Mayovky na Internetu

Fanfiction - mayovky

Zakladatel: Apanači

Fanúškovia mnohých obľúbených autorov a filmov si vytvárajú nové vlastné príbehy svojich hrdinov: píšu o nich, točia filmy alebo robia hry.
Ako je to vlastne s mayovkami a týmto fenoménom?

Existující fanfiction:
Apanači: Doolé, dcéra Apačov (příp. zde)
Kačka: Shatterhand
Kakho-oto: Rils Mirkis a Old Secretman
Kniga:
Neznámý autor:
Vinnetou a Old Sugarhand v údolí mrtvých skunků

<< | <> | >>

Apanači
12.07.2017 13:42
Zeta, to je skvelý nápad s tými fotkami, aj ja mám teraz "môj facebbok" plný záberov a videí zo všetkých možných táborov, na ktorých mojich známi sú, alebo ich organizujú. Tento indi-tábor má byť na prelome júla-augusta, tak si to odsledujem!
S čítaním účastníkov veľké očakávania nemám, je to sociálne slabší kraj a myslím, že aj sociálna skupina, pre ktorú ten tábor bude, patrí k tým, v ktorých sa nečíta, keď sa nemusí. Ale akokoľvek - prajem im tie najkrajšie zážitky z leta a aj z vlastného emocionálneho bohatstva. :-)

Kačka, vlastne rozmýšľam, komu ten obdiv môže patriť a vychádza mi to na tú pani hlavnú vedúcu, ktorá zvolila tému tábora. Ja by som asi vybrala Mimoňov. :-P

Zeta
10.07.2017 21:30
Apanači:

Tak to je prima, vůbec se nedivím, že ti to udělalo velikou radost! Ná tábory jsem jezdila léta jako dítě a posléze i jako vedoucí, indiánskou tématiku jsme měli několikrát, ale přímo celotáborovka, založená na příběhu ve stylu mayovek myslím nikdy nikoho nenapadla. A pokud by to i jen několik dětí pohnulo k tomu, vzít do ruky knížku, tak je to skvělý výsledek, gratuluji! ;-) Dnes dává hodně táborů průběžně, nebo alespoň na konci, fotky na FB a jiné sociální sítě, tak pokud ti pošlou odkaz a ty ho budeš sdílet, tak se ráda kouknu, jak si děti ve 21. století hrají na indiány a kovboje tak, jako my zamlada ;-)
Kačka
10.07.2017 09:27
Neskrývaný obdiv!

Apanači
09.07.2017 19:21
Ahojte, mám len takú malú - pre mňa zvlášť milú správičku:
Z jedného mládežníckeho strediska na východnom Slovensku mi napísali, že na motívy mojej Doolé pripravili indiánsky tábor pre deti.

Že sa im zvlášť páčili - citujem: "tie vlastnosti ženy vyjadrené cez zvieratá". A že mali na začiatku trochu obavy, či im to zhltnú mladí vedúci - animátori, ale že sa to napokon veľmi páčilo aj im. (Asi im to vedeli aj zvlášť dobre prezentovať)

Samozrejme, že ma to poriadne potešilo a čakám, čo napíšu po tábore, či sa deti na to chytali - predpokladám, že to zaradia hlavne do programu pre dievčatá.
:-)
Kačka
18.06.2017 17:17
Děkuji, Pavlíno.

Pokračování nechystám. Rozhodně ne s postavou Kateřiny. Nějaký nápad na jiný příběh s OS+V mám, ale nevím, zda ho realizuji. Asi by nebyl dobře přijat :)

Naposledy upraveno: 11.03.2020 09:00, Kačka


pavlina
18.06.2017 16:22
Pro Kačku. Právě jsem doslova zhltla tvou povídku Shatterhand. Klobouk dolů moc se mi líbila. A chystáš nějaké pokračováni. Chtěla jsem ti osobně napsat na mail ale ty ho zde neuvádíš.

Kniga
06.06.2017 18:02
Belenor

Kdyz ve slove LASKA zmenite ctyri pismena a jedno vynechate vyjde vam slovo PIVO. to nemuze byt nahoda :D Aneb jak ze slova romance udelat slovo sex :D

Na vetsinu ostatniho by to tu chtelo vytvorit off topic tema, k tomu co neni OT se vyjadrim pozdejc :D
mescalero
06.06.2017 09:33
Belenor: ještě nejsi v tom věku, kdy se to začíná lámat. A možná, že nejsi z umělecké branže nebo z blízkého okolí těchhle profesí. Jinak samozřejmě blahopřeji, pokud to funguje. A také je možné, že člověk k sobě přitahuje podobné osobnosti, proto ta jednoznačnost mého "výzkumu". Ostatně, já nikdy nikoho nevybízel, aby se mi svěřoval s rodinnými trampotami, avšak z nějakého mně nepochopitelného důvodu do mě lidé své problémy jen hustí.
Akční krváky nepreferuji, neboj jo, ale musí se to odehrávat v historii, teprve pak to má pro mě grády. Mě současnost v dobr. literatuře či dobr. filmech nezajímá. I detektivky mám rád historické. Já jsem vůbec celý historický (a možná i hysterický). V téhle souvislosti k prudérnosti 19. století - víte, jak se tehdy léčila ženská hysterie? Zkuste dnes (jste-li ženou nebo se za ni považujete - ať jdeme s dobou) přijít k doktorovi, ať Vám takhle léčí hysterii?! To by byl škandál, a to jsme o století dál!

Belenor
06.06.2017 08:56
Hm, asi jsem měl štěstí na manželku :-)

Já bych řekl, že násilí nejen v literární tvorbě pro děti/mládež je výchovnější a prospěšnější než sex tamtéž :-) Asi by to bylo na dlouhé vysvětlování, které by se mi stejně nepovedlo, ale cítím to tak. Akorát bych dodal, že na sobě ani své ženě a dětech nepozoruji, že by naše záliba v akčních krvácích (Commando, Barbar Conan, Terminátor - jo, jsem fanda Arnieho) měla dopad na naše chování. Já se obávám, že krev v TV nebo knihách nebo potažmo v počítačových hrách za nic nemůže, většina agrese je podle mě v genech a jen za část může výchova/vnější podněty.
mescalero
06.06.2017 08:14
Kniga: vezmu to odzadu. Dobrodružná literatura je o vraždách a násilnostech, ale hlavně je o bojích, soubojích, bitvách, akci. Když jsem byl kluk, byl jsem zklamán (nejen já, ale v podstatě všichni mí vrstevníci) z takových filmů, jako byl v r. 1979 v TV uvedený (ještě s původním brněnským dabingem) 3-hodinový western Velká země (v podstatě žádná akce, jeden pěstní zápas, ve své nekonečnosti a snímáním z dálky v podstatě jalový, jedna pseudopřestřelka - pseudo proto, že se jí neučastní žádný kladný hrdina) nebo z pozdních mitičovek Pokrevní bratři, Odvážný Severino a Zvěd, v nichž se také takřka nic neděje. A naopak, jak jsme byli paf z takového Černého korzára či Sedmi statečných, kde se střílí, šermuje a zabíjí ostošest (ti dobří likvidují jak na běžícím pásu ty špatné, a to pro nás bylo nejdůležitější). Romantický vztah ano, proč ne, ale nesmí to být alfa a omega příběhu, smrt hrdinovy milé nám obvykle vůbec nevadila, nebrali jsme ji jako tragedii, smrt hrdiny jsme ovšem skoro obrečeli. Tak to prostě bylo, takoví jsme byli, holky to měli možná jinak, ale to jsme v těch dobách nijak nezkoumali. Kdysi mi matka půjčovala u kolegů v práci dobr. knihy a tehdy jsem se divil, co vše někdo považuje za dobr. literaturu. Např. foglarovky - dostaly se mi do ruky až po Cooperovi a Mayovi a na můj již vytvořený vkus a názor mi připadaly nezajímavé a "dětinské", žadné střílení, stopování, vysvobozování, žádné mučednické kůly atp.
Harry - ano, ten potenciál tu je, byť já jsem vždy preferoval starší hrdiny, nejlépe tak na přelomu dvacítky a třicítky (čtu hodně starých westernů a tam je hrdinovi obvykle 28 let, hrdince je tak o 10 méně - mimochodem prvorepublikové kovbojky, tzn. i takový Z. Grey, jsou nejméně z poloviny i milostné příběhy, v nichž nejhorším sexuálním zločinem je násilný polibek, ostatní se jen naznačuje a k nejhoršímu vlastně nikdy nedojde, neboť statečný kovboj vždy zasáhne v poslední chvíli). Zajímavé je, že pozdější a modernější westerny jsou daleké méně zasaženy milostnými vztahy - už to není středobod děje. Líbí se mi v tomto směru L. L´amour - hrdina si tu také vydobude životní družku, avšak hlavní děj o tomhle není.
Rozlišuji mezi těmi, kdož do svých knih narvou sex všude možně, jen proto, že mají pocit, že to čtenáři chtějí a ocení, a jinými, kteří se k takovým scénám odhodlají, jen když si to děj a vývoj postav nutně vyžaduje. Tady se mi líbí přístup takového B. Cornwella, jeho Sharp má snad v každé knize jinou přítelkyni či manželku, avšak tento vztah je pro něho obvykle daleko méně důležitý než jeho role velitele roty střelců, tu Sharp vnímá jako prvotní. I popis sex. scén je velmi uměřený a reálný. Je ale pravdou, že Cornwella čtou spíše muži, zatímce Wilbura Smitha ženy. A v tom je možná jádro pudla. Z tohoto pohledu je pak May spíše autorem pro silnější pohlaví.
Otevřenost v sexu ano, ale co s tím v dobr. literatuře? Tohle je vlastně podstata mých výtek. A v případě Maye nechci přemýšlet či přímo rozumovat o sex. orientaci postav.
Nikdo jiný než já nemůže vědět, zda něco zanedbávám nebo ne. Ať tak či onak, nechodím s tím na trh. Mně nevadí ani tak hodně sexu ve společnosti či jeho zobrazování (jsou literární a filmové žánry, kde je to dokonce více než žádoucí), mně vadí, že se se současnou preferencí LGBT komunity odvrací pozornost od daleko závažnějších problémů tohoto světa (a není to náhoda, je to víceméně cílené). Dobře uznali jsme a akceptovali gaye a spol., bylo to správné, nemám ani nic proti adopci dětí u této komunity. Ale čeho je moc, toho je příliš.
Nyní je čas, abychom se zaměřili na další bědné, kterých se nezastane nikdo: bezdomovce, nezaměstnané, pracující chudobu (k ní se mohu počítat s přimhouřením jednoho oka i já a spousta lidí v mém okolí), invalidy, jimž je krácen a odebírán inv. důchod, důchodce, kteří aby přežili, jsou na jednom dvou rohlících denně atd. atd. Ale s těmito "bídníky" na okraji společnosti lidská práva nepočítají a nechrání je. Teplá polívka, polévání bezdomovců benzínem, nucené práce (za Drábka zadara, dnes za almužnu), exekuce, odebírání dětí atp. nejsou řešení. Gay dnes opravdu stojí na spol. žebříčku výše než sociální vyděděnci, nezaměstněných neni mezi gayi moc, většina gayů je dobře zajištěna.
Výzkum na téma "asexuality" - nic zvláštního jsem neprováděl, jen jsem si v hlavě sesumarizoval zpovědi svých vrstevníků (nevím proč, ale lidé se mi rádi svěřují, asi jsem měl být knězem), kamarádů, spolužáků ... (obého pohlaví). Já jsem svobodný (ač byla i období, kdy jsem spěl do přístavu manželského) a už zůstanu: podstatou vyjádření (desítek osob) mých kámošů (ženatých, často později rozvedených) bylo, že s nimi manželka nechce nic mít, bolí ji hlava, je unavená atp., v čase to bylo jen horší a horší, až to končívalo vyjádřením - být svobodný, jsem na to stejně nebo lépe. Častým vyjádřením bylo toto: až do narození dítěte bylo všechno fajn, pak nastal postupný konec. Z druhé strany, tj. od žen, jsem pak slyšel, že je sexuální stránka manželství nikdy nijak zvlášť nezajímala, že to dělaly jen proto, aby si toho svého udržely, některé se těšily na manželovu impotenci (jeden názor: teprve pak to bylo v manželství pěkné), jiné zdůrazňovaly, že v manželství jde zvláště po letech o jiné hodnoty. A slova klasika, F. R. Čecha: většinu ženských to nebaví.
Romantiku ve vztahu chtějí všechny, čím více, tím lépe; tělesný vztah je ale o něčem jiném, postupně se vytratí, jeden nechce a druhý rezignuje. V některých manž. svazcích, především těch movitějších, vyjde nespokojence levněji návštěva bordelu. Víc už psát nebudu, protože konkrétní jedinci by se mohli "poznat" a já nechcí mít rozbitou držku nebo přijít o kamarády.

Kniga
05.06.2017 20:42
A tohle bych doporucovala vsem precist, Troska vysvetleni co to je FF a vysvetleni zakaldnich zkratek Odkaz

Kniga
05.06.2017 20:39
Mescalero a kdo tu co popisuje do podobnosti? Explicitne tu o sexu mluvis jen ty. Ja jsem se ti snazila vysvetlit, ze ve slashi je mozno nalezt vice nez tak zvane PWP.

Ne gay ani transexual nestoji vyse nez nezamestnany, to fakt ne, protoze i gay muze byt nezamestnany. A co se tyce matek samozivitelek, ty mas snad dojem, ze jim nekdy v historii (pomineme-li dobu 1948-1989) bylo lepe? ze nekdy mely takovy suport od spoelcnosti jako maji ted? Neni to tak davno co svobodna matka bylo stigma na cely zivot! Zrovinka v tom 19. stoleti...

No muj zvbezny vyzkum u nas v praci ukazal trosku jiny vysledek :-D. Jinak asexual svoji asexualitou netpi, trpi maximalne tim, ze ji spolecnost nechce prijmout, a ze je ve spolecnosti prilis mnoho sexu.

Dnesni literatura je tak obsahly pojem, ano najdeme zde literaturu, ktera je otevenejsi i tu ktera neni, to je zas o tom co si clovek vybere.Imho je sexualita stejna potreba tela jako dychani, hydratace a vyziva. Pokud budes zanedbavat jakoukoliv z techto ( a par dalsich) zakladnich potreb dostanes se brzo do prusvihu. A je na kazdem aby si vybral co se mu hodi, to ze se mu neco nehodi neznamena ze je to hend spatne nebo zvracene. Sto lidi sto chuti. A rohodne je pros polecnost lepsi jista otevrenost, neplest s amoralitou. otevrnost v oblasti sexu stale muez byt velmi moralni. Nez to co tu bylo v 19. stoleti....
Ale to je zase vec kazdeho nazoru, kazdej to vidime jinak.


Co se tyce literatury pro decka, kdybych chtela psat FF z mayovek primarne pro deti tak se zamerim na postavu Harryho. Tahle postava ma dost potencionalu, aby dnesni deti navykle na young adfult literaturu mohla pritahnout. Na vse ostatni jsou kody, a decka je v dnesni dobe znaji.

A takovej drobnej dotaz jak je mozny, ze v literture pro deti ti prijde prijatenelne vrazdeni a dalsi nasilnosti, ale nikoliv troska romance? (byt teda v mayovkach je viz Nsoci a Ribanna).
mescalero
05.06.2017 11:03
Belenor. s časovou osou, tedy její nesmyslností, se shodneme na 100%. Možná je to dobrá zábava pro nudícího se jednotlivce, nic víc to opravdu není. May psal ostošest, aby si vydělal, a na nějaké chronologie vůbec nemyslel. A čtenářům to nevadilo, jinak by mu např. otloukli o hlavu 17 let robinsonády v Lesní růžence kdesi v Tichém oceánu, která se v Mexiku, kam se hrdinové vrací, musí vejít do 2-3 let. A co Verne: mladý kapitán Nemo, coby ind. šlechtic v povstání sipáhiů v r. 1857 a stařec v Tajuplném ostrově v r. 1865? Tady ať Ingram dělá časové osy!
mescalero
05.06.2017 10:53
Kniga: má představa mayovské fanfiction je taková, že např. sexualitu bych tu viděl asi na stejné úrovni jako sám May, tzn., že by ji bez větší újmy mohly číst i děti. Do dobr. literatury pro mládež (a něco jiného bych v podstatě ani psát nechtěl) sex nepatří - pokud už někdo ze čtenářů chce mít v indiánkách sex, může sáhnout po jiných knihách.
Cudnost a prudérnost - třeba takový Dickens a další autoři 19. století nejsou cudní ani prudérní, oni prostě vše nezmiňují do podrobností, čtenář který není padlý na hlavu pochopí i tak, že ta či ona hrdinka byla svedena padouchem. V 19. století se prostě tak psalo, opět hledá-li někdo podrobnější znázornění sex. života hrdinů, pak si "své čtení" najde. U některých současných autorů dobr. literatury (např. W. Smith) se až moc tlačí na pilu, kolikrát je to skutečně zbytečné a otravné a hlavně stereotypní: dnešní Old Shatterhand a další podobné typy hrdinů by musel nejen umět excelentně střílet, boxovat, stopovat atp., dnes by ještě musel mít nadměrně velké přirození a hned od puberty osouložit vše, co by mu přišlo "do rány" a přitom být vynikajícím milovníkem.
Co se týče homosexuality, někteří zvláště američtí autoři (např. J. Jakes), jsou posedlí padouchy homosexuály, např. dva nejhorší Jakesovi zlosynové jsou homosex. pedofilové.
Já se současnou podobou lidských práv spokojen nejsem. Nelze nijak zdůvodnit, proč jsou z nich vyjmuta práva sociální, vždyť právě ona jsou nejdůležitější (ač to mnozí možná nevnímají) pro dobře 70-80% populace. Dnes stojí gay či transsexuál v pojetí lidských práv vysoko nad nezaměstnaným, osamělou matkou s dítětem nebo invalidou (ty lze šikanovat, obírat o peníze či prostředky, nutit je k práci honorované hluboko pod minimální mzdou). A to není normální a nic dobrého to nepřinese, pro nikoho.
Asexuál - dle mých "výzkumů" je asexuální nejméně polovina vdaných žen, zvláště v kategorii nad 40 let a po více jak 10 letech manželství. Píšu tady o as. tak trochu v žertu, nejde vlastně o lidi, kteří trpí touto "nenormálností", jde o ty, kteří se jako asexuálové v osobním životě chovají.
Ano, člověk by měl psát to, co by sám chtěl číst, v tom se shodneme.

Belenor
04.06.2017 20:18
Na časovou osu radím se vykašlat, je to tak akorát na bolení hlavy :-) I ten Imgram, aby to vůbec nějak seřadil, změnil "fakta". May je prostě neseřaditelnej :-) Myslím, že už jsme to řešili v jiném tématu.

Aha, asi tady: Odkaz

Kniga
04.06.2017 19:47
Tak a tady davam jeste odkaz na FF co jsem nasla na wattpadu. Je to slah, dost ulitlej (Vinnetou v zenskych satech), je to teda nedokoncene, ale o kdyby si to chtel nekdo precist tak ma moznost :) https://www.wattpad.com/story/81973161-vinnetou-rud%C3%BD-bratr

Kniga
04.06.2017 19:42
Časová osa tak protoze nemam prachy na toho Nemce a proste si to chci zkusit sama tak jsem se pustila do vytvareni nejake plus minus casove osy :) Budu rada za kazdou pripominku kazdy nazor :)

V druhém díle se V a OS setkají v Matagordě. A V tam naznačí, že pracuje pro Benita Juareze (viz. skutečné události). Sice zmiňuje Napoleona III. nicméně císařem v Mexiku byl ustanoven Maximilián I. (mimochodem bratr France Josefa I.). Tímto máme daný základ časové osy, je to v podstatě krom občanské války jediná historicky určující věc. Benito Juarez byl prezidentem dvakrát. Lze s jistotou tvrdit, že se V2 odehrává během tohoto mezidobí. Na Vinnetoua čekají bílí lidé což odpovídá historii, USA pomohla BJ k návratu do prezidentského křesla. Logicky předpokládám, že ale do konfliktu v Mexiku se zapojila až po občanské válce. Takže vezmeme si datum zastřelení Maximiliána I. to jest 19.6.1867. Setkání v Matagordě proběhlo učitě před jeho smrtí, ale nemusíme to tlačit nijak daleko od ní. Kdyby ho střelili na podzim, byla bych radši. Teď uděláme výpočty:
1. Zminuje na začátku příběhu s OD (4 cesta do Ameriky), že uběhlo něco přes dva roky, osm měsíců (3. cesta do Ameriky) z toho strávil s V. protože beru, že to psal zpětně, tak vezmu za berou minci přesně dva roky tj 24 měsíců
2. Předtím byl v USA 14 měsíců (2 cesta do Ameriky)
3. Předtím byl půl roku mimo Ameriku - 6 měsíců
Sečteno: 44 měsíců = 3 roky 8 měsíců to odečteme od data smrti Maximiliána čímž se dostáváme k datu 19.10.1863 což by byl naprosto mezní den kdyby se OS vrátil k Henrymu. Ovšem opravdu mezní. posunout to jen o pár měsíců nám nepomůže, je jednoznačně dáno, že byl konec léta, když se setkali poprvé s indiány. Takže bych to posunula o rok. tedy k setkání OS a V by došlo v roce 1862. Ok?

1861/1862 první cesta OS do Ameriky
1862 - Konec léta první setkání OS a V.
- pozdní podzim/zima odjezd z Ameriky
1863 - červen/červenec druhá cesta do Ameriky tohle i krásně sedí na to, že ho Vinnetou bude čekat 1.-3.9. u Yellowstonského jezera, u Šošonů!
1864 září/říjen odjezd z Ameriky
1865 - pravděpodobně 8 měsíců v Americe - třetí cesta do Ameriky
1866 podzim nebo zima 1867 - čtvrtá cesta do Ameriky - začíná dobrodružství s Old Deathem

Kniga
04.06.2017 19:38
Zeta mezi trekkies je dost pisicich muzu, ale tam asi hraje i roli to, ze z te fanfikce muze byt jednou skutecna kniha, ze je to treba vic motivuje se tim zabyvat, kdyz vedi, ze tech ST knih vychazi dost, ze maji sanci proste prorazit, ze to neni jen pro zabavu. Ale slash ten tedy fakt jen zenske :D

Mescalero takhle je dost rouzzdili cudnost, coz je v poradku a prudernopst, coz uz tak v poradku neni... A zrovna 19. stol. spise prekypovalo tou prudernosti, ktera zpusobila dost a dost problemu. Ja nevim, ja jsem co se tyce lidskych prav se soucasnou dobou docela spokojena.
Nema cenu se tu furt dohadovat jestli homosexualitu ano nebo ne, kazdej to vidi jinak a u FF je to prave o tom, ez si clvoek vybira co cte a co pise, a ze diky ruznym kodum a znackam hend u povidky na zacatku vidis co muzes cekat. Ale jen tak na okraj asxualita je v podstate ta sama uchylka jak homosexualita. Uplne stejna, odchylka od normalnosti. Nema smysl. neni treba ji nejak stave na odiv. Je to jen pusobnni abrahamovskych cirkvi, zejmena na nasem uzemi krestanstvi, zejmenta tedy katolickeho, ze jedno se zatracuje a druhe se vyzdvihuje.
Ale uz se vratme k tematice fanfikci :)

Jinak budu rada kdzy neco napises, at uz FF nebo vlasti tvorbu. Ono je to o tom co rekl kdysi nekdo chytrejsi jak ja a to, ze clovek ma psat to co by sam chtel cist!
mescalero
02.06.2017 11:52
Belenor: ta politika vyplynula ze současné preference a pojetí lidských práv, do nichž dnes nejsou počítána práva sociální, a k l. právům jsme se dostali od debaty nad homosexualitou.
Progr. zdanění - neznám Tvoje příjmy, ale Tebe by se s největší určitostí netýkalo, byl bys na tom stejně nebo lépe (a míříme-li na západ, stejně se progr. zdanění dočkáme, ať chceme nebo ne). Mně jde o ty velké firmy a různé Babiše a Kellnery a stamiliardy, které jdou ročně ven z republiky; bez tohoto není možná důsledná realizace soc. státu. A jakmile zrušíme výdobytky s. státu, pocítíme to všichni, bohatí i chudí, levičáci nebo pravičáci (co se asi stane, když těm nejchudším a nejbědnějším vezmeme to málo, co mají, jak bezpečné budou ulice i za bílého dne: kdo nic nemá, neumře pokojně hlady, jak asi někteří libertariáni představují, a vezme si to, co potřebuje, třeba i násilím). To je všechno, víc se o tom bavit nehodlám, snad jsem se výše vyjádřil jasně a srozumitelně..

Jako kombinace hetero a asexuála (jak kdy, jak kde) se ve slashi realizovat nechci a nemohu, je mi to bytostně cizí. Představa Oldy, jak píchá Vindu, je jedna z nejstrašnějších, jaká mě mohla potkat. Brrr.

Kdybych něco psal, tak se intimním vztahům pokud možno vyhnu. Líbí se mi cudnost 19. století, všechny možné vášně ano, i ve vztazích, avšak žádné přímé akce, vrcholem erotiky je polibek, vrcholem zkaženosti je odloudění vdané ženy od manžela a rodiny. Čtu teď od Dickense Davida Copperfielda a jsem z toho nadšený, tady se mohu inspirovat. Mimochodem je tu i jedna z nejodpornějších Dickensových postav - slizoun Uriaš Heep (proč se po něm pojmenovala má oblíbená grupa, bůh suď).

Naposledy upraveno: 02.06.2017 11:58, mescalero


Zeta
02.06.2017 11:27
Belenor: Nemyslela jsem jenom slash (k tomu jsem se ostatne dostala az nedavno), ale fanfikce celkove. Mam nacteno troufam si rict vic nez dve stovky FF ze sveta X-Files, dobrych 30 jsem prelozila do cestiny. Tam pokud jde o vztah, tak je klasicky heterosexualni (jine pairingy nez Mulder/Scully me nezajimaly). Samozrejme, ze vznikaly i povidky o reseni pripadu, kde o vztah neslo, nektere byly i velmi dobre, ze bych si je dokazala predstavit v TV. Ale i ty psaly proste zeny, nevybavim si zadneho autora X-Files fanfikce - muze. Ani jednoho (!). A pritom divaci serialu byli pul napul, muzi i zeny...:)
<< | <> | >>