Mayovky na Internetu

Karavana otroků

Zakladatel: jumadzi

  
Kakho-oto
10.07.2017 12:14
Doplním jen, že "všeznalec" latiny a přírody (István Uszkar) je původem Maďar či Slovák (May píše obojí) z Nagymihály u Užhorodu. Nagymihály je, jak jsem zjistil, maďarský název pro východoslovenské Michalovce. Jméno postavy je typicky maďarské. A zamění naprosto všechny pojmy - typicky humorná mayovská figurka, připomíná mi Hobble Franka.

Apanači
10.07.2017 09:16
Jedna zo skvelých hlášok z Karavány - od všeznalca latiny a prírody:
"Fauna to jsou kytky a flora zase dobytek. V tom já se vyznám!"
:D :D :D

Tieto humorné postavičky u Maya naozaj zbožňujem! :-)
Kakho-oto
09.07.2017 10:32
Na začátku července jsem si řekl, že si přečtu nějakou Mayovku z Orientu či severní Afriky. Už jsem skoro potřetí začal číst cyklus Mahdí, nakonec jsem si ale vzpomněl na existenci románu Karavana otroků, který jsem četl pouze v červenci 1993. Román čtu po téměř čtvrtstoletí - čekal jsem, že mě nebude bavit jako při prvním čtení, ale za dva dny čtení mám přečtenou již polovinu. Řekl bych, že z tzv. Jugenderzählungen se jedná o nejméně známé dílo, ale rozhodně stojí za přečtení. Ani mi nevadí absence Kary ben Nemsiho.

Naposledy upraveno: 09.07.2017 10:33, Kakho-oto

jumadzi
12.04.2014 10:23
Ahoj všem na stránkách planetashop je ke koupi Karavana otroků od Návratu Velká řada oba díly pravdou je že cena je trochu přemrštěna ale jsou tam.