Mayovky na Internetu

Skalne sedlo

Zakladatel: sedoo

  

honza.
22.08.2010 11:20
Zdravím, moc mě mrzí, že jsem nestačil včas odpovědět, protože jsem se balil na rodinnou dovolenou, ze které jsem se dnes vrátil. Pokud jste kvůli mě tenhle výšlap "prošvihl", nezlobte se, aspoň budete mít motivaci, proč se tam vrátit - jako my, když jsme v Majdanu stáli několik desítek metrů od Modrého jezera a řekli si, že "tam už nic nebude" - a nad leteckými fotkami doma jsme nevěděli, zda plakat nebo se smát...
Takže ke Skalnímu sedlu se dostanete, když půjdete podél kráteru (ten budete mít po levé ruce), minete skálu, ze které visel Santer a necháte se vést červenými body, namalovanými s rozestupem několika metrů na kamenech. Věřím, že na konci sezóny už tam bude skoro vyšlapaná pěšina. Prosím, určitě se nevydávejte v sedle dolů, nejdál jen na skálu, ze které Vinnetou házel balvan!!! Dál není situace s minami bezpečná, současné varování zní, že cesta ze sedla na Zelenou louku není odminovaná. Kde je ale začátek "cesty ze sedla", to není přesně dáno. Takže posledním bezpečným místem, které jsem s přáteli sám vyzkoušel, je opravdu skála, ze které Vinnetou házel.
sedoo
11.08.2010 19:33
Pane Honzo, ešte poprosim o jednu radu. Chcem sa sýtať či sa do SKALNEHO SEDLA (nariklad zabery kde Vinnetou hádzal kamen v III.dieli alebo kde si podaval rukou so svojim bratom Shatterhandom,ktorý ho zachránil)ide ponad krater alebo niakou inou cestou? poprosim o radu ako sa tam dostať.a ak by sa dalo tak ešte dnes alebo do zajtra obeda. DAKUJEM !!