Mayovky na Internetu

Im Schatten des Böhmerwaldes

Zakladatel: Belenor

  

Belenor
25.04.2012 19:57
Tak tato "švanda" se dočkala v roce 2011 pokračování. Trojice Džian Baban, Vojtěch Mašek (oba scénář) a Jiří Grus (kresba) spáchala komiks, čerpající z Komárkova díla.

Varování o potenciálním způsobení konce dětství, které se nachází na přední straně obálky, je docela na místě, a to minimálně z toho důvodu, že asi není dílko vhodné pro děti, a to hlavně kvůli silné orientaci na sex, který v klasických mayovkách chybí :-)

Kresba je docela zajímavá, Shatterhand možná nemusel vypadat jako Lex Barker, ale což. Také mi přijde, že jsou až moc vidět tahy tužkou (a tím nemyslím finální linky, ale pomocné). Nemůžu říct, že to není místy vtipné, ale asi to je o něco hloupější, než třeba Údolí mrtvých skunků, a rozhodně bych dílko nedoporučoval fandům mayovek. Ani si vlastně nemyslím, že jsou cílovou skupinou.

A dost mě překvapuje, na co vše taky přispívá Ministerstvo kultury, tedy my všichni daně platící.

Odkaz

Odkaz

Belenor
28.12.2010 15:49
Ve stínu šumavských hvozdů - vizte http://www.cs-magazin.com/2007-03/view.php?article=articles/cs070355.htm

Teď se to mihlo v Respektu a tváří se to, jako by to bylo cosi od Maye, ale přijde mi, že May nic takového nenapsal, takže si autor údajného překladu Stanislav Komárek cucal z prstu? Google nic neprozradil, http://karlmay.agerth.de/maybuecher/ taky ne, má někdo tušení.

Kromě toho, že uvedený odkaz obsahuje navíc meziprůpovídky, které zrovna kladným vztahem k Mayovi nehýří :-)

Doplněk: Karl v příběhu jede na Ríhovi - krajně nepravděpodobné. Pominu-li další podivnosti. Tj. proč tento výtvor, tvářící se jako Mayovo dílo? Na čtení mezi řádky nemám buňky :-)

Naposledy upraveno: 28.12.2010 16:26, Belenor