Mayovky na Internetu

Také jedna chyba

Zakladatel: standa

Poklad na Stříbrném jezeře

 > | >>
Marťa (Nšo-či)
01.06.2009 19:41
Toho, že některé zbrané střílejí i několikrát po sobě, jsem si také všimla.
Tato chyba se nevyskytuje jen v PNSJ, ale snad ve všech filmech,a ne jenom u OS, ale také u Vinetoua a to nesčetněkrát. Ze všech chyb, které jste zde jmenovali,
a kterých jsem si všimla, mi snad jako jediná trochu vadí.
To asi proto, protože jsem puntičkář, a také proto, protože jsem četla knihy a jakmile něco s němi nesouhlasí tak mě to prostě trkne.

Robino
27.08.2008 22:17
Ešte že tie stromy nepílili motorovými pílami, alebo ich kúpili v Mountfilde :o) :o) :o)
Už som si dávno v kľude nepozrel žiadny z filmov natočených na motívy KM :o( Tieto filmy sa budú dať pozerať i o 100 rokov.Pri nich človek pookreje na duši . . . . . . .

honza.
27.08.2008 21:40
A kde vzali Cornelovi bandité u Stříbrného jezera najednou sekyry? V celém filmu je neměli, a že to byla pořádná topora, ta by se do nějaké deky zabalit nedala....

Robino
21.08.2008 23:15
K tomu PNSJ.Keď sa dobýjala Butlerova farma, tak banditi mali asi veľa prikrývok :-) (ktoré tlačili pred sebou).To si všimol môj brat-on ma vlastne pritiahol k Mayovkám.
A ten zastavujúci poštový voz Fredom Englom, som si všimol ešte v mladosti.

honza.
10.07.2007 23:04
Vzhledem k tomu koni bych to tipúval na Mira.

Zatinka
10.07.2007 16:52
Jo, dvojník jde zrovna dobře poznat ve scéně ve V3, jak Ilči zakopne o drát a klesá s Vinnetouem k zemi. Co myslíš, je v této scéně Sime nebo Miro? A taky to jde dobře vidět v některých scénách v Old Shatterhandovi v boji s Velkým Medvědem.

honza.
10.07.2007 13:59
K DVOJNÍKŮM - mám z Convention novou informaci: v bojových scénách (souboje, rvačky, skákání na kolemjedoucího jezdce a pod.)zaskakoval za Pierra Brice Šime Jagarinec, v jezdeckých scénách (např. ve Vinnetou III.) pak Miroslav Buhin, přezdívaný Isus - je to kaskadér na práci s koňmi (4 úrazy páteře), kteří jsou jeho celoživotní láskou a taky si zahrál jednoho z vojáků, kteří doprovázeli Maria Girottiho (por. Merilla) od Assiniboinů do pevnosti Niobara (blonďák) + zavražděného syna farmáře O´Hary z Old Surehanda. Když se podíváte na fotogalerii z Convention, uvidíte ho tam v jeho originálním kostýmu z Vinnetoua II.
drachir24
09.07.2007 00:15
No ja mam tu myslim nejpodstatnejsi.Bouchlo to do oci kazdeho kdo videl Poklad na stribrnem jezere. Za normalnich okolnosti by Kornelovi nezbyl behem peti minut pri dobyvani Batlerovy farmy ani jeden muz.Pri te trosce s kterou tam dojel mu porad pribyvali dalsi a dalsi.Dokonce po te hromade mrtvol odjelo jeste asi tak dvacet muzu pryc zivych.
Njlepsi je ten pohled shora kdy banda dohani Oldshatterhanda a dalsi dva jezdce prchajici na farmu.Z toho pohledu si muzete udelat predstavu o poctu muzu kornelovy bandy.

Zatinka
02.05.2007 20:54
Jujky, teď mi to došlo, koukám na to celý léta a všimnu si toho až teď. Vinnetou 1. díl - přepadení kolony vozů Kiowy. Old Shatterhand, Bullock, Sam Hawkens a jeho kumpáni jedou každý zvlášť na svých koních. Tu je náhle přepadnou Kiowové. Všichni okamžitě začnou utíkat, kočí práskají do koní... Kdy tedy měli čas všichni tito chlapíci přeskočit do jednoho z vozů? Tedy přesněji OS, Sam a Bullock do jednoho, Dick a Will do jiného? :-) A kde nechali své koně? Při přepadení se někam schovali? :-) A jaktože pak do tábora zase přijedou všichni na svých koních a ne ve voze? Navíc OS na svém ryzákovi, vždyť přece z vozu s prachem skákal na bělouše? :-)

Naposledy upraveno: 02.05.2007 21:06, Zatinka


honza.
28.04.2007 17:57
Jasně, to snad ani nemá cenu vyjmenovávat, protože by to vydalo na samostatnou knihu. Remastrováním filmů ještě vyniklo to, co na starých kopiích nebylo vidět - ale je to roztomilé a když se na ty filmy koukám, fakt na to čekám, až se ta která "chyba" objeví...

Zatinka
28.04.2007 07:54
No a v PNSJ, když Fred zastavuje dostavník a skáče na jednoho z tažných koní, tak je na dostavníku patrna vyříznutá díra, do níž jsou zastrčeny opratě, aby mohl někdo vůz kočírovat. V dalších scénách už to myslím vidět nejde.

No budu si muset s tím vším pohrát a předělat sekci Chyby ve filmech :-)

honza.
28.04.2007 07:07
Barker tam měl také dvojníka, kterého lze nejlépe poznat při rvačce v táboře Čikariů. Má úplně jiné držení těla, než LB.

Zatinka
26.04.2007 14:17
Já jsem v posledním výstřelu taky narazila na nějaké zajímavosti. Ve scéně, kde na Vinnetoua nastražili banditi drát, a jeho kůň o drát "zakopne", nehraje Pierre, ale jeho dvojník, což je teda docela logické. Je to sotva poznatelné, ale když jsem si to na PC pustila ještě jednou pomalu, tak mě trkl do očí dvojníkův pořádnej frňák :-) Ten samý dvojník jde i výborně rozeznat ve filmu Old Shatterhand, když Vinnetou bojuje s Velkým medvědem. Když se vrátím k V3 - kůň zakopne o drát a když se převaluje na záda, odkryje se mu sedlová poduška a pod ní... provizorní staré sedlo. Nestěžoval si Pierre, že ho při tom ježdění bez sedla bolí zadek? Asi mu ho tam kvůli tomu museli dát. A to ještě asi chudák neví, jaké to je sedět na hubeném koníkovi úplně bez sedla a bez podušky, to je teprve pošušňání pro lidské tělo :-) A když pak Vinnetou naskakuje z pravé (v jezdectví neobvyklé) strany na koně, šup a rychle nohu do třmenu... :-) Jinak by tam asi tak rychle nevyskočil :-) (na levé straně - pro diváka viditelné - ovšem třmen už není).

honza.
16.04.2007 16:35
Tuhle jsem zase koukal na Poslední výstřel a docvaklo mi to - celou tu dobu jsme to měli před očima, chyba jako vrata, nesmysl, ale bezpochyby záměr - umírající Vinnetou má převázanou hruď (část obvazu je vedena přes rameno)a je zpět oblečen do svého obleku včetně opasku - no to je přece nesmysl takhle těžce raněného člověka ("kulka je příliš blízko srdce") navlékat zpět do jeho obleku = pracně s ním manipulovat, to by ho spíš zakryli přikrývkou - jenže to by na plátně nevypadalo tak malebně, takže ne snad ani chyba v pravém slova smyslu, spíš prostředek posvěcený účelem.

Zatinka
05.03.2007 13:47
Hehe, v pohodě, vždyť se nic neděje. Mě to také napoprvé nedošlo, až když jsem si to pustila po několikáté, tak mi najednou svitlo :-)
standa
05.03.2007 13:02
Omlouvám se a beru zpět své poněkud znevažující připomínky. Zřejmě nejsem tak pozorný posluchač a taky už jsem trochu vzdálen věku, kdy jsem to vše hltal abych tak řekl „celým srdcem“. Zkrátka utkvělo mi, že to „tak nějak“ bylo, ale fakt je, že to pak dává jiný smysl. Kůň jistě větřit může, nic proti tomu. Už mi uniká, že Hátátitlá a Ilči byli taky bráchové. V paměti mi zkrátka uvízlo jen to bratrství Vinnetoua a Old Shatterhanda.

Zatinka
22.02.2007 18:10
Stando, ta věta "můj kůň zavětřil Vinnetoua", co je údajně ve filmu Old Shatterhand, tam takto není. Old Shatterhand totiž říká: "Můj kůň Hatátitlá zavětřil SVÉHO bratra a letěl jako blesk." Tím ale není myšleno že zavětřil Vinnetoua, ale že Hatátitlá zavětřil svého bratra Ilčího, tedy koně. A kůň koně zavětřit může :-)

honza.
29.12.2006 07:12
To je fakt hezky řečeno, asi tak nějak to cítím také. Howgh!
standa
27.12.2006 18:24
Souhlasím. Ty chyby jsou svým způsobem docela milé a úsměvné. Nejedná se jen o autentičnost zbraní a oblečení, to je takřka bezbřehé téma pro všechny znalce, ale nejde přeci o historický dokument. Nejsem sice znalec zbraní, ale pokud vím, tak Old Shatterhandova henryovka vypadala nejvěrohodněji ve filmu Old Shatterhand, beru-li za základ pro srovnání pušky vystavené v muzeu Karla Maye v Radebeulu – Old Shatterhandova medvědobijka, henryovka a stříbrná puška připisovaná Vinnetouovi. Tedy nevím, jestli tam jsou dodnes, ale před mnoha lety tam byly. Tak například jsem si už dříve všiml, že Old Shatterhand v bitvě na Butlerově farmě v Pokladu na Stříbrném jezeře vystřelí ze své medvědobijky třikrát rychle po sobě. Jak známo, byla dvojka a ještě k tomu tuším, že perkusní.
Ale k těm dalším kuriozitkám:
Komické a nepříliš logické jsou některé dialogy. Právě jsem si o Vánocích pouštěl Old Shatterhanda z nové kolekce vydané Filmhousem a tak některé „úlety“ mám v živé paměti. Docela zábavný mi přišel fakt, že onen čestný a po všech stránkách dokonalý hrdina Olda Shatterhand vyláká Palomu od Šumících vod pod záminkou, že ji zavede do města ke strýci, ale místo toho ji dopraví k Rosemary do bordelu. Také se mi líbí scéna, kdy Old Shatterhand zachrání Vinnetoua ze spárů padouchů, načež prohlásí: „Můj kůň ucítil Vinnetoua.“ Nabízí se dodat: „Ještě, že se tak často nemeješ, Vinnetou, jinak bys měl smůlu!“
Jistě, dalo by se toho najít mnohem víc. Třeba závěr Pokladu na Stříbrném jezeře. Celý film je o tom, jak je to jezero nepřístupné, skryté kdesi mezi skalami, cesta k němu se musí složitě hledat podle plánu a ejhle, na konci filmu si to všichni pěkně vykračují na koních div ne po dálnici od vodní plochy zvící slapské přehrady. Skály jsou najednou fuč. Ale jinak je ten záběr nádherný. A jak to pokračuje? Poté, co se všichni rozloučí, Peterson se svými přáteli se octne ostrým střihem ve zcela odlišné krajině. A aby toho nebylo málo, tak Vinnetou s Old Shatterhandem v posledním záběru filmu ujíždějí kamsi mezi skály zase v úplně jiném prostředí.
Tyto a všechny ostatní výtky mohou být považovány za „zdrcující“ kritiku tvůrců, ale není to náhodou trochu jinak? Vždyť to je přece ten nejlepší důkaz, že tyto filmy stále žijí. O kterém jiném filmu se dá říci totéž? Myslím, že bychom moc takových dalších nenapočítali. I když to nejsou nijak závratná intelektuální veledíla, mají své kouzlo a své diváky, troufám si říci, že všech kategorií. Jsou srozumitelné řekněme jednodušším náturám, ale neurážejí ani intelektuály. A nejen to, okouzlují již několikátou diváckou generaci, od mladých špuntů školou povinných, až po nás, starší dorostence, kteří pamatujeme jejich premiéry a neskutečné fronty u pokladen kin. Dokonce jsem byl svědkem, když lístky Rudého gentlemana sloužily coby úplatek.

Zatinka
26.11.2006 19:15
Hehe, no - ona celá ta postava mi nějak do filmu nesedí, jak už sem někde četla, poštmistr vypadá spíš jako "rejža" :-)
 > | >>