)
<< | <