Mayovky na Internetu

Technické problémy a zlepšovací nápady

Zakladatel: Belenor

V tomto tématu se můžete rozhovořit o jakýchkoliv problémech, na které na stránkách narazíte, taktéž pokud vás napadne nějaký zlepšovák (například ohledně vzhledu) nebo nějaká zajímavá funkcionalita, můžete se zmínit.

TODO:
- soukromé zprávy
- zasílání novinek a aktualit na e-mail

 > | >>
mescalero
30.08.2017 08:49
Na Facebooku jsem byl, dvakrát. Ale už několik let nejsem nikde a na něčem podobném už nikdy nebudu, alespoň doufám.

Belenor
24.08.2017 08:50
Otázka: bylo by pro někoho užitečné, kdyby se mohl na stránky o Mayovi místo jména a hesla přihlašovat přes Facebook (příp. účet od Googlu)?

Belenor
12.01.2017 18:29
Jo no já do toho teď dost vrtám, nejspíš zase něco rozbiju :-)

Kniga
12.01.2017 17:30
Poslusne halsim, ze uz je to citelne i na Opera mini :) coz me tesi, dekuji

Belenor
10.01.2017 11:30
Tak jsem si ještě více pohrál s foundation a teda ve firefoxu to funguje :-) Doufám, že i jinde :-)

Belenor
09.01.2017 16:11
Mno, včera jsem nasadil úpravu stránek, která může mít za následek nefunkčnost v některých prohlížečích :-) Jsem použil jakýsi Foundation Framework 6, který může v některých prohlížečích zlobit. Bohužel asi nemám, jak to otestovat. Nebo dá se ta Opera mini nějak nainstalovat? Jo koukám, že to jde stáhnout z Google play, tak já to večer zkusím.

Kniga
09.01.2017 16:03
nevim co se stalo, ale predminuly tyden mi forum na mobilu jelo, dneska bylo necitelne, cele stranky. Jen to hlasim, kdyby se jako neco delalo, ze to jako to :D
Pouzivam Operu mini.

Belenor
03.01.2017 19:57
Ten květen nevím, možná chyba měření :-)

Přetlak v prosinci byl, děkuji všem návštěvníkům :-) Stejné je to z toho důvodu, že nám kolem září, kdy jsem kvůli ČTK zablokoval kus webu, klesla návštěvnost zhruba na polovinu, a až teď s vysíláním nových filmů jsme dohnali ztrátu. Počítám, že ještě během ledna to bude podobné a pak to zas asi o něco klesne :-)

Kdybych tak měl víc času, mám nějaké nápady, jak web vylepšit a v důsledku možná zvednout návštěvnost, ale nevím, kdy své vize naprogramovat :-) A vono po programování pro chlebodárce se mi navíc po večerech už moc programovat nechce :-)

Apanači
03.01.2017 17:30
Tak teda to vyjadrím ako Albert, s ktorým nás stále baví svět:
"Přátelé, kamarádi... My vám ty medaile přivezeme!"
:D :D :D
Prezeranie Toplistu patrilo pred pár mesiacmi k mojim pravidelným relaxačným minútkam - až teraz som tam ale našla tlačítko ZA ROK!
Pekné čísla, gratulujem!
Nemôžem pochopiť, ako je to možné že prosinec 2015 je skoro rovnaký ako tohtoročný! Mne sa zdalo, že je tu riadny pretlak posledné týždne!
A asi mi ušlo - čo sa stalo 25.5. 2016? Že tam bol taký nával?

Zatinka
30.12.2016 21:55
Jistě, zatinka byla letošní rok obzvláště aktivní, hihihi... Přikláním se, aby zde žádné reklamy a banery nebyly, max. na úvodní stránce v Tipech pro nákup reklama na nové věci týkající se mayovek.

Belenor
30.12.2016 20:47
Jestli myslíš statistiky návštěvnosti, tak něco je zde: https://www.toplist.cz/stat/156761

Co se týče odměn, tak Belenor si za svou lenost a flákání nezaslouží nic, tj. veškeré případné odměny Zatince :-) Každopádně reklamní prostor zde v podstatě nepronajímáme, akorát zveřejňuji upoutávky na zájezdy Intertrans a příp. na knihy atp. které souvisí s Mayem.

Apanači
30.12.2016 19:07
Sa chcem opýtať, či náhodou sa ráta s nejakým zverejnením výročných štatistík. Tento rok by to mohlo byť ozaj zaujímavé!
A kebyže som zamestnanec z online reklamnej agentúry, tak by som si tu na najbližšie tri mesiace nejaký ten priestor kúpila. Myslím, že by každý z nás sa tešil, keby vedenie tohto webu malo peknú odmenu za toto tu všetko - aj v korunkách, nielen v dobrom pocite. :-)

Belenor
29.12.2016 23:34
Mno, o zprávách mezi uživateli bych popřemýšlet mohl, ano :-)

Zeta
29.12.2016 20:32
Možná by nebylo úplně od věci zavést zprávy mezi uživateli. Ne snad, že bych se styděla své názory napsat veřejně, ale třeba na výměnu emailu, facebooku atd., rozebrání něčeho, co zajímá konkrétní dva lidi, ale ostatní ne... Rozumím uzavřenosti komunity, ale teď třeba bojuji s tím, že by mne zajímal postoj k fanfiction od nové uživatelky Kniga, ale nechci tím zaplavovat založená témata, založení nového si nemusí ona všimnout, nehledě na to, že téma fanfic třeba spoustu lidí vůbec nebere/neuznávají ho/nebaví je.

Případně prosté tlačítko "žádost o email" - ten druhý uvidí, kdo ho požádal o adresu a sám se rozhodne, jestli mu ji poskytne nebo ne.
Life is too short for what ifs.

Belenor
21.04.2014 20:03
Jo, tohle je dobrý argument, pravda je, že aktuálně jsou aktuality (to je věta) moc nízko a vlastně nejsou vidět. Tak já to promyslím :-)

Zatinka
21.04.2014 18:13
Tak tam by mohly klidně zůstat Novinky a Aktuality, což? :-) Ze zkušenosti víme, že kolikrát někdo přijde do Knihy návštěv s nějakou akcí, napíše o ní a přitom již dávno visí v Aktualitách na úvodce :-) Tím, že dotyčný vynechal návštěvu úvodní stránky, tak si toho samozřejmě nevšiml. Takto by byly aktuality na očích i při psaní příspěvků.

Je to jen nápad, nemusí se realizovat :-)

Belenor
21.04.2014 18:00
Mám na mysli třeba knihu návštěv nebo diskusi - co dát vlevo do menu?

Zatinka
21.04.2014 17:43
Aktuality nebo novinky by na úvodce šly, ale nevím, co dát na dalších stránkách, co toto menu používají.

Trošku nerozumím, co tím myslíš. O jaké stránky se jedná? Novinky a aktuality by se v levém menu-boxu zobrazovaly jen na úvodní stránce, tak jako dosud (jen byly v jiném místě). V ostatních případech by se v levém menu-boxu zobrazovalo to podmenu (tedy k filmům místa natáčení, herci atd...).

Belenor
21.04.2014 17:31
Ano, to je přesně ten případ :-)

U pseudonymů je to takové nerozhodné :-) Ale ok, dám to do životopisů.

Levé menu na úvodu se týká ještě několika dalších stránek (třeba diskuse, kniha návštěv, přihlašování a správa účtu). Chtěl jsem tam dát výběr stránek, které jsem považoval za významné a chtěl jsem to časem nahradit na automatický seznam nejnavštěvovanějších stránek, ale uznávám, že duplicitní linky mohou být matoucí.

Aktuality nebo novinky by na úvodce šly, ale nevím, co dát na dalších stránkách, co toto menu používají.

Zatinka
21.04.2014 12:35
Na první pohled trochu šok, nicméně zvykám si a časem to bude asi dobré :-) Mojí sekce o filmech se to příliš nedotklo, ale trochu to zlobí třeba v knihách. Např. v horním menu kliknu na Knihy, vlevo vyberu Dílo, otevře se sice stránka s dílem, ale zároveň se menu změní na Životopisy Karla Maye, místo aby zůstalo zachováno menu pro Knihy (to stejné Fakta a fikce). Ale to je zřejmě ten případ špatné struktury, kterou budeš měnit :-)

Osobně bych rubriku Pseudonymy zařadila pod Karel May, ne do Knihy.

Ještě mě napadlo - co kdybychom na úvodní stránce to levé menu s výběrem zrušili úplně? Zdá se mi takové prázdné a ten výběr částečně supluje horní menu = duplicita a zmatek (někdo se bude ptát, zda položka v levém menu je stejná jako ta nahoře, nebo tam najde rozdílné informace?) Místo levého menu bychom mohli na úvodní straně dát některý z boxů, třeba Novinky, případně pod to i Aktuality? Novinky z původního místa by zmizely úplně. Taky jsem přemýšlela, jestli do dolního boxu nevložit místo Aktualit výročí narození?
 > | >>