Mayovky na Internetu

Iné filmy s Lexom

Zakladatel: Apanači

Nech sa páči, máme tu priestor na odozvy z ďalších filmov s neopakovateľným Lexom Barkerom:
Mr. Dynamite, Robin Hood a piráti, Úsvit pirátů, Pomsta saracenů, Il capitan fuoco, Il figlio del corsaro rosso, Pirati della costa, Daș Todesαuge von Ceylon...

<< | < 

Zeta
22.03.2019 13:08
Belenor: Ano ano, film je v angličtině, ale rozumět je všem dobře, navíc i neangličtinář by měl myslím slušnou šanci pochopit o co ve filmu jde.

Tady je odkaz na ty krásky, které se ve filmu točí okolo Lexe:

https://cdn.moviestillsdb.com/i/500x/dtpk2wzo/the-strange-awakening-lg.jpg

Přiznávám, že postava té tmavovlasé mi přijde úplně neskutečná :)

Belenor
22.03.2019 08:52
Krásné herečky, říkáš? :-)
Jakže se to jmenuje? The Strange Awakening? Dle názvu tipuji, že to je anglicky?

Zeta
21.03.2019 23:25
Apanači: Jj, mám z Uložto, je v originále, titulky jsem k němu ani nesháněla, nevím, zda jsou také k nalezení. Nicméně patří mezi mé top filmy s Lexem! Právě proto, že je skoro celý film na vozíčku a tudíž musí předvést i úplně jinou polohu, než jsou obvyklé fyzicky náročné rvačky, honičky, bitvy atd. je tady vidět, že opravdu hrát uměl, a alespoň za mě mu tenhle žánr (trochu podobný typ filmu mi přijdou The Girl in the Black Stockings a The Price of Fear, kde Lex také není za supermana) velmi slušel a je škoda, že toho nenatočil víc...

The Strange Awakening má výbornou atmosféru, krásné herečky, a ve tředu toho všeho se Lex Barker pohybuje se sádrou na noze a ruce a s totální ztrátou paměti na vozíku a krok za krokem odhaluje temnou historii jedné rodiny. Čistě ženská část mého já se rozplývá když tam tak hází ty bezradné, štěněcí pohledy a rozpačitě se usmívá, no jeje! Ten film si musíš pustit, myslím, že se ti také bude líbit (spoiler: úplně o akční scény ochuzená nebudeš, jedna slušná na konci přece jen je :)

Apanači
21.03.2019 19:30
Tak ten Awakening sa okolo mňa ešte nikdy neošuchol - pozrela som si aspoň trailer na youtube - a info na csfd - Lex celý film na vozíčku!!! Tak to tu ešte nebolo!
Krásne štíhlunké dámy sa tam mihli aspoň 4 - neviem, ktorá bola tá hlavná - ale teda toto mi stačilo na to, aby sa dostavila tradičná reakcia - odbehla som si do kuchyne niečo zajesť. :-D
Keby ma to aspoň motivovalo k cvičeniu :-P ale ono práve naopak! :-D
Máš ten film z ulozto?

Naposledy upraveno: 21.03.2019 19:32, Apanači


Zeta
19.03.2019 17:41
Apanači: Díky, díky! Musela jse msi hned ten komentář najít a opravdu mě rozesmál, je velmi trefný! :D :D Korzára jsem viděla jen jednou, ale teď jsem úplně dostala chuť na Lexe ve žlutém oblečku a s "teplým" výrazem, asi si půjdu vyhledat alespoň tuhle scénu :D

Co se týká hubených hereček, jednu s téměř neskutečnou postavou vyfasoval Lex ve filmu The Strange Awakening - pokaždé když tenhle film vidím, hned bych takovou figuru chtěla mít!

Apanači
19.03.2019 12:59
Zetaaa, ďakujem za skvelú fanúškovskú recenziu! Určite sa na nášho šikovníčka mrknem. :-)

Chcela by som sem pridať môj neúspešný zážitok s Korzárom. Náročný bol pre mňa dabing – tuším nemčina s ruským jednohlasným prekladom. Ale to by som dala!

Horšie pre mňa bolo celkové skriňové ladenie filmu. Skoro samé interiéry, tak nejak moc zaprášene mi to prišlo.

Nevládala som pozerať celé vkuse, ale aspoň som si to preklikala tak, aby som stihla všetky body „módnej prehliadky“, ako to nazvala na csfd jedna užívateľka – citujem:
"A hvězdou módní přehlídky je Rudý korzár junior! Tu pózuje u kormidla v rudém, tu hledí v dál v širáku černém jako bezměsíčná noc, onehdy zas předvede fuchsiový kabátec s fiží, sexy modrozelenou uniformu se zlatými aplikacemi, anebo se dostaví na ples v šatech a punčochách barvy citronové verbeny, košili s balonovými rukávky, napudrované paruce, glazé rukavičkách a dokonale teplým výrazem… kordu čelí kordem a kvéru květinou: to je FRAJER! :D Další produkt jižanské pásové výroby dekorativních pohádek. Byla jsem zklamána absencí moře a lodí (obojí má zřejmě nahradit Lexův ukrutně námořnický klobouk)"
Potvrdzuje:m: každý outfit stál za to!

V červenej veste by mohol hrať aj krásavca Gastona z Beauty and the Beast – myslím, že by si Lex dokázal spraviť zo seba aj takú švandu a zhostiť sa aj negatívnej postavy.

K ženským predstaviteľkám: páči sa mi, že v tej dobe nemuseli mať herečky look anorektičiek. Pri pozeraní filmu ma to dosť vyrušuje, keď myslím na to, že tá kočka dnes asi zjedla len plátok uhorky a grisinu a hneď dostanem hlad aj za ňu. Tak či tak, dámy boli v tomto filme podľa mňa krásne ženy.

Zeta
18.03.2019 19:33
Apanači: Dnes jsem si podruhé pustila italský film Captain Fuoco a celou dobu jsem se usmívala od ucha k uchu :D Nejedná se samozřejmě o žádné veledílo, ale o jednoduchou oddechovku na odpoledne, plnou slušných kostýmů, nechybí spousta akce, různé honičky a rvačky, ovšem hlavní je samozřejmě fešný Lex, který víceméně celou dobu pobíhá po obrazovce v miniaturních šortečkách a s rozhalenou košilí a různě střílí z luku, skáče z výšek a ohání se kordem (hned na začátku se ukáže dokonce do půl těla :D). Při téhle scéně s bičováním jsem si uvědomila, že filmaři měli asi nějakou zvláštní slabost pro konkrétně tohle, pokud si pamatuji, byl Lex ve svých filmech takto "trestán" až nápadně často (vybavuju si minimálně jeden díl Tarzana, Girl in Kremlin a War Drums).

Musím říct, že tentokrát mi byly dost nesympatické obě ženské postavy, jak ta afektovaná tmavovlasá, která celou dobu akorát řve nebo vzdychá a chová se hystericky, tak ta blondýna, která je zase naopak celou dobu studený čumák a jen tak všelijak bezradně postává ve scénách a tváří se tak, že by byl člověk v půlce filmu rád, kdyby stála k divákovi radši zády :D :D

Inspirace Robinem Hoodem je zjevná, ale to mi nijak nevadilo, koukalo se na to příjemně. Ještě jednu věc musím zmínit - velký obdiv Lexovi Barkerovi za závěrečnou šermířskou bitku, pokud mě neklamaly oči, tak ji téměř celou odehrál sám, nevidím tam kaskadéra (nebo je to sestříhané a nasnímané tak dobře, že je dublér k nerozeznání), za mě v tomto velký palec nahoru! :))

Za mě jde tedy o jednu z mnoha italských romantických pohádek, ale pokud má člověk náladu na nenáročnou podívanou s chrabrým, a zatraceně dobře vypadajícím Lexem Barkerem, rozhodně doporučuji! :))

Naposledy upraveno: 18.03.2019 22:28, Zeta


Zeta
25.11.2018 23:19
Celkove jsem si vsimla ze skoro v kazdem filmu ma Lex v naruci nejakou krasku max. do 15 minut od zacatku filmu, nekdy i rychleji (napr. Jungle Heat, The Girl in the Black Stockings, Strange Awakening...:-D :-D )

Apanači
25.11.2018 15:43
Oooo áno, niesol ju ako pierko!

Zeta
23.11.2018 18:18
Apanači: Jeeej, to jsi popsala přesně! :D :D Robin Hood a piráti jsem zatím viděla jen jednou, a jak tak na to koukám, měla bych to urychleně napravit. Kareen, nesené v náručí samozřejmě závidím, podobně jako Ribanně ve Vinnetou 2, která z nás by se nechtěla aspoň na chvíli ocitnout v náručí Lexe Barkera nebo Pierra Brice :D :D

Apanači
23.11.2018 15:50
Robin Hood a piráti :-)

Tak toto bol super retro zážitok! :-D
Nedokázala som nikdy pozerať viac ako 10-20 min za deň. Viac som jednoducho nezniesla. :-P
Ale tú chvíľu sledovania som si vždy užila!

Čo ma bavilo na Robinovi Hoodovi a pirátoch:

- Krásne kone, veeeľa koní, šikovní jazdci a kaskadéri
- Robinkove zelené elasťáčky :-O
- kraťásky kapitána pirátov :-D
- Robinovo druhé meno: Všetko s úsmevom
- Robin nesie Kareen v náručí dole strmým pieščitým svahom – wow, asi by som za každú cenu išla po vlastných, hoci aj naboso – že to tí herci dali! Či to boli kaskadéri???
- Blond kučierky na Robinovej šiji pod klobúčikom
- zámoček na útesoch
- vlniace sa more a malebné pobrežie
- pekné stredoveké hradné nádvorie a hradby
- brunetka Kareen občas pripomína Selenu Gomez
- namiesto OS opakovačky – osobný podávač šípov
- komické, zábavné kúsky – kedykoľvek
- roztomilé a pozitívne

Najviac chcem oceniť dramaturgické nastúpenie hlavného hrdinu – najprv ho vidíme len odzadu za tmy – unikať z podpalubného väzenia, potom od nôh (záber dlllhý ako jeho dolné končatiny) - leží ako bezvládny stroskotanec na pláži – až konečne uzrieme jeho tvár – áno,áno je to on! Hrdina sa pomaly preberá k životu.

V Mr. Dynamitovi ich niet za čo pochváliť po tejto stránke!
Lex sa objaví po vyše 20 minútach – len tak z ničoho nič – ostrým strihom zrazu je na scéne – to je slabunké, páni dramaturgovia, takto nastupuje na scénu neohrozený hrdina, ktorý potom ťahá celý film?!

Naposledy upraveno: 23.11.2018 16:02, Apanači

<< | <