Mayovky na Internetu

Supové Mexika

Zakladatel: jana

<< | < 

Belenor
30.10.2006 15:55
Mno, zrovna to vycestování Vinnetoua do Afriky a Evropy mi přijde nepříliš šťastné. Co se týče padišáha, tak mi přijdou dobré tři úvodní svazky, ale pak už se mi zdá cyklus slabší. V zemi Mahdího - ano, zde souhlasím :-) Ale nakonec je to vždy věc vkusu.
pedlar
30.10.2006 15:02
Já mám třídílné brožované vydání z r. 1990 nebo 1991 od nakladatelství Laser. Četl jsem to dvakrát. Opět se podle mě jedná o jednu z nejlepších a nejzajímavějších mayovek. Zajímavou postavou je zde především Judith Silbersteinová - mladá Židovka s velmi špatnou povahou. A pak samozřejmě to, že se Vinnetou ocitá v Německu a dokonce i na severu Afriky, čímž dostává příběh přímo pohádkový rozměr. Hrdina divokého západu a navíc Indián vycestuje okolo r. 1870 na jiný kontinent za dobrodružstvím.
Obecně se má za to, že nejlepšími cykly (kolportážní nepočítaje) od K. Maye jsou "Vinnetou" a "Ve stínu padišáha" (Pouští - Žut). Mně osobně se ale právě například "Satan a Jidáš" (=Supové Mexika), "V zemi Mahdího" nebo "Dobyvatelé Gran Chaca"(Na Rio de la Plata a V Kordillerách) líbí víc než "Ve stínu padišáha".
jana
30.10.2006 13:52
Pohnula jsem se ze Sonory a děj už začíná nabírat ty správné obrátky.Žel teď už nebudu mít tolik času na čtení (zařadila jsem se po 3 týdenní marodce mezi pracující lid),ale to mi nevadí,postupně se tím prokousám a pak uvidím jaký dojem z toho budu mít.

Zatinka
30.10.2006 07:21
No, on je to sice rozvleklý román, ale těch pět dílů od návratu jsem měla myslím do několika dní přečteno, velice se mi líbil. Od Albatrosu jsem ho nečetla, i když ho mám doma, tak nemohu porovnat.
jana
29.10.2006 22:35
Mě to taky nevadí.Tuto knížku čtu poprvé,ale jsou knížky,které čtu několikrát a ikdyž znám děj,tak si je vychutnám znovu.Pokud nechci,tak se na ten obsah nepodívám.

Zatinka
29.10.2006 18:44
Mě to nevadí, spíš naopak, aspoň se líp rozhoduju, co si pak vybrat.

Belenor
29.10.2006 18:31
Supové Mexika, neboli Satan a Jidáš, je docela dobrá, ale místy mi přijde rozvleklá a (hehe a víc neřeknu, abych neprozrazoval, ačkoliv pokud jsi četla popis knihy na těchto stránkách, tak už děj stejně znáš). Není to vlastně chyba, že příliš zmiňuji na tomto webu děj knih?
jana
28.10.2006 13:30
Tuto knížku jsem teprve otevřela.(Albatros 1973).Hned na začátku je zajímavé pojednání o nudě.Lépe řečeno o Sonoře.Takovou nudu bych chtěla někdy zažít.Stačila by mi však na jeden den,víc bych asi nevydžela.Člověk má pořád co na práci a pokud ne,tak jsou tu knížky.Dost už filozofování,jsem zvědavá,jaká bude.
<< | <