Mayovky na Internetu

Dokumentárny film Das letzte Rätsel

Zakladatel: Apanači

Videli ste dokument, ktorý sa začína otázkou, či bol KM psychopat? Máte dáke postrehy, komenty, návrhy? Nech sa páči, máme tu na to tento priestor. Pozrieť si ho online môžete v nemčine s českými titulkami tu https://www.youtube.com/watch?v=phaFEF0Td5M
A stiahnuť s českými titulkami s prekladom od Sapfo tu:
http://ulozto.cz/xDwf1QjJ/karlmay-poslenizahada-rar

 > | >>
Sapfo
27.04.2017 10:35
Ano, šestidílný životopisný seriál byl k mání také na Youtube, a sice v NJ. Kdysi jsme si dělali plány ho přeložit, ale z odposlechu (nakonec i kdyby byly písemné podklady) je to časově hrozně moc náročné.

Kniga
26.04.2017 20:25
Dekuji za titulky, dekuju za sanci shlednout nejaky film tak ze mu budu rozumet. mrknu se na nej o vikende...

O tomhle vite? https://ulozto.cz/!dvixxzSt/karl-may-1992-e1-kindheit-mp4 na ulozto je vsech sest dilu...
Sapfo
06.03.2017 16:12
i mně....Apanači, do čeho se pustíme teď? :))))

Apanači
06.03.2017 13:25
Cez obed kdesi v mojej bujnej fantázii zaznel fiktívny Belenorov hlas, že veď si môžem pozrieť google analytics, keď ma to zaujíma, kedy a ako to kto pozeral.

Pre zaujímavosť:

60% publika bolo z ČR, 30% zo SR a zvyšok celý svet vrátane Austrálie, Dominikánskej republiky a Faerských ostrovov. :-o

Na prelome januára a februára 2017 sa prudko zvýšila návštevnosť - denne 60-70 zhliadnutí. :-o
Za posledný mesiac spolu okolo 400 zhliadnutí.

Sapfo, tak toto máme také záverečné zúčtovanie nášho spoločného projektu.
Bolo mi veľkou cťou sa ňom podieľať.
Myslím, že si môžeme blahoželať. :-D

Apanači
06.03.2017 11:51
Koho by ešte zaujímalo viac faktov o zablokovaní Poslední záhady na youtube:
Vlastníkom práv je Mediengruppe RTL Deutschland
;-)
Videjko malo to krásnych 1157 zobrazení. Minulý rok sa to tradične držalo okolo stovky, asi po vysielaní trilógie to skočilo vyššie. To len tak tipujem, nesledovala som to v poslednej dobe vôbec.
Na ulozto.cz to stále máme - kto nestihol vidieť, môže si to stiahnuť na linku, ktorý je uverejnený tu v diskusii.
A ešte dôležitá správa pre mňa - vlastníci nepožadujú žiadne finančné náhrady. :-)
To je pre Apanači veľká úľava. :-P

Naposledy upraveno: 06.03.2017 11:52, Apanači

Sapfo
01.11.2015 17:11
Apanači, máš pravdu, Oma mluvila česky, asi ten dokument točili u nás, nevím....

Apanači
01.11.2015 09:24
Pre mňa je v tomto dokumente naj-perlička, že Karlíkova rozprávková babička hovorí česky: Byl jednou jeden král... Asi si to dali na zákazku natočiť v ČR alebo využili českú pani žijúcu v Nemecku. Vedel by niekto k tomu viac?
A potom, kým som to nemala s prekladom, pán psychiater sa mi zdal tak nejak nepriateľsky naladený voči Mayovi. Ale keď už boli titulky, adoptovala by som si ho za svojho starého otca. :) Veru, ten preklad je dosť dôležitý. ;)

Apanači
14.10.2015 16:19
FILM S TITULKAMI ONLINE:
https://www.youtube.com/watch?v=phaFEF0Td5M
Tak sa mi podarilo slpniť si sen a nahodiť titulky k filmu, je to moja pocta KM, tomuto webu,ktorého autori venovali mayovkám čas a srdce, skvelému prekladu od Sapfo.
Naučila som sa pri tom veľa technicky aj inak. Titulky sú zámerne trošku väčšie, aby sa to dalo pozerať na malej obrazovke - keď sa to totiž dá na veľkú, je vidno, že ten obraz je len vo webovej kvalite. Enjoy! :)

Naposledy upraveno: 14.10.2015 16:20, Apanači


Apanači
07.10.2015 11:53
Nech sa páči, na ulozto.cz máme dokument aj s titulkami - zatiaľ nie sú zlúčené s filmom
http://ulozto.cz/xDwf1QjJ/karlmay-poslenizahada-rar
- ak si to prehráte vo VLC playeri mali by naskočiť automaticky, alebo potiahnite súbor s titulkami do poľa filmu, keď je spustený - klasicky, ako to asi dobre poznáte.
Mám sen, aby sa film dal prehrať aj online s titulkami, ale momentálne zápasím s problémami hardvéru, softvéru aj internetu, (ale inak sa mám dobre, aj jesť mi chutí:). Takže z mojej strany to bude chcieť viac času. Ak by to niekto chcel a vedel spraviť skôr, budem len rada. Pekný filmový zážitok prajem!:) Stále sa mi to páči viac a viac a oceňujem preklad od Sapfo! Za "natitulkovanie" vďačíme stredoškolákovi Maťovi z Oravy.

Naposledy upraveno: 07.10.2015 13:40, Apanači


honza.
16.08.2015 15:57
Viděl jsem, četl jsem, smekl jsem. A děkuji! :-)
Sapfo
16.08.2015 13:25
Honza: text ve Wordu máte v mailu.

honza.
16.08.2015 09:03
Sapfo, mohu být také tak smělý a poprosit? Výměnou nabízím otitulkovaný film Pouští z r. 1936.

Naposledy upraveno: 16.08.2015 09:05, honza.

Sapfo
15.08.2015 16:25
ahoj, mám to hotové. Nakonec se zas až tak moc velké překvapení nekonalo. Znalci KM nad dokumentem asi mávnou rukou. Každopádně to můžu poslat. Pokud jsem učinila nějaké zásadní chyby v oblasti psychologie, překladatelství či překlepů, nebo jsem něco napsala nesrozumitelně, tak se předem omlouvám. Apanači, myslím i na ten krátký úsek o ženách KM, jehož odkat jsi uvedla v knize návštěv, určitě to taky přeložím

Apanači
14.08.2015 15:39
OK, dík za info, posuniem do strižne. :) Ten záver je naozaj vypointovaný, dramatický, škoda by bolo to "uspěchat". Moc ti fandím a sama som veľmi zvedavá, čo sa to tam všetko hovorí.

Naposledy upraveno: 14.08.2015 15:40, Apanači

Sapfo
14.08.2015 12:48
včera jsem nato nehrábla, ale víkend je na krku, tak těch několik málo minut už dotáhnu. Jsou zde psychologické aspekty, psychiatrie a tak, jak film graduje, je to nahuštěné. Nechci to uspěchat. Snad neudělám žádnou zásadní chybu, když nejsem psycholog :((((
Až budu fertig, ozvu se
Sapfo
11.08.2015 18:08
souhlasím - pro německy nemluvícího je jedna minuta hrozně dlouhá doba. Buď to rozkouskuju, nebo si na to sedne někdo, kdo umí jazyk. Počkáme, jestli se někdo dobrovolně přihlásí. Když ne, rozdělím to do kratší stopáže a zvládneme to my dvě, taky dobře!!!

Apanači
11.08.2015 14:11
ďakujem, Belenore, že si si to vsimol aj za Tvoju odpoveď. Všetko OK.
Sapfo, to je neskutočné, ako makáš! Tá stopáž bude určite super - ide hlavne o to, že keď to budem robiť ja alebo iný človek, čo nevie nemecky, aby to tam vedel dať v tom správnom čase - inak zase dáky ten maličký posun nám vadiť nebude, všakže? Ja budem budúci týžden trochu v horách bez netu, tak s tým nepohnem, ale skúsim ešte teraz rozhodiť siete, či by niekto nemal čas. Odchádzam až v sobotu - ak sa mi dovtedy niekto ozve, môže sa to hýbať ďalej. Keď to budeš mať hotové, napíšem sem svoju adresu, aby si mi to mohla poslať, môže byť tak?
Sapfo
11.08.2015 12:22
už mám tři čtvrtiny, zbývá mi asi tak deset posledních minut. Stopáž cca po minutě snad jakžtakž označenou v textu mám. Teď jsem v práci, tak to jde pomalu, ale do čtvrtka to chci dorazit. Uff, myslela jsem, že to půjde rychleji, člověk si ani neuvědomí, kolik se toho ve filmu "nakecá"

Belenor
10.08.2015 20:13
No já bych řekl, že když už to je na youtube, tak by mělo být asi ok tam nahrát otitulkovanou verzi.
Záleželo by na velikosti souboru, ale přiznávám, že bych to radši tady neskladoval.

Apanači
10.08.2015 12:52
A ešte, Sapho, vďaka za ten dokument v angličtine, už sa teším, ako si ho v najbližšej dobe vychutnám!
 > | >>