Mayovky na Internetu

Technické problémy a zlepšovací nápady

Zakladatel: Belenor

V tomto tématu se můžete rozhovořit o jakýchkoliv problémech, na které na stránkách narazíte, taktéž pokud vás napadne nějaký zlepšovák (například ohledně vzhledu) nebo nějaká zajímavá funkcionalita, můžete se zmínit.

TODO:
- soukromé zprávy
- zasílání novinek a aktualit na e-mail

<< | <> | >>

Belenor
24.02.2020 05:53
Teď právě Pouští a přesně jak píšeš :-) Nejdřív vezmu domněle nejúplnější vydání (Návrat, Vilímek...) a srovnám ho s originálem, a pak vezmu zbytek českých a projedu je oproti výsledku z prvního srovnání. On tedy ten první průchod není o moc delší, než kdybych to normálně četl, a pak další srovnání jsou ještě rychlejší - soustředím se většinou na obvyklé rozdíly (německost, křesťanství), ale když je těch vydání hodně a má to více svazků (třeba právě Surehand nebo Satan), tak to čas sežere, no :-) Občas si říkám, jestli se na to úplně nevykašlat :-)

Naposledy upraveno: 24.02.2020 05:56, Belenor


Zeta
23.02.2020 21:40
Rozhodně přihlášení přes FB nepotřebuju :) Prozradíš, jaké vydání analyzuješ? A vůbec, jak třeba analyzuješ ta vydání? To otáčíš stránku po stránce, ta, která máš plus německý originál a srovnánáš odstavce atd.? To musí být šílená spousta práce, zvlášť třeba u takového Surehanda, kde různě mizí vložené povídky...

Belenor
23.02.2020 09:50
Facebook samozřejmě má své výhody. Je to nástroj a je na uživatelích, jak ho použijou.
Nicméně z časových důvodů asi přihlášení přes FB dělat nebudu :-) Mi všechen čas, vyhrazený pro mayovky, zabírají překlady a analýzy vydání :-D

Zeta
20.02.2020 23:30
Třeba pro mě je Facebook poměrně důležitý, mám rodinu ve třech různých zemích a jsem ráda, že můžu sledovat co se v jejich životě děje v "reálném čase" a ne se zpožděním v dopisech a telegramech, jako to bylo za dob Old Shatterhanda. FB je v tomhle zkrátka velmi pohodlný :)
old jarda
16.02.2020 10:11
Já také neuznávám facebook. Je to jen hlavně pro ty,co se potřebují prezentovat každým prdem.
mescalero
30.08.2017 08:49
Na Facebooku jsem byl, dvakrát. Ale už několik let nejsem nikde a na něčem podobném už nikdy nebudu, alespoň doufám.

Belenor
24.08.2017 08:50
Otázka: bylo by pro někoho užitečné, kdyby se mohl na stránky o Mayovi místo jména a hesla přihlašovat přes Facebook (příp. účet od Googlu)?

Belenor
12.01.2017 18:29
Jo no já do toho teď dost vrtám, nejspíš zase něco rozbiju :-)

Kniga
12.01.2017 17:30
Poslusne halsim, ze uz je to citelne i na Opera mini :) coz me tesi, dekuji

Belenor
10.01.2017 11:30
Tak jsem si ještě více pohrál s foundation a teda ve firefoxu to funguje :-) Doufám, že i jinde :-)

Belenor
09.01.2017 16:11
Mno, včera jsem nasadil úpravu stránek, která může mít za následek nefunkčnost v některých prohlížečích :-) Jsem použil jakýsi Foundation Framework 6, který může v některých prohlížečích zlobit. Bohužel asi nemám, jak to otestovat. Nebo dá se ta Opera mini nějak nainstalovat? Jo koukám, že to jde stáhnout z Google play, tak já to večer zkusím.

Kniga
09.01.2017 16:03
nevim co se stalo, ale predminuly tyden mi forum na mobilu jelo, dneska bylo necitelne, cele stranky. Jen to hlasim, kdyby se jako neco delalo, ze to jako to :D
Pouzivam Operu mini.

Belenor
03.01.2017 19:57
Ten květen nevím, možná chyba měření :-)

Přetlak v prosinci byl, děkuji všem návštěvníkům :-) Stejné je to z toho důvodu, že nám kolem září, kdy jsem kvůli ČTK zablokoval kus webu, klesla návštěvnost zhruba na polovinu, a až teď s vysíláním nových filmů jsme dohnali ztrátu. Počítám, že ještě během ledna to bude podobné a pak to zas asi o něco klesne :-)

Kdybych tak měl víc času, mám nějaké nápady, jak web vylepšit a v důsledku možná zvednout návštěvnost, ale nevím, kdy své vize naprogramovat :-) A vono po programování pro chlebodárce se mi navíc po večerech už moc programovat nechce :-)

Apanači
03.01.2017 17:30
Tak teda to vyjadrím ako Albert, s ktorým nás stále baví svět:
"Přátelé, kamarádi... My vám ty medaile přivezeme!"
:D :D :D
Prezeranie Toplistu patrilo pred pár mesiacmi k mojim pravidelným relaxačným minútkam - až teraz som tam ale našla tlačítko ZA ROK!
Pekné čísla, gratulujem!
Nemôžem pochopiť, ako je to možné že prosinec 2015 je skoro rovnaký ako tohtoročný! Mne sa zdalo, že je tu riadny pretlak posledné týždne!
A asi mi ušlo - čo sa stalo 25.5. 2016? Že tam bol taký nával?

Zatinka
30.12.2016 21:55
Jistě, zatinka byla letošní rok obzvláště aktivní, hihihi... Přikláním se, aby zde žádné reklamy a banery nebyly, max. na úvodní stránce v Tipech pro nákup reklama na nové věci týkající se mayovek.

Belenor
30.12.2016 20:47
Jestli myslíš statistiky návštěvnosti, tak něco je zde: https://www.toplist.cz/stat/156761

Co se týče odměn, tak Belenor si za svou lenost a flákání nezaslouží nic, tj. veškeré případné odměny Zatince :-) Každopádně reklamní prostor zde v podstatě nepronajímáme, akorát zveřejňuji upoutávky na zájezdy Intertrans a příp. na knihy atp. které souvisí s Mayem.

Apanači
30.12.2016 19:07
Sa chcem opýtať, či náhodou sa ráta s nejakým zverejnením výročných štatistík. Tento rok by to mohlo byť ozaj zaujímavé!
A kebyže som zamestnanec z online reklamnej agentúry, tak by som si tu na najbližšie tri mesiace nejaký ten priestor kúpila. Myslím, že by každý z nás sa tešil, keby vedenie tohto webu malo peknú odmenu za toto tu všetko - aj v korunkách, nielen v dobrom pocite. :-)

Belenor
29.12.2016 23:34
Mno, o zprávách mezi uživateli bych popřemýšlet mohl, ano :-)

Zeta
29.12.2016 20:32
Možná by nebylo úplně od věci zavést zprávy mezi uživateli. Ne snad, že bych se styděla své názory napsat veřejně, ale třeba na výměnu emailu, facebooku atd., rozebrání něčeho, co zajímá konkrétní dva lidi, ale ostatní ne... Rozumím uzavřenosti komunity, ale teď třeba bojuji s tím, že by mne zajímal postoj k fanfiction od nové uživatelky Kniga, ale nechci tím zaplavovat založená témata, založení nového si nemusí ona všimnout, nehledě na to, že téma fanfic třeba spoustu lidí vůbec nebere/neuznávají ho/nebaví je.

Případně prosté tlačítko "žádost o email" - ten druhý uvidí, kdo ho požádal o adresu a sám se rozhodne, jestli mu ji poskytne nebo ne.

Belenor
21.04.2014 20:03
Jo, tohle je dobrý argument, pravda je, že aktuálně jsou aktuality (to je věta) moc nízko a vlastně nejsou vidět. Tak já to promyslím :-)
<< | <> | >>