Mayovky na Internetu

Technické problémy a zlepšovací nápady

Zakladatel: Belenor

V tomto tématu se můžete rozhovořit o jakýchkoliv problémech, na které na stránkách narazíte, taktéž pokud vás napadne nějaký zlepšovák (například ohledně vzhledu) nebo nějaká zajímavá funkcionalita, můžete se zmínit.

TODO:
- soukromé zprávy
- zasílání novinek a aktualit na e-mail

<< | <> | >>
jana
26.10.2006 13:04
Aha,vidím to na liště.Díky za radu.Do dnes jsem nevěděla na co to tam je.Když jsem chodila do školy,tak ještě byly počítače hudbou budoucnosti, takže jsem SKORO takový samouk.

Zatinka
26.10.2006 12:51
No, ono to tak je skoro všude, kde se přihlašuješ pod nějakým heslem, že se po určité době z bezpečnostních důvodů provede automatické odhlášení.

Rada: když jsi např v diskuzi (ale i na jiných stránkách a na jiných webech), a nejsi delší dobu aktivní (tzn. nevkládáš třeba nějaké příspěvky nebo si neprohlížíš pomocí odkazů jiné stránky webu, prostě když máš určitou stránku načtenou třeba 15 minut ale nic na ní neděláš), doporučuji předem, než začneš něco psát, zmáčknout tlačítko v horní liště prohlížeče Aktualizovat (v Mozille je to tlačítko se 2 modrými šipkami, v IE se dvěma zelenými šipkami - podobným znaku recyklace :-)) Tím se ti nejen aktualizuje stránka, kterou právě prohlížíš (mohly tam mezitím přibýt nějaké informace apod.), ale konkrétně např. v naší diskuzi i zjistíš jestli jsi nadále ještě připojená či nikoliv. Takže pak nemusíš psát příspěvek 2x, protože se jednoduše mrkneš jestli jsi přihlášená a pokud ne, přihlásíš se znova a můžeš začít psát.
jana
26.10.2006 12:37
Jéé, tak to je trošku škoda.Napsala jsem to zkráceně,protože se mi to už nechtělo znovu vymýšlet.

Zatinka
26.10.2006 12:25
Asi to bude Jani tím, že tady máme nastaveno automatické odhlašování, po určité době.
jana
26.10.2006 12:22
Nevím,co se stalo,ale napsala jsem nové téma na knížku Duch LLana Estacada a po odeslání mi to zmizelo v nenávratnu a dokonce mě to vyhodilo z registrace.
Napíšu to znova.Pokud by se to někde objevilo,tak to smažte.
jana
12.10.2006 11:05
Howgh!

Zatinka
12.10.2006 10:28
Jo, mělo by to být slovo tiráž. Ale přiznejme si, kolik lidí zná zase slovo tiráž? :-) Já jsem taky pro, aby tam zůstalo původní slovo impressum. Jak říkám, návštěvníky by nemělo příliš mást, protože je mimo téma Mayovky, je vlastně v sekci O webu (horní lišta) a kdo neví, co znamená, není nic jednoduššího, než na něj kliknout a podívat se :-)

No, asi bychom mohli toto téma už nějak uzavřít :-)

Naposledy upraveno: 12.10.2006 10:31, Zatinka


Belenor
12.10.2006 09:26
Pozor! :-) Nemyslel jsem to tak, že mi tam vadí. Právě naopak - přijde mi jako nejvhodnější. Český ekvivalent je "tiráž", nepletu-li se, nicméně s ohledem na návštěvníky ze zahraničí je (předpokládám latinské) slovo výhodnější.
jana
12.10.2006 09:15
"Kde není důvěrný hovor,tam se maří plány,ale v množstvi rádců je uskutečnění" Šalomoun

Co kdyby jste vypsali otázku: Jakým vhodným a srozumitelným slovem lze nahradit slovo impessum? a nechali tak prostok k návrhům ostatním.Ten nejlepší by se tam pak dosadil místo něho.

Zatinka
12.10.2006 09:00
No jo porád, vzdávám se :-) tak tam vymysli nějaké jiné výstižné a srozumitelné slovo :-)

Belenor
12.10.2006 08:02
:-) Včera jsem přišel domů až po jedenácté večer, takže jsem s aktuálním problémem nic nedělal :-) Osobně bych byl nejlépe pro zachování knihy návštěv tak jak je, akorát upravit úvodní text, aby naváděl lidi do diskuzního fóra. Pak tedy změnit v horní liště ten název. Jinak bych vše nechal při starém, fórum jsem záměrně dělal s nutností registrace, je to částečná překážka pro spamovací roboty.

Martina je mi líto, asi jsem ho odradil - občas se mi to podaří.

Jo a ke slovu impressum: taky jsem si ho musel najít :-)
jana
11.10.2006 18:32
Uvidíme časem.Mužští bývají někdy hodně ješitní.Však to znáš.?
Uvidíme jestli tento náš rozhovor bude mít nějaký efekt.

Zatinka
11.10.2006 18:26
Neměl se proč urazit, Bele mu velice slušně a se smajlíkem odpověděl, že 10 otázek bude lepší do diskuze. Kdyby ten člověk něco nutně potřeboval, tak se přihlásil. Pokud se přece jen urazil, tak se mu tímto omlouváme :-) Ale kniha návštěv je kniha návštěv ... :-)
jana
11.10.2006 18:23
Já vím.U toho Martina jsem měla takový pocit,jestli se třeba neurazil.Jsme lidi různí a různě citliví.

Zatinka
11.10.2006 18:16
No, samozřejmě česky neumí, takže právě v tom impressu se nachází takové malé shrnutí aspoň v anglině a němčině co se týče autorských práv (dost důležité téma). Postupně bych ráda přeložila aj ten zbytek z Impressa.

Kniha návštěv - jo tak nějak jsem to myslela.

Všechny rozhovory neber zas až tak vážně, spousta příspěvků jsou takové malé nenápadné spamíky :-)
jana
11.10.2006 18:06
Aha.Díky za vysvětlení toho slova.Na webové stránky,které nejsou v češtině nechodím,takže se moje vzdělání postupně rozšiřuje.Když je to slovo tak důležité,tak ať tam je.Jen tak mimochodem-umí Ti cizinci česky?

Co se týká knihy návštěv-co kdyby se stala podmnožinou (zas ta stará škola) fóra? Nechalo by se to tak jak je akorát ve fóru jako samostatná jednotka.

Jsou to samozřejmě jen mé návrhy.Jinak se mi to tu líbí.
K těmto úvahám mě podnítila ta nešťastná kniha návštěv,zvlášť ten poslední rozhovor.

Naposledy upraveno: 11.10.2006 18:28, jana


Zatinka
11.10.2006 16:43
To slovo Impressum je tam proto, že jsou v něm věci potřebné nejen pro české čtenáře, ale slouží ve větší míře také pro zahraniční návštěvníky. Na zahraničích webech je tato sekce velice rozšířená, ba dokonce v některých zemích i "povinná". Stačí se jen namátkou mrknout na web Lexe Barkera, Marie Versini, Böttchera, na stránky o lokalitách... Obsahuje vlastně shrnutí cílů webu, poděkování, autory stránek popř. jiné technické záležitosti. A hlavně také některé dodatky o autorských právech. Takže já jsem pro, toto slovo neměnit ale nechat jej tak, aby i zahraniční návštěvníci, kterých není zrovna málo, věděli kam jít. Pro řadové návštěvníky zas až takový význam nemá a kdo ví o co jde, nebo se potřebuje dovědět něco o výše jmenovaných věcech, ví kam má nakouknout :-) A vlastně celá sekce impressum je stejná jako je úplně dole Nápověda :-)

Nebo zkus vymyslet nějaké jiné výstižné slovo, mě nic nenapadá, to Impressum je takové "mezinárodní" :-) Holt všude ve světě se stále více přijímá cizích slov a nezbývá nic jiného ani nám Čechům, než se pomalu přizpůsobovat.

Jinak co se týče diskuze, jsem také pro přejmenování a zrušení knihy návštěv, jelikož připomínky k webu samotnému se mohou umístit někam do diskuzního fóra. Problém je, že ne všichni tuto změnu uvítají, jelikož je pro ně jednodušší se nepřihlašovat a vlézt jednodušše do knihy. Leda by se to vymyslelo tak, že by do té jediné sekce O webu mohli přispívat i neregistrovaní uživatelé. Ale to záleží na Belovi - on je šéf :-)

Naposledy upraveno: 11.10.2006 17:06, Zatinka

jana
11.10.2006 11:24
To slovo je vystihující.Někteří když sem nakouknou poprvé,tak narazí nejdříve na knihu návštěv a tam vyjádří své názory.Fórum může některým znít cize .To samé je se slovem impressum.Když jsem na něho narazila,tak jsem nevěděla co si mám pod tím představit.Žel ne každý dnes umí cizí jazyky.Moje generace vyrostla na azbuce.Proto mám ráda články nebo slova,která zní jasně a srozumitelně.

Belenor
11.10.2006 11:03
Jen pro ujištění - místo "Fórum" dát nahoru slovo "Diskuze"? Jo, to možná jo, to zní jasněji.
jana
11.10.2006 09:42
Jen skromně navrhuji okýnko fórum přejmenovat na diskuzi nebo pokec nebo něco v tom duchu nebo zrušit knihu návštěv.Tyto dvě okýnka splynula dohromady.Pokud někdo něco má na srdci,může to vyjádřit v této sekci.Samozřejmně je to návrh,který nemusíte brát v úvahu,ale myslím si,že by se to zjednodušilo.
<< | <> | >>