Mayovky na Internetu

Nejoblíbenější scéna

Zakladatel: Zatinka

Stejně jako v diskuzi o knihách, i tady si dovoluji udělat malý průzkum.

<< | < 

honza.
02.12.2006 17:52
Hm, nejoblíbenější scéna. To je těžké. Ale určitě jsou to dialogy Old Shatterhanda a Nšo-či. Ty jsou napsané velice hezky, je to jen pár vět, ale tolik obsahu. "A nebude ti rozloučení těžké?"- "Ne, když myslím na shledání..." Nevím, ale takhle hezky jsem to snad nikdy nikoho neslyšel říci. Taky mám rád scénu setkání Shatterhanda s Vinnetouem u přepadené kolony (Old Shatterhand), kde OS zažene se svojí opakovačkou bandity. "Chcete střílet o závod" - "To záleží na vás!" a pak ten konec: "Ale až tohle do vás vyprázdním!" to je vlastně jeden z mála odkazů na literární předlohu - na pověst, kterou opakovačka měla. Nemusel ji předvádět, jako ve vesnici Utahů, stačilo jen říci... Vinnetouova smrt, jasně, tu předznamenává celý film od svého začátku. Už na cestě k Santa Fé; další skvělý dialog: "Říká - miluj vše, co je dobré a nenáviď vše, co je zlé." Kdyby to v životě bylo tak jednoduché ...

Zatinka
27.11.2006 13:47
Kterou scénu z nějaké filmové mayovky máte nejraději? A proč? Přiznám se, že já jako malý špuntík jsem byla trochu morbidní a hrála jsem si pořád dokola na Vinnetouovu smrt - přesně tak jak to bylo ve filmu :-) Ale neptejte se mě proč - sama to nevím :-) Teď mě vždycky chytne za srdíčko Vinnetou a Ribanna, jak jsou v jeskyni - oběma to tam moc sluší. A taky je moje oblíbená jedna smutná scéna, kdy Vinnetou říká ve stanu Ribanně, že si musí vzít Merilla. To se mnou vždycky pohne.
<< | <