Mayovky na Internetu

DVD kolekce už v říjnu!

Zakladatel: Zatinka

 > | >>

Zatinka
07.02.2013 14:38
V podstatě ano, může být. Jen u těch orientálních a mexických mayovek je nutné zachovat pořadí, protože tyto filmy na sebe navazují přímo.
hahahoho
07.02.2013 13:51
Dakujem za dobre rady. Kedysi davno som videl len Vinnetou 1, 2 a 3 no teraz by som si chcel pozriet vsetkych tychto 17 filmov.

Takze poradie filmov mi vychadza nejako takto podla postav.
Postavy Vinnetou a Old Shatterhand:
Vinnetou a Old Firehand
Vinnetou
Poklad na stribrnem jezere
Vinnetou - Rudy gentleman
Old Shatterhand
Vinnetou a misenka Apanaci
Vinnetou a Old Shatterhand v udoli smrti
Vinnetou - Posledni Vystrel

Potom filmy s Old Surehandom, ktore by som si mal pozriet asi niekde pomedzi tie predchadzajuce aby som mal Vinnetoua medzi zivymi, ale v tomto poradi.
Postavy Vinnetou a Old Surehand:
Old Surehand
Mezi supy
Petrolejovy princ

A potom filmy kde nie je ani Vinnetou ani Old Shatterhand ani Old Surehand cize s predchadzajucimi 11 filmami predpokladam ze nesuvisia nijako. Poradie asi nie je podstatne.
Postava Kara Ben Nemsi:
Zut
Divokym Kurdistanem
V risi stribrneho lva

Postava Doktor Sternau
Poklad Azteku
Pyramida boha slunce

A potom podla postav uplne osobitny film.
Poklad Inku

Mohlo by to takto nejako byt?

Chapem ze natacanie bol hlavne biznis len co ja nechcem, je pozerat ako Vinnetou umrie a potom si pustit dalsi film a on tam zas cvala zivy a zdravy na koni.

Zatinka
07.02.2013 12:39
Nějakou chronologii nemusíte vůbec řešit, téměř všechny filmy mají ukončený děj a nenavazují na sebe (výjimkou je Mexiko a Orient). Filmy nebyly točeny jako seriál, ale nezávisle na sobě. Navíc filmy nemají nic společného ani s literární předlohou, aby se z ní dalo vycházet. Filmařům šlo jen o byznys, důležitá byla pouze nálepka Karel May. Mimochodem - původně ani nikdo nesnil o tom, že mayovky budou mít takový úspěch a vznikne tolik dílů, proto je v tom takový chaos.

Takže je klidně můžete sledovat jak se vám zlíbí. Jisté je pouze to, že z chronologického hlediska je první Old Firehand (byl sice natočen až mezi posledními, ale producent chtěl vytěžit z popularity Marie Versini a tak Nšo-či vstala z mrtvých). Jako druhý následuje Vinnetou 1. díl, ve kterém se teprve seznamuje Vinnetou s Old Shatterhandem a Nšo-či umírá. Třetí následuje Poklad na Stříbrném jezeře, pak Vinnetou Rudý gentleman (potvrzuje to tento rozhovor mezi Castlepoolem a Shatterhandem: "Zase na lovu motýlů?" - "Ne ne, ten papilio..., kterého jsem chytil u Stříbrného jezera...").

Ze surehandovek je první Old Surehand (po letech se setkává s Old Wabblem). Ale jinak je to v podstatě úplně jedno.

Naposledy upraveno: 07.02.2013 12:58, Zatinka

hahahoho
07.02.2013 11:59
Vie mi niekto povedat aka je chronologia deja tychto filmov?
Chronologiu vydania filmov poznam len by som chcel vediet ako ide dej, ktory film kam dejovo patri lebo napriklad v 11 filme Vinnetou zomrie no potom boli natocene dalsie filmy s postavou Vinnetoua.
Dakujem.

01. Poklad na Stříbrném jezeře
02. Vinnetou
03. Old Shatterhand
04. Žut
05. Vinnetou - Rudý gentleman
06. Mezi supy
07. Poklad Aztéků
08. Pyramida boha slunce
09. Petrolejový princ
10. Divokým Kurdistánem
11. Vinnetou - Poslední výstřel
12. Old Surehand
13. V říši Stříbrného lva
14. Poklad Inků
15. Vinnetou a míšenka Apanači
16. Vinnetou a Old Firehand
17. Vinnetou a Old Shatterhand v údolí smrti

Belenor
16.11.2009 16:06
Nějaké nové balení pravděpodobně edice, co teď vychází (podle nápisu "deník" na krabici):
http://www.popron.cz/index.aspx?gotoId=360597
pavol stancel
26.09.2009 12:15
Winnetou 1,2,3,mám na DVD už dobré tri roky a asi sú v lepšej kvalite napálené ako tie čo neskôr prišli do požičovní. Akurát boli všetky bez bonusového materialu a kamarát, ktorý ich zohnal tvrdil, že vtedy bolo vydaných len po 700 kusov. A na terajších DVD som v úvodnom zostrihu zbadal jednu zavádzajúcu chybu v českom preklade. Hovorí sa v ňom o dvoch milionoch predaných kníh na celom svete, hoci v nemčine sa jasne hovorí o dvadsiatich milionoch. Veď len v Čechách sa predali skoro 13 milionov kníh.

Robino
27.08.2008 22:06
Dnes mi konečne prišiel mail z Gorily sk. Dnes mi expedujú kompletnú kolekciu KM.Tak budem musieť pozrieť najprv V ríši . . .
Tie prepisy ak robily z digital Betacam (a na Betu ju dostali z filmového pásu), tak by to malo byť O.K.
Lenže v zrode mayoviek východoeurópske TV bežali v systéme SECAM, po páde železnej opony cca.r.1992 sa prešlo na PAL (kvalitnejší)
Takže otázka znie z čoho to robili, akým postupom ?
zdero
27.08.2008 21:13
Tak jsem si dneska taky pustil V říši stříbrného lva a zdá se mi, že obraz oproti třeba Vinnetouovi je takový trochu mdlý a barvy méně výrazné. Ale viděl jsem ten film asi před dvěma měsíci a ten rozdíl mi nepřišel nějak velký, popravdě jsem si toho ani nevšiml. Vadné DVD to snad nebude .....

Zatinka
27.08.2008 10:58
Nedávno jsem si pustila DVD V říši stříbrného lva, to kvůli němuž se vydání celé kolekce o mnoho měsíců opozdilo. Filmhouse se tehdy odvolával na to, že se snaží obraz vyčistit, že bude na špičkové úrovni. Já tedy nevím, ale já mám pocit, že oproti ostatním mayovkám má obraz snad nejhorší. Zdá se vám to taky tak, nebo mám jen já nějaké "vadné" DVD? :-)

Robino
23.08.2008 20:49
Lenže ako mám poskladať celú kolekciu, keď na Slovensku (doteraz) som žiadnu Mayovku nevidel.Alebo som prehliadol?
Pred masiacom som bol vo Viedni, tam som videl niekoľko Mayoviek ale nie celú kolekciu (v drevanej debne).Tak budem rád, keď mi to príde :o)
mlok
23.08.2008 16:29
3500 sk to je docela dost,zvlast ted kdyz se normalne prodava jedno dvd za 99 kc.

Robino
21.08.2008 23:30
A tak sa už i ja pridám s kompletnou kolekciou karla Maya (16 DVD).Objednal som si ju pred dvomi týždňami (dodanie že vraj 2-6 týždňov). Uvidíme :-) Cena 3 500,-Sk Už sa na to teším i moji synovci, ktorým som pranechal knihy i nahraté VHS z TV
simaaa
24.07.2008 22:37
Já už jsem si také opatřil celou kolekci, byť ne najednou, ale postupně. Přeci jen tu a tam částka za dva díly nebije tak do očí jako celkových 1.600 Kč :) byť to ve finále vyjde nastejno. Vlastně chybí mi 1.díl Vinnetoua, ten je zatím vyprodaný u nás, ale mám ho objednaný. Všechny Mayovky jsem znal už předtím, ale video mám už nějaký čas rozbité, takže jsem si své milované filmy nemohl pustit. Konečně jsem tak na DVD mohl učinit a vychutnat si filmy s nádherným obrazem. Bonusy mohly být bohatší, to je pravda, ale o ty mi nešlo, takže nejsem zklamán. Samozřejmě, že nejdříve jsem sháněl mayovky ty "klasické" a až potom Mexiko a Orient :) mayovky mám rád téměř všechny stejně, mám rád velmi Poklad Aztéků. Asi nejslabší je pro mě Old Surehand, byť i tam mám místa, na která se vždy těším. Ale bohužel Vinnetou je tam spíše je jen ve vedlejší roli, vlastně první půl hodinu se vůbec neobjeví. Old Surehand je mi někdy poněkud nesympatický. Celou kolekci rozhodně všem doporučuji, cena 99 kč za kus je myslím velmi příjemná a výhodná.

Zatinka
28.10.2006 09:52
Tak, už jsem to také shlédla téměř celé, a trošku se přikláním k Zderovi. Ve Vinnetou II. je pěkný bonus z natáčení, sice bez zvuku (ono to tak je myslím odjakživa, doma jsem ho také tak měla), ale jinak dobré. Ve Vinnetou III. se mi líbil rozhovor s Ralfem Wolterem, sem tam sice špatně střihlý obraz, ale nic to neubírá na zajímavosti. To je asi tak všechno. Na každém DVD se opakuje životopis KM, a příběh Mayovky v průběhu času, kde je vlastně jakýsi chronologický přehled filmů. Trochu mě zklamala sekce Postavy, kde ke každému filmu jsou vypsány asi jenom dvě, a to ještě stručně. Pak je tam ještě na každém DVD Jak se natáčely mayovky, a to jsem právě čekala trošku jiné, neboť na každém DVD je úplně stejný text - stručná historie mayovek v 60.letech. Tady bych spíš uvítala kdyby ke každému filmu byla jeho vlastní historie a ne historie všech mayovek opakující se na každém DVD.

Ale to všechno je jen věc vkusu a názoru, pořád si myslím, že je to moc hezky udělané a doporučuji jejich zakoupení. Určitě se jim to povedlo, a můžeme být rádi že se tohoto úkolu zhostil právě Filmhouse.

Naposledy upraveno: 30.10.2006 12:25, Zatinka

zdero
27.10.2006 22:28
Také už mi přišla první várka DVD Vinnetou. Byl jsem opravdu překvapený výborným obrazem a zvukem. Osobně mě trošku zklamaly bonusy. Čekal jsem nějaké obrázky z natáčení atd. ale je zde jenom stručně popsaná historie filmů. Ale ještě jsem to neviděl celé.

Zatinka
25.10.2006 18:41
Tak je to tady, DVD jsou doma. Zatím jsem jen zběžně koukla na Rudého gentlemana, ale hodnotím určitě kladně, kvalita obrazu je opravdu výborná, zvuk také, navíc máte možnost poslechnout si to i v němčině, což např. mě se vždycky strašně líbilo, i když Ráž i Fišer jsou jedničky. Bonusy z natáčení také prima, někteří je sice už známe, ale pro většinu diváků to bude prima pokoukáníčko. Teď mě honem nic nenapadá :-) ale určitě doporučuji. Až to shlédnu celé, snad o víkendu, napíšu na to nějakou recenzi :-)

Naposledy upraveno: 25.10.2006 18:42, Zatinka

jana
24.10.2006 11:46
Potom napiš,jaký dojem to na Tebe zanechalo a vcelku jak to hodnotíš.

Zatinka
24.10.2006 09:58
Tak podle hlášení Filmhouse by měl být Vinnetou konečně na cestě k nám domů :-)

Zatinka
19.10.2006 07:21
Hm, tak si ještě týden počkáme, zase to o týden odsunuli :-(

Zatinka
17.10.2006 11:31
Tak včera se měly konečně rozesílat první balíčky, tak jsem zvědavá, kdy mi to přijde. Okamžitě pak poreferuju :-)
 > | >>