Mayovky na Internetu

Winnetou nesmie zomrieť!!

Zakladatel: indiáno

nový dokument o Pierre Bricem

  
kara ben halef
10.02.2009 20:28
Tak jsem shlédl dokument Vinnetou nesmí zemřít a musím konstatovat, že mě zrovna nenadchnul.Čekal jsem, že dokument bude celkovým zmapováním Briceova života, místo toho se věnoval útržkovitě jeho filmovým začátkům a pak zejména roli Vinnetoua v šedesátých letech, pak následovalo pár zmínek o době pozdější.
Až na pár záběrů mladého Brice nenabídl film nic objevného. Je škoda, že místo ukázek z více filmů se autoři omezili jen na jakési obrázky.Celý dokument se mi zdál odfláklý, podivně a nezáživně sestříhaný, jdoucí od ničeho k ničemu ap. Čekal bych rovněž více rozhovorů, a to i s jinými lidmi, než jen stále s týmiž (Versini....).
Dokument Po stopách Vinnetoua mi rozhodně přišel zdařilejší.
Jirka
02.02.2009 20:37
Televize BR3 vysílá 7.2.2009 dokument "Vinnetou nesmí zemřít" !!! Opakuje hned ráno v neděli v 1.45 hod.
irena
11.09.2008 19:52
Kdysi jsem si nahrála podobný dokument Po stopách Vinnetoua. Byla to spíš procházka po místech natáčení, průvodce dělali Pierre Brice a Ralf Wolter. Taky tam byla spousta hostů, např. Marie Versini, Dunja Rajter, Götz George, Rik Battaglia a další. Samozřejmě nechyběly i různé ukázky z natáčení.

Naposledy upraveno: 11.09.2008 19:52, irena


deerslayer
22.06.2008 17:17
Kruci, že som sa ja neučil tú nemčinu---
indiáno
30.12.2007 13:22
Na vianoce 2007 uviedla tV Arte tematický večer s názvom Sie nanten sie Winnetou, kde bol premierovaný 60 min dokument Winnetou muss nicht sterben! s Pierre Bricem.V dokumente bola zobrazená jeho životná dráha od 2. svetovej vojny po súčastnosť s mnoho filmovými ukážkami a zábermí na mieste natáčania mayoviek.Rick Battaglia, Christofer Barker, Marie Versíny a nemecký špesialista na mayovky podali ucelený obraz známeho herca.Podľa dobovej tlače bol Pierre
najpopulárnejší herec v západnejn európe na 1. mieste v hlasovaní divákov...až ´daleko za ním sa umiestnili hollywoodske hviezdy...
Boli ukázané aj dopisy od divákov, kde odsudzujú jeho smrť na plátne / .. pfuj, pfuj, pfuj../,
obvinenia producenta Horsta W. ktorý zdôvodńoval jeho smrť..
Tento dokumet spolu s Po stopách winwtuaú /2004/,
a Od Winetua po shuh des Manitou patrí k tomu najlepšoemu v mojej filmovej dokumentárnej zbierke...
Indiáno