Mayovky na Internetu

Technické problémy a zlepšovací nápady

Zakladatel: Belenor

V tomto tématu se můžete rozhovořit o jakýchkoliv problémech, na které na stránkách narazíte, taktéž pokud vás napadne nějaký zlepšovák (například ohledně vzhledu) nebo nějaká zajímavá funkcionalita, můžete se zmínit.

TODO:
- soukromé zprávy
- zasílání novinek a aktualit na e-mail

> | >>
La Luna
15.11.2021 13:27
Za mě je to výborný nápad! Možnost přispívat do diskuze přímo ze stránky asi není úplnou nutností. Ale je fajn mít možnost přejít rovnou do vlákna. :)

Belenor
13.11.2021 21:03
Chtěl bych se pravidelných (i nepravidelných :-) návštěvníků zeptat na názor: experimentálně jsem u jedné stránky přidal zobrazení související diskuse - co si o tom myslíte?

Zatím se to jen zobrazuje, nevím, jestli umožnit editaci (přispívání) rovnou na stránce - z uživatelského hlediska by to asi dávalo smysl. I pokud bych to takto přidal u dalších stránek, vždy by šlo prohlížet všechna témata na jednom místě.

Btw. v novinkách asi tento měsíc nic nebude, překlad je ve skluzu a další srovnání překladů chystám až na leden.

Naposledy upraveno: 13.11.2021 21:05, Belenor

Belenor
21.08.2020 20:35
Aha, až takhle. A v čem vadí aktuální verze, resp. předprázdninová verze se čtyřmi "dlaždicemi" bez levého menu? Všechno je přeci dostupné z nabídky nahoře.
mar48
21.08.2020 17:16
No myslel jsem tak nějak jako to bylo v roce 2009 (viz obrázky dole na https://karel-may.majerco.net/autori-napoveda/) , takto se mi to zdálo úplně ideální. Především to menu (Karl May, knihy, filmy, ...) na levé straně, uprostřed obsah o Karlu Mayovky a nějaký obrázek a vpravo nově na webu, aktuality, typy na nákup a pod.

Belenor
20.08.2020 19:17
S těmi čtyřmi dlaždicemi? Po prázdninách vrátím!
A díky za názor, škoda, že takových příspěvků není více :-)
mar48
20.08.2020 18:22
Nebylo by špatné změnit úvodní design úvodní stránky. Nejlépe tak, jak byla minule .

Belenor
25.02.2020 06:47
Jednou v důchodu to možná přeložím :-)
A německy se naučíš tak, že vůbec začneš :-)

Naposledy upraveno: 25.02.2020 06:48, Belenor

Zeta
25.02.2020 01:53
Nebo možná jestli by nebylo jednodušší to sám přeložit tak, jak je to v originále? :) Nikdy se německy nenaučím tak, abych si mohla přečíst původní mayovky a určitě bych uvítala "přesný" překlad! Byť v malém vydání - klidně na to založ crowfunding, ode mne máš podporu jistou! Obvyklé rozdíly typu křesťanství a Němci, to je evergreen, ale třeba mě zarazilo, že v SaJ3 píšeš, že tam vůbec není to "špičkování" mezi W a OS ve smyslu že W trochu pokárá OS po tom pádu z koně. Totéž by mě hodně mrzelo jakékoliv ochuzení o vtípky Pitta a Dicka (moje nejoblíbenější humorná dvojka), typu počítání kostí, zašívání oděvu po chytání medvíděte atd.

Belenor
24.02.2020 05:53
Teď právě Pouští a přesně jak píšeš :-) Nejdřív vezmu domněle nejúplnější vydání (Návrat, Vilímek...) a srovnám ho s originálem, a pak vezmu zbytek českých a projedu je oproti výsledku z prvního srovnání. On tedy ten první průchod není o moc delší, než kdybych to normálně četl, a pak další srovnání jsou ještě rychlejší - soustředím se většinou na obvyklé rozdíly (německost, křesťanství), ale když je těch vydání hodně a má to více svazků (třeba právě Surehand nebo Satan), tak to čas sežere, no :-) Občas si říkám, jestli se na to úplně nevykašlat :-)

Naposledy upraveno: 24.02.2020 05:56, Belenor

Zeta
23.02.2020 21:40
Rozhodně přihlášení přes FB nepotřebuju :) Prozradíš, jaké vydání analyzuješ? A vůbec, jak třeba analyzuješ ta vydání? To otáčíš stránku po stránce, ta, která máš plus německý originál a srovnánáš odstavce atd.? To musí být šílená spousta práce, zvlášť třeba u takového Surehanda, kde různě mizí vložené povídky...

Belenor
23.02.2020 09:50
Facebook samozřejmě má své výhody. Je to nástroj a je na uživatelích, jak ho použijou.
Nicméně z časových důvodů asi přihlášení přes FB dělat nebudu :-) Mi všechen čas, vyhrazený pro mayovky, zabírají překlady a analýzy vydání :-D

Zeta
20.02.2020 23:30
Třeba pro mě je Facebook poměrně důležitý, mám rodinu ve třech různých zemích a jsem ráda, že můžu sledovat co se v jejich životě děje v "reálném čase" a ne se zpožděním v dopisech a telegramech, jako to bylo za dob Old Shatterhanda. FB je v tomhle zkrátka velmi pohodlný :)
old jarda
16.02.2020 10:11
Já také neuznávám facebook. Je to jen hlavně pro ty,co se potřebují prezentovat každým prdem.
mescalero
30.08.2017 08:49
Na Facebooku jsem byl, dvakrát. Ale už několik let nejsem nikde a na něčem podobném už nikdy nebudu, alespoň doufám.

Belenor
24.08.2017 08:50
Otázka: bylo by pro někoho užitečné, kdyby se mohl na stránky o Mayovi místo jména a hesla přihlašovat přes Facebook (příp. účet od Googlu)?

Belenor
12.01.2017 18:29
Jo no já do toho teď dost vrtám, nejspíš zase něco rozbiju :-)

Kniga
12.01.2017 17:30
Poslusne halsim, ze uz je to citelne i na Opera mini :) coz me tesi, dekuji

Belenor
10.01.2017 11:30
Tak jsem si ještě více pohrál s foundation a teda ve firefoxu to funguje :-) Doufám, že i jinde :-)

Belenor
09.01.2017 16:11
Mno, včera jsem nasadil úpravu stránek, která může mít za následek nefunkčnost v některých prohlížečích :-) Jsem použil jakýsi Foundation Framework 6, který může v některých prohlížečích zlobit. Bohužel asi nemám, jak to otestovat. Nebo dá se ta Opera mini nějak nainstalovat? Jo koukám, že to jde stáhnout z Google play, tak já to večer zkusím.

Kniga
09.01.2017 16:03
nevim co se stalo, ale predminuly tyden mi forum na mobilu jelo, dneska bylo necitelne, cele stranky. Jen to hlasim, kdyby se jako neco delalo, ze to jako to :D
Pouzivam Operu mini.
 > | >>