Mayovky na Internetu

Nejoblíbenější scéna

Zakladatel: Zatinka

Stejně jako v diskuzi o knihách, i tady si dovoluji udělat malý průzkum.

<< | < 

Belenor
07.12.2006 17:18
Viděl jsem zatím jen Poklad, Vinnetouy a Old Shatterhanda, takže můj rozhled je dosti omezený :-) Ani už nevím, kdy jsem je viděl naposledy, teď, co šly filmy v televizi, jsem se nekoukal. To jest vůbec nevím, co se mi líbí za scénu :-) Ale líbilo se mi provedení útoku Indiánů na pevnost v Old Shatterhandovi. Při tom masakru až běhá mráz po zádech. Jinak asi preferuji Poklad (tady asi zaujme útok na Buttlerovu farmu), ostatní se na můj vkus příliš liší od předloh.
jana
04.12.2006 17:46
Jak už jsem se někde zmínila,Vinnetouova smrt mě rozslzí vždycky,ať ji vidím ve filmu nebo o ní čtu v knížce.
Můj nejoblíbenější film je Poklad na stříbrném jezeře,protože se nejblíž "blíží" knížce.Moc se mi líbí ta scéna,kdy pluje Vinnetou se svým bílým bratrem v kánoi k jeskyni s pokladem.Škoda,že ta scéna není trošku delší.
lyduška
03.12.2006 15:33
Dlho som premýšľala, ktorú scénu by som uviedla ako moju najobľúbenejšiu. Ale myslím, že asi scénu z Posledného výstrelu,úplne na konci filmu, keď sa Winnetou lúči s Old Shatterhandom a hovorí: Zbohom, môj verný... a zomiera mu v náručí.
Je to síce strašne smutné, vždy ma to chytí za srdce a pociťujem úzkosť, ale myslím, že je to strašne nabité emóciami. Je to obraz priateľstva mužov odlišnej rasy vlastne až po hrob.
Môj otec mi povedal, že keď bol mladý a premietali tento film v kine, tak plakalo celé osadenstvo kina. Pre mňa osobne je to veľmi silná scéna.
nšo-či63
02.12.2006 19:54
Má nejoblíbenější scéna je jednoznačně v Pokladu na Stříbrném jezeře ve vesnici Utahů,když Old Shatterhand bojuje s Velkým vlkem:"Když si tak odvážný,zůstan konečně stát...mám už toho dost,honit starou babu!"
Tahle scéna je mému srdíčku velmi blízká,už v dětství jsem se při ní zamilovala do Lexe!!!

honza.
02.12.2006 17:52
Hm, nejoblíbenější scéna. To je těžké. Ale určitě jsou to dialogy Old Shatterhanda a Nšo-či. Ty jsou napsané velice hezky, je to jen pár vět, ale tolik obsahu. "A nebude ti rozloučení těžké?"- "Ne, když myslím na shledání..." Nevím, ale takhle hezky jsem to snad nikdy nikoho neslyšel říci. Taky mám rád scénu setkání Shatterhanda s Vinnetouem u přepadené kolony (Old Shatterhand), kde OS zažene se svojí opakovačkou bandity. "Chcete střílet o závod" - "To záleží na vás!" a pak ten konec: "Ale až tohle do vás vyprázdním!" to je vlastně jeden z mála odkazů na literární předlohu - na pověst, kterou opakovačka měla. Nemusel ji předvádět, jako ve vesnici Utahů, stačilo jen říci... Vinnetouova smrt, jasně, tu předznamenává celý film od svého začátku. Už na cestě k Santa Fé; další skvělý dialog: "Říká - miluj vše, co je dobré a nenáviď vše, co je zlé." Kdyby to v životě bylo tak jednoduché ...

Zatinka
27.11.2006 13:47
Kterou scénu z nějaké filmové mayovky máte nejraději? A proč? Přiznám se, že já jako malý špuntík jsem byla trochu morbidní a hrála jsem si pořád dokola na Vinnetouovu smrt - přesně tak jak to bylo ve filmu :-) Ale neptejte se mě proč - sama to nevím :-) Teď mě vždycky chytne za srdíčko Vinnetou a Ribanna, jak jsou v jeskyni - oběma to tam moc sluší. A taky je moje oblíbená jedna smutná scéna, kdy Vinnetou říká ve stanu Ribanně, že si musí vzít Merilla. To se mnou vždycky pohne.
<< | <