Mayovky na Internetu

Knihy Karla Maya po Slovensky

Zakladatel: jurrasic

<< | <> | >>

Zeta
28.05.2019 16:50
Tak to je super, ze jste si jeste i zahrali Minecraft a scenu s Cornelem, snad si kluci casem najdou k mayovkam cestu ;)

Apanaci: Naprosto souhlasim, Supove Mexika jsou spolu s Vinnetou 1 - Indianske leto a Vanoci moje asi nejoblibenejsi mayovky (podobne vysoko hodnotim jeste treti cast Old Surehanda), to je proste 11 bodu z 10! Ani minutu se clovek nenudi, naprosto vyvazeny pomer dobrodruzstvi a humoru, dokonala souhra Vinnetoua a Old Shatterhanda (jasne, prvni cast V1 se v tomhle vymyka), zajimave postavy...V Supech me popravde hodne bavi Judita, jaka to je na jednu stranu rozmazlena, bezskrupulozni mrcha, a na druhou stranu jak "ma koule" - plavi se do Ameriky, vda se za indiana, nauci se plizit a stopovat, jezdit na koni jako chlap atd. Neni to zkratka jednorozmerna postava, KM ji napsal skvele. I to drobne spickovani mezi V a OS je prijemne, jsou tim mnohem lidstejsi...:)

Apanači
27.05.2019 20:53
Pánečku, tak to je ako vystrihnutý príklad z učebnice - takto nejak to robia aj profi terapeuti! A ak je dieťa v pohode - tak sa to udeje aj samé od seba. A ja nad tým zostávam bez slov! Wow!

Belenor
27.05.2019 20:25
Tak Jarin k tomu přistoupil jinak - postavil v Minecraftu jeskyni s pastí a zlatem, dělal, že je Velký medvěd, já jsem byl prohlášen za Cornela a odehráli jsme scénu s pádem do pasti v Minecraftu :-)

Apanači
26.05.2019 20:40
Mám novú knihu! S Vinetuom v Mexiku. Recenzie a dojmy čoskoro dodám. :-)

Pavlínka: Som to dočítala nedávno v češtine (1. diel) a teraz zase to isté v slovenčine. :-D A stále to baví. :-) Pre mňa je to mimoriadne vydarená mayovka. :-)

Belenor: To kreslenie - to akože nie kvôli umeleckému prevedeniu :-) ale aby dostal zo seba toho Cornela – aby nemal nočné desy, stresíky...podobne ako malý Mikuláš (Mikulášovy patálie) nechcel vystúpiť na výlete z auta, lebo sa bál, že ho rodičia nechajú v lese. :-D Nikdy nevieme, ako sa tieto dospelácke veci uložia v malých hlavičkách. :-)
Ale okrem kreslenia k tomu môže trochu pomôcť aj dobrý futbal, prechádzka v prírode... to už máte po tomto peknom víkende určite za sebou.

pavlina
26.05.2019 18:50
Jak to tak vypadá tak dobrodružná cesta za Pokladem se líbila. Bele psal jsi to jako nějaký dobrodružný román. Čekala jsem na další pokračování jak to všechno dopadne.

Ještě k Satanovy a Jídašovy vypadá to tak že si ten román budu muset znova přečíst. Hii

Belenor
26.05.2019 15:05
Nakreslit nevím, on moc nekreslí :-)

Další v kině asi ne, oni to v tom kinu MAT dávají od 18.30 a na Pokladu se ukázalo, že to je pro ně už dost pozdě. Pustil bych to doma, ale u toho podle mě nevydržej sedět :-) Kino má své výhody :-)

Zeta
26.05.2019 12:36
Ufffff, úplně jsem si vybavila, že scéna, kdy se Cornel utopí v bahně, mně jako malou děsila taky a hodně, ta ruka se zlatým pohárem na konci, brrr...vůbec se nedivím malému, že to taky silně prožíval :D

No a když to kluci takhle zvládli a Poklad se jim líbil, plánuješ je vzít na další mayovky do kina?

Apanači
25.05.2019 12:24
Indiáni si zvykli svoje najväčšie zážitky kresliť na svoje stany. Ktovie, čo by zobrazil tento malý bojovník! :-) Chcel by si junior niečo nakresliť z toho filmu?

Toľko k rodičovským radostiam...
.... a teraz za mňa – peckááá! :-) Načase, aby si mu zriadil konto na tomto webe. :-D

Belenor
25.05.2019 10:02
Nikoho známého jsem neviděl.

Ještě dodatek: mladšího to zaujalo natolik, že teď to jede z DVD :-)

Apanači
25.05.2019 09:54
Vďakaaa za čerstvé správy! :-)
Tak toto vyzerá ako veľmi pekný zážitok! Evidentne mladí hrdinovia vydržali, pochopili, netrpeli...práve naopak! :-)
Kornelov koniec ma tiež v detstve strašil. Je tam viac silných momentov – napr. ako si stiahne rukavicu, aby si vychutnal na vlastnej koži to zlato – a potom strih na indiána – a do toho tá hudba – ta ta táááá – keď sa bandita prepadá – tam do toho ešte vstupuje veľký hrmot – ale aj pri počúvaní iba čistého soundtracku ma pri tom vždy mrazí. Skladba sa volá: Poklad mizí v nenávratnu. Brrr...
Aj niekoho známeho ste stretli?

A neposlednom rade – nezabúdajme na to, že Mrs. Belenorová mala pár milých hodín pre seba – v tom viem veľmi empaticky spolucítiť. :-)

Belenor
24.05.2019 21:16
Operace Poklad skončila s těmito poznatky:
1. starší naznačil, že se mu to docela líbilo, ale prý to bylo moc pozdě a ke konci usínal (start 18.30)
2. na menšího nejsilněji zapůsobilo, když Cornel na konci spadl do pasti. O tom povídal ještě dlouho po skončení a sliboval, že nikdy nic neukradne, protože nechce nikam spadnout

:-)

Apanači
22.05.2019 15:52
Belenor: Yes! To znie nádejne! To je aká poteška v tomto daždivom nízkotlakovom dni!
Predpubertálne prejavy u 10 ročných sú úplne na mieste – zdravý chlapec! :-)
Malinkého zase už asi donesieš polospiaceho v náručí v sladkom zabudnutí. :-)
Podľa mňa je to skvele naštartované.
Určite vám trom tu všetci držíme palce, aby ste si užili krásny spoločný chlapský večer.
A nejaký ten šeredný modrooký blonďák s drviacimi päsťami a vlasáč s haďou čelenkou vám to predsa nemôžu pokaziť! :-D :-D :-D
Hlavne, aby bolo aj niečo dobré na zahryznutie. :-) I.P.Pavlov odporúča príjemné vnemy spájať s dôležitými zážitkami. (Kecám! Ale ide o princíp - ten platí :)

Belenor
22.05.2019 10:24
Zatím se operace Poklad vyvíjí tak, že ji předběžně schválila paní mého stanu ("je to tvůj boj"...) a oba mladí bojovníci (tj. nakonec nikoliv jen jeden) se tváří, že se výpravy nebojí. Pravda, starší (10) se tváří, že chce spíš udělat radost otci, ale mladší (5) vypadá, že se i těší. Akorát se bojím, že bude zklamán, páč neví, na co to vlastně kývnul :-)

Naposledy upraveno: 22.05.2019 10:25, Belenor


Apanači
21.05.2019 21:09
:-D bolo pekné si takto zaspomínať - zvládla som pri tom aj zopár nemilých povinností aj zopár neusmievavých ľudí - nadľahčilo mi to tieto situácie. :-)

Zeta
21.05.2019 16:34
Apanači: To je pravda, první dvě kapitoly v Guaymas jsou hoooodně vtipné, jak si chudák až po několika dnech všimne že seňorita Felisa vaří z vody, ve které se předtím umyla, to mi je OS až líto :D :D Takže trocha hrdinství rozhodně bylo zapotřebí, však to na Old Shatterhandovi všichni máme rádi :) A samozřejmě chvíle, kdy jsou s Vinnetouem sehraná dvojka, např. když ve druhém dílu V předem uhodne šestým smyslem, že už se OS vrátil z Almaden a připlížil se k táboru, taky mám to jejich bratrské pouto moc ráda, jak jim stačí jediný pohled, gesto a hned vědí...

Loooool :D :D OS s mokrým hadrem na hlavě, to by asi jeho hrdinská čest a marnivost nepřekously, navíc jak by se na to díval Vinnetou, že...Už takhle k němu mluví trochu kousavě, natož kdyby ho viděl se zavázanou hlavou :D Nicméně ta představa je natolik vtipná, že mi prozářila odpoledne (promiň, OS, člověk se nemá smát cizímu úrazu, ale tohle sis za "machrování" celkem i zasloužil...:D)

Apanači
21.05.2019 15:34
Prípad Silný Buvol a výtky-nevýtky:
Priznávam, že milujem tie chvíle, keď sú OS a V spolu zohratí, rozumejú si bez slov, majú jedno srdce, jenu myseľ... a podobne. Takých momentov je našťastie aj v tomto mega románe veľa-veľa.
O to viac zamrzí, keď si akoby zdanlivo nerozumejú – ako o tom písala aj Pavlínka.
Ale keby som chcela byť protivná, tak poviem, že to si pán spisovateľ trochu chce pomastiť ego – alebo pomastiť ego OS – lebo ten z toho nakoniec vždy vyjde ako super silný, super komický, super...všetko! :-D :-D :-D
Vďačne mu to však odpúšťam, lebo v prvých dvoch kapitolách si sám zo seba taaak uťahuje, až to pekné nie je. :-P Treba to potom trocha vykompenzovať. :-D

Zeta: pokiaľ si to dobre pamätám z Agathy Christie (Elephants Can Remember) – ide hlavne o emocionálne podfarbené spomienky, ktoré dlho zostávajú – áááno, toto mi fugnuje! :-D :-D :-D
Čísla, roky, mená, slová cudzích jazykov...žiaľ... :-P
Je to super geniálny úryvok, vďaka, že si ho sem doložila! Moooc potešilo! :-)
(a ten obklad si fakt MAL dať! Hrdina! :-/ )

Naposledy upraveno: 21.05.2019 15:38, Apanači


Zeta
21.05.2019 14:06
Apanači: Ano ano ano, ty máš paměť jako slon, je to ta stejná událost, teď jsem si to vyhledala :D Ještě je tam předtím něco o tom, jak by si OS chtěl na hlavu dát obklad namočený do studené vody, ale že by se mu indiáni určitě smáli, že je jako stará squaw tak radši ten nápad zamítnul :D :D

Takhle to je v NV vydání:
**
Po této důtce se obrátil ke mně, pokyvoval zasmušile hlavou a hovořil přísně, nejinak, než jako by i mně udílel důtku. Z jeho slov čišela ironie, trpké kárání:
„Můj bratr vykonal zas jeden skutek, o němž bude mnoho hovořeno při táborových ohních i ve vigvamech rudých kmenů.“
„Jak se daří tělu mého bratra? Pád z koně byl velmi prudký. Natropil škody?“
„Kosti mi zůstaly jakž takž pohromadě. “
„Poroučím, aby ses šetřil. Nejnepatrnější poranění může mít nejhorší následky. Co ještě zbývá vykonat, bude starostí těch, kdo se dosud šetřili.“
**

Belenor: To by mne taky zajímalo, jestli nakonec se synem na Poklad půjdete! Vidět mayovky v kině musí být skvělý zážitek!!

Pavlínka: Jj, tohle vidím podobně jako Apanači, trochu výtka, ale koneckonců Vinnetou předtím souhlasil s tím, aby dal OS Silnému Buvolovi trochu lekci za jeho prchlivost, a v jednu chvíli je vlastně i OS trochu líto, že udeřil tak silně...A opět souhlas, všechny kapitoly s Yuma Sheratem a Yuma Tsilem jsou super, oba kluky jsem si oblíbila už hned na první přečtení (a o mladšího jsem se celkem bála při boji s Černým Bobrem ve vodě...)

Apanači
21.05.2019 12:41
Zeta: Neviem, či máme na mysli tú istú udalosť, ale ja sa už teraz strašne teším na poslednú kapitolu poslednej knihy, kde OS urobí rošádu na koni a tým razantne zmení priebeh ozbrojeného stretu – ale skončí celý doudieraný. Vinnetou sa nad tým zľahka útrpne pousmeje: „Môj biely brat sa zase preslávil kúskom, o ktorom sa bude rozprávať pri všetkých táborových ohňoch!“
:-D :-D :-D
Citát som len parafrázovala...takto nejak si to pamätám. :-)
Ešte si na to počkám pár týždňov, kým sa k tomu dostanem mojím slimačím vychutnávacím tempom čítania. :-P

Belenor: A ako sa vyvíja piatkové kino? Uzavreli ste so synkom chlapskú dohodu: ty so mnou na Poklad a ja s tebou na to, čo ty budeš chcieť - ale ja to tiež nemám až tak rád – ako ty mayovky... ?
:-D
Alebo si dávate pánsku piatkovú jazdu – otcovsko-synovská večera niekde vonku a potom kino? Niektorí chlapci sa za tým idú zabiť...v určitom veku...a v určitom nie. :-P
Či radšej nič nasilu? :-)

Pavlínka: Podľa mňa je to trošku "výtka" a trošku aj vzdanie pocty herkulovskej sile Old Shatterhanda. Teda to cítim tak, že to naozaj trošku zabolí, ale aj pohladí. :-)
Chudák Silný Buvol :-( ale chlapcov mal šikovníkov!

Naposledy upraveno: 21.05.2019 12:42, Apanači


Belenor
21.05.2019 08:47
Ty jo, jak vás tak čtu, dámy, tak si to budu muset zas po letech přečíst :-D

Zeta
20.05.2019 22:51
Ja se vzdycky lamu smichy, kdyz Vinnetou rika OS ze Don Timoteo a juriskonsulto jsou jako blechy, ale ze pokud s sebou Old Shatterhand hodla tahat hmyz, tak je to jeho vec a Vinnetou proti tomu nema zadne namitky :D :D A jak OS schvalne provokuje manzelku juriskonsulta, ktera chce zvat Vinnetoua na damske setkani, to je vylozene potmesilost, ale taky me pokazde rozesmeje nahlas (stejne jako ta rana Silnemu Buvolovi nebo kdyz je OS zajatec u Yumu a je mu vyhrozovano ze mu budou opekat maso na nohou a rezat ocni vicka aby nemohl spat :D :D) No vtipnych momentu je tady hodne - ted jsem ve druhem dile cetla scenu, kde OS a YumaTsil musi bojovat o zivot, a OS hlaska ze pokud prohraje tak jeho prani je at Silne Rameno da deset ran kopim pres zada Dlouhemu vlasu a naopak :D :D

Ty vytky jsou pak hlavne ve tretim dilu, jak se OS dostane do vozu s Martou, tak mu Vinnetou rekne neco ve smyslu ze az prilis spoleha na dobreho Manitoua a at tolik neriskuje, pak mu neco malicko jizliveho rekne jeste i po padu z kone mam ten pocit...

Naposledy upraveno: 20.05.2019 22:57, Zeta

<< | <> | >>