Mayovky na Internetu

E-booky

Zakladatel: Belenor

https://karlmay.cz/e-book/

Ve Firefoxu lze epuby číst pomocí pluginu EPUBReader

 > | >>
zabudnute knihy
03.11.2020 21:56
Zdravím, po dlhom čase sa nám to podarilo vydať. Originál sa dá stiahnuť tu
https://www.zabudnuteknihy.eu/posledny-inkov-odkaz
Ak máte záujem o ebook, pošlite mi správu, ale poprosím nešíriť ďalej. V prípade, že chcete podporiť naše občianske združenie aj štátny rozpočet, tak si e-book môžete kúpiť.
m.
15.10.2020 17:10
zabudnute knihy:

Super! A kdy to tak bude?
Dáte pak echo?

Naposledy upraveno: 15.10.2020 17:10, m.

zabudnute knihy
13.10.2020 20:03
Iba taka malickost. Digitalizovali sme povodny text Pokladu v Striebornom jazere a Posledneho odkazu Inkov. Obidva budu coskoro na nasej stranke www.zabudnuteknihy.eu.

Kniga
30.12.2016 07:26
Super diky, coz v podstate znamena, ze si je budu muset koupit i papirove, protoze mam od predvalecneho Touzimskeho, prave v prekladu O.F., Vinnetouuv odkaz :) takze to by mi pekne doplnilo... no ok, dík!

Belenor
29.12.2016 23:38
Je to modernizovaný překlad Oskara Flögla (t.j. před 2. sv. v.) a je to tam na straně 321.

Kniga
29.12.2016 19:39
:) to bys byl hodný. V podstatě mi jde o to křesťanství, tedy zda v prvním díle, v rozhovoru u hrobu Klekí-Petry, Vinnetou pozada Oldu o to, aby s ním nemluvil o víře..
Nemuzu najit na netu kdo jim to prekladal, jestli nejde o ten samý trojdílný preklad z sedesátých let...
dekuji

Belenor
29.12.2016 08:42
No, musím přiznat, že nejlepší mi přijde zkrácený Vinnetou v překladu od Tilschových :-) Ale může to být tím, že to je první verze, kterou jsem četl. Současná verze od TaM dle mě vychází ze starých překladů (před druhou světovou), ale míru úprav těžko posoudit, protože nevím, zda překládali tehdy z posmrtné německé verze či ne - to taky může hrát roli - a navíc v těchto nejstarších vydáních měli překladatelé tendenci redukovat "němectví" hrdinů, takže se vlastně nedá spolehnout na žádný překlad :-)
Každopádně pokud Tě zajímají konkrétní pasáže, tak se Ti do tištěné verze od TaM mohu podívat - ta elektronická bude stejná.

Kniga
28.12.2016 22:10
no to jsme si rikala, ze bych si zasla do knihlupectvi a zkontrolovala patricne pasaze :)
Pomerne komplet je i Vinnetou z sedesatych let, ale jsite pasaze komplet nejsou. a za nekomplet se mi proste penize davat nechce :)

Belenor
28.12.2016 22:05
Domnívám se, že to je totéž, co vydali TaM knižně, tj. v případě Vinnetoua poměrně komplet.

Kniga
28.12.2016 21:22
Nevite nekdo zda eknihy od nakladatelstvi Touzimsky a Moravec - nabizi je kosmas.cz - jsou opravdu komplet? tedy tak jak byl preklad od Navratu?

Zeta
16.12.2016 22:04
Existuje i online převáděč z pdb do pdf a naopak, stejně tak existují programy na editaci pdf - samozřejmě pirátské, ale jsou (kdyby nebylo pořízení ofiko Adobe tak drahé, tak si ho pořídím taky). Dají se najít i různé konvertory, je ale vždycky potřeba si ověřit, že zvládají CS kódování a z písmen jako ž,ě,č,ň atd vám neudělají %3A%2F% a tím pádem z textu hatmatilku.

Scanování a následná konverze do pdf/rtf/whatever, do toho se radši vůbec nepouštím, pokud vyloženě nemusím (a nemyslím Mayovky, ale obecně), to není jednoduchá disciplína, a obdivuji každého, kdo ji zvládá bez ztráty kytičky. :-D :-D

Naposledy upraveno: 17.12.2016 11:32, Zeta


Apanači
22.06.2016 21:15
Tak to nás čaká slnečná budúcnosť! Blahoželám k pribúdajúcim percentám!
Spokojne to môže byť až k novému roku - to je ešte 7 krásnych dní k dobru - deti sa hrajú s vianočnými darčekmi... dá sa ešte toho veľa stihnúť. :)

Belenor
22.06.2016 17:12
No, generátor PDF mám v plánu taky, akorát jsem se k tomu ještě nedostal :-) Ok, jestli si s tím teda dovedeš poradit, tak už to dál zkoumat nebudu a jen slíbím, že do budoucna budu poskytovat i PDF :-)

Na okraj: Ein Dichter přeložen zhruba z 10% - vánoční termín zatím vypadá realisticky :-)

Apanači
22.06.2016 15:48
Mala som veľmi pekný čas s pdf-kami - vďaka a obdiv patrí OM aj MO.
Ak to, Belenore, vidíš ako interný problém, to bude asi problém vnútri môjho aparátu. Tak to by som si asi mohla vyriešiť interne a lokálne. Každopádne Ti ďakujem, že si sa toho tak džentlmensky ujal.
Keďže útroby môjho mobilu mi nie sú veľmi naklonené, najlepšie riešenie, aké nateraz mám, je spraviť si z e-bookov pdfká. Už som to skúšala, vďaka tomu pluginu to ide. Takže môžem čítať aj offline.

Naposledy upraveno: 22.06.2016 15:48, Apanači


Belenor
16.06.2016 17:07
Díky za test, ačkoliv netuším, v čem je problém :-/ Jo možná tuším, páč trojku jsem balil v javě a čtyřku nějakým 7z nebo tak něco. Takže je tam asi nějaký interní problém. Hm, kdybych tak věděl, v čem to otvíráš, abych se to mohl pokusit nasimulovat. Takhle se mi to bude velmi těžko ladit.
No každopádně stopa je to dobrá :-)

Apanači
16.06.2016 12:58
Trojka - nejde
Štvorka - ide!
:)
Budem teraz pár dní offline, tak sa nebudem ozývať - ale už asi ani nebude treba, že? Už je to vystopované. :)
S potešením som si zobrala so sebou aspoň všetky pdf-ká, ktoré tu máme a teším sa na pekné čítanie.

Naposledy upraveno: 16.06.2016 16:17, Apanači


Belenor
16.06.2016 12:48
Super, tak to je dobrá stopa :-)

Mohl bys, prosím tě, zkusit stáhnout a otevřít toto?

http://karel-may.majerco.net/smrst-v3.epub

http://karel-may.majerco.net/smrst-v4.epub

Naposledy upraveno: 16.06.2016 12:49, Belenor


Apanači
16.06.2016 10:58
The pleasure is all mine!

Stiahla som Smršť odtiaľto
http://karel-may.majerco.net/e-book/detail/30
a na prekvapenie - NEjde :(

Stiahla som ešte raz ten, čo mám na gmaile - ten ide.

Naposledy upraveno: 16.06.2016 11:01, Apanači


Belenor
16.06.2016 09:48
Hm, v tom případě by mě zajímalo, zda by ti Smršť fungovala teď, když bys ji znovu stáhla ze stránek - možná jsem udělal ještě nějakou další chybu a vlastně je teď vše špatně včetně Smršti.

A děkuji, že mi pomáháš s testováním.

Apanači
16.06.2016 09:16
To isté ako so Smršťou - v tej staršej verzii.
Ak je to takto - že to už sú tie prerobené a nejdú mi - tak to nechajme tak. Bolo by milé môcť si to čítať offline - keď budem mimo signálu - ale tak budem čítať niečo iné.
Snažila som sa nájsť, aký program mám v mobile, okrem AdobeReaderu som sa k ničomu nedopátrala...
A teda ďakujem, že si sa na to pozrel.
 > | >>