Mayovky na Internetu

Muž s dlhou puškou

Zakladatel: indiáno

  

Zatinka
03.10.2006 09:37
Já jsem také o tomto nic nenašla. Nemůže být ani pod jiným názvem, protože ani v jedné filmografii těchto 4 herců není pro r.1969 (nebo 1968 - 1970) nějaký podobný uveden. Navíc si myslím, že pokud by se tito 4 "mayovští herci" někde sešli společně, určitě by se o tom psalo v mnohé literatuře, ba dokonce i v KM-Filmbuchu, který se občas také zmiňuje o filmech, které nemají s Mayem prakticky nic společného.

Co se týče Rudého Gentlemana, mám na věc stejný názor, občas se o tom někde objeví zmínka, jako třeba ve Farinovi, ale chybí tomu důkazy. Ve Filmbuchu také není ani v Plánech a projektech, tedy pokud jsem ho nepřehlédla. Ještě se musím podívat pozorněji. To mi připomíná, že jsem ho už dávno chtěla vyřadit z Přehledu kinofilmů, nevím, proč tam vlastně ještě je :-) Jeden známý mi sice říkal, že mu o filmu vyprávěl jeho děda, že se u nás vysílal okolo r. 1948, ale nějak se mi to nezdá, možná šlo nakonec o jiný film, ale který?
pedlar
03.10.2006 09:19
Podle filmografií Barkera i Brice žádný jiný společný film těchto herců vyjma 7 mayovek a westernu "Peklo Manitoby" nebyl natočen. Řekl bych, že ten film, o kterém píšeš (Muž s dlouhou puškou) neexistuje.
V souvislosti s tímto se mi navíc vybavuje zmínka, že u nás měl být těsně po druhé světové válce vysílán americký film "Rudý gentleman" s Richardem Dixem. A tím rudým gentlemanem měl být Vinnetou... Podle filmografií Dixe na internetu tento film také neexistuje a pokud ano tak pod jiným názvem.

Naposledy upraveno: 03.10.2006 09:21, pedlar

indiáno
29.09.2006 20:15
V Malej encyklopédii filmu z roku 1974 (Obzor Bratislava) je uvedený western režiséra Harralda Reinla Muž s dlhou puškou (1969) s hercami: Lex Barker, Piere Brice, Karin Dor, Rick Battglia. V ich filmografii však tento film neexistuje. Vie mi niekto povedať o aký film sa jedná?