Mayovky na Internetu

Mayovky ako životný štýl

Zakladatel: Apanači

Myslím, že mayovky oslovujú nielen náš intelekt, ale dotýkajú sa aj našich hodnôt a tým pádom aj rozhodnutí. Mayovky sú jednoducho viac ako knihy. Kto s tým súhlasí, alebo kto chce polemizovať, má priestor v tejto diskusii.

<< | < 

Apanači
15.03.2016 14:19
Mescalero v Knihe návštev 15.3. adresoval Belenorovi toto posolsvstvo:
„Jinak samozřejmě maž cokoliv a komukoliv, z 90% tu mlátíme prázdnou slámu, svět ani mayovské bádání o nic nepřijde, žádná zásadní sdělení či objevy tu vyjeveny nebyly.“
Chcela by som k tomu napísať, že mi vôbec neprekáža „mlátenie prázdnej slamy“ Dokonca, že to tak ani neberiem. Pri čítaní mayoviek v mladosti som urobila akési nevedomé rozhodnutie, že ja chcem byť tiež na strane práva a cti – ako knižní hrdinovia. A chcem to nie v pozícii úbohej obete, ale ako OS či KbN – nikdy sa nevzdávať, ale nájsť svoje silné stránky, výhody, ktoré poskytuje situácia alebo aj dôverovať šťastiu. Jasné, život ma oplieskal :). Ale rozhodnutie zostáva – ešte silnejšie. Do centra prichádza slovo charakter.
Nepoliticky :)
A tu by sa dalo troška o ten našej politike – tak nepoliticky. Kto by to bol čakal, že sa to u nás takto vyvinie. Ani Mescalero nie! :) A nečakane sa potvrdili moje slová o kryštalizovaní charakterov. Vyčírilo sa to ešte jasnejšie – k sklamaniu mnohých. Niektorí spomínajú aj slovo zrada. No, smutné.
Ale naspäť mayovkám
Poznám viac ľudí, ktorí mi povedali: „Vieš, ja si občas potrebujem pustiť nejakú vinnetuovku, aby som zasa tomu uveril, že dobro a spravodlivosť zvíťazí. A že sú tí, ktorí sa za to rozhodli bojovať. Dodáva mi to silu v mojom živote nevzdať ten boj.“ Zdá sa, že mayovky majú naozaj potenciál formovať a posilňovať charakter. Že to nie je len romantika a dobrodružstvol
A teraz sa vraciam na začiatok
Hoci tu medzi nami väčšinou nejde objavy ani o intelektuálny prínos či akademické renomé, ide o život. :) O ten každodenný. A ja si veľmi cením, keď niekto vyjadrí svoj názor, podoprie ho argumentmi a potom zase vypočuje druhého. V reči SW: som za republiku a proti ríši (jééémine, zase niečo aktuálne pre moju krajinu). Preto sa rada pridám k mláteniu a vždy sa mi pri tom podarí nájsť aj dosť vzácneho zrna.
Takže s tým mazaním opatrne, ale to viem, že to Belenorovi netreba hovoriť.

Naposledy upraveno: 15.03.2016 14:39, Apanači

<< | <