Mayovky na Internetu

Festival otrlého diváka

Zakladatel: Belenor

  

Belenor
05.02.2009 07:30
V Aeru je docela velké :-) Ale spíš je na Aeru zajímavé, že dávají filmy v původním znění a kdo chce, tak může ze sluchátek mít simultánní dabing :-) Dle stránek Aera by tento film měl být s českými titulky. Asi bych i šel, ale nejspíše mi to časově nevyjde.
kara ben halef
04.02.2009 00:19
Myslím, že tenhle film mohu příznivcům hororových pohádek pro děti jenom doporučit . Na jistých zahraničních stránkách (už ovšem nevím na kterých), jsem se dočetl, že je ,,ripe for rediscovery".
Reinl tu dokazuje, že byl skutečné režisérské eso. Děj má spád, jsou tu opravdu zajímavé sekvence (ta nej je samozřejmě Barker pod kyvadlem), filmem se lyne zvláštní atmosféra podtrhnutá parádní hudbou Petera Thomase. To vše je zasazeno do velmi dobře vybraných, malebných exteriérů, které snímku dávají další body. Barker hraje svého hrdinu se vším všudy. Výborný je Carl Lange v roli Regulova poskoka.
Je škoda, že nejkrvavější scény už tehdy musely z filmu pryč, aby byl přístupný i mládeži.
Na velkém plátně (nevím, jak velké je to v tom kině) bych to taky rád někdy viděl.

Naposledy upraveno: 04.02.2009 00:44, kara ben halef

nšo-či63
01.02.2009 17:34
Jinak můj e-mail je RichterovaMarketa@seznam.cz
nšo-či63
01.02.2009 17:32
Ahojky!
Tak kdo půjde na tento velmi dobře natočený a na onu dobu vskutku hororový film Hadí jáma a kyvadlo?
Dávají ho v kině Aero 15.2.v 18:30hod.:-)
Já půjdu určitě,tak kdyby někdo čistě náhodou chtěl jít také,ozvěte se mi na mail!

deerslayer
23.01.2009 16:56
http://www.csfd.cz/film/14247-schlangengrube-und-das-pendel-die/

Lukačita
22.01.2009 17:41
Fotografii z filmu Hadí jáma a kyvadlo jsem dal na stránky z Boskovic.Kdo chce,tady je adresa.Upozorňuji foto je hororové.
Odkaz

deerslayer
22.01.2009 16:30
Svojho času som ten film videl, zase až tak strašne zlý nie je...aspoň myslím, že nie je o nič horší,než produkcia z Hammeru s Vincentom Priceom.

honza.
22.01.2009 13:56
Je to zpracování povídky E. A. Poe, ovšem tehdejší optikou a podle tehdejších filmařských možností. Z dnešního pohledu viděno je to ovšem úsměvné. Štěstí, že filmy o Vinnetouovi takhle nestárnou... Těší mne, že film bude opatřen českými titulky, což značí, že se patrně brzy objeví v nabídce DVD.

Belenor
22.01.2009 13:01
Kamarád mě upozornil na film režírovaný Reinlem, ve kterém hrají Barker, Dor a Christopher Lee :-) Jmenuje se to Hadí jáma a kyvadlo a poběží to v Praze v kině Aero, více informací na http://www.otrlydivak.cz/index.php?prgrok=akt&stranka=3&misto=Praha, ale asi to bude spíš kravina :-)