Mayovky na Internetu

Mayovky od vydavateľstva EPOS

Zakladatel: DarkTower

  

DarkTower
03.08.2011 22:58
Tak som ulovil v antikvariátoch par starších vydaní, výnimočne rád som za Poklad na striebornom jazere Klubu Mladých Čitateľov - knižku, ktorú som vlastnil ako dieťa a nejaký spolužiak mi ju zabudol vrátiť (nostalgia). A neodolal som a z Martinusu som za pár EUR kúpil trilógiu V krajine Mahdího od EPOSu (ja viem, upozorňovali ste ma :))). Mal som fakt veľkú chuť na nejaké to orientálne dobrodružstvo. Zatiaľ len prvé dojmy (skusol som len cca pätnásť strán) - ilustrácie sú celkom fajn, bohužiaľ mi pripadajú akoby boli tlačené zo skenov v neskutočne nízkom rozlíšení, šialenou JPEG kompresiou a navyše s neskutočným tlačovým rastrom. Škoda. Predpokladám, že cieľová skupina sú deti a mládežníci - tých zrejme týmto veľmi neočaria. O dospelých, ktorí zažili ilustrácie Z. Buriana alebo G. Kruma ani nehovorím. Inak sa to zatiaľ číta príjemne
pavol stancel
05.06.2011 21:33
Dobre poskracované, preto som si radšej zohnal staršie české vydania.

DarkTower
05.06.2011 20:33
Nemáte náhodou niekto skúsenosť s knihami Karla Maya vydanými slovenským vydavateľstvom EPOS? Dnes som na ne narazil v Panta Rhei a celkom rád by som si prečítal niečo z oriewntálnych dobrodružstiev, len neviem, či to stojí za to...

http://www.epos.sk/index.php?page=search&query=may&x=0&y=0