Mayovky na Internetu

Iné filmy s Lexom

Zakladatel: Apanači

Nech sa páči, máme tu priestor na odozvy z ďalších filmov s neopakovateľným Lexom Barkerom:
Mr. Dynamite, Robin Hood a piráti, Úsvit pirátů, Pomsta saracenů, Il capitan fuoco, Il figlio del corsaro rosso, Pirati della costa, Daș Todesαuge von Ceylon...

 > | >>

pavlina
28.05.2019 19:59
Když jsem to četla v atobiografií, tak jsem něvěřila svým vlastním očím, že Pierre měl u Riejky tuto nehodu a nad ním stál Lex a břečel. Musela jsem si to přečíst ještě znovu abych tomu uvěřila.

Naposledy upraveno: 28.05.2019 20:00, pavlina


Apanači
28.05.2019 16:01
Chémia: Tak túto tému by som najradšej stihla ešte v máji :-) z pochopiteľných dôvodov – je na to tá správna atmosféra. :-)
Možno to tu už zaznelo, že suverénne najlepšiu chémiu mali PB a LB – proste ako ľudia, priatelia, týpci so spoločnými pohľadmi na život a jeho vychutnávanie. :-)
Z Pierrovej biografie na csfd.cz vyberám, ako Pierre zobral rolu Winnetoua:
"Na takovou (podle jeho tehdejšího zdání - mizernou) roli zrovna nečekal, ale přijal ji, když zjistil, že v tomto německém westernu bude určitě hrát Lex Barker." (ktorého zľahka spoznal už počas pobytu v Ríme a evidentne sa chcel skamarátiť viac :-) )
"Představa zábavného natáčení jej přesvědčila, aby vzal roli nějakého pochybného indiána. Skutečně si těch 12 týdnů natáčení užili..."
"S Lexem Barkerem jezdili po natáčení do Itálie na špagety, a jakoby zapomněli, že jim je 33 a 43 let, na rozbahněné chorvatské silnici ve svých nových modelech aut, jeli o závod. Další hrůzně vyhlížející autonehoda Pierra Brice měla podle jeho vlastních vzpomínek za následek jen mdloby vyděšeného Lexe Barkera.  "

A keď Zeta napísala o tom neutíchajúcom smiechu pri rituále zbratania – to mi ešte viac potvrdilo tento názor. :-D
Priateľské iskrenie medzi nimi dvoma je vlastne nosným pilierom celej vinnnetuovskej ságy.

...ešte si dávam v hlave dokopy chémiu s dámami. :-)

Zeta
12.04.2019 18:38
Pavlina: Ano ano, tam je to taky dobře viditelné a opět dokázali skvěle do filmu převést ten oboustranný zájem jeden o druhého, jak to známe a milujeme z knížek...Tahle "chemie" mi popravdě chyběla v nových filmech - pár momentů se najde, ale celkově na mne OS a V působili ne jako jeden bojovník ve dvou tělech, ale spíš jako dobří známí, a to je škoda. Pierre Brice a Lex Barker dokonale vystihli všechny ty hovory beze slov, plížení téměř ruku v ruce a srdečné vítání po delší době, aniž by to působilo divně nebo uměle...
Life is too short for what ifs.

pavlina
12.04.2019 18:23
Zeta a Apanači, mě zase běhá mráz po zádech kdy se oba dva poprvé setkají v táboře železničářů.Kdy je kamera snímá pohledem do očí. A také kdy si poprvé řeknou můj bratře. Mezi nimi prostě panuje určitá chemie.

Zeta
12.04.2019 17:02
Apanači, zase jednou souhlasím a podepisuji v plném rozsahu! Dodnes mi připadá neskutečné, jak dokázali Pierre a Lex zahrát Poklad na stříbrném jezeře, když předtím ani jeden z nich mayovkly nečetl...To hluboké přátelství, bratrství mezi V a OS, všechna gesta jako třeba i podání rukou po bitvě o Buttlerovu farmu (viděno určitě více než stokrát, ale i na postoprvní se člověk šťastně usmívá od ucha k uchu, když se rozezní hudba a Vinnetou s Old Shatterhandem si podají ruce tím jejich typickým způsobem chytání ne za ruku ale za předloktí, jak když uzavírali bratrství - a to přitom Vinnetou 1 ještě nebyl ani natočen...). Naprosto se to nedá srovnávat např. s Mezi supy nebo Old Firehand, ty jsem viděla jen parkrát, vzájemné nesympatie tam jsou strašně viditelné, jakmile Stewart Granger položí Pierre Briceovi ruku na rameno, ten se úplně odtáhne, nefunguje mezi nimi dorozumívání pohledem, nic...
Life is too short for what ifs.

Apanači
12.04.2019 13:58
To je super, Zeta, ako vieš človeka pochopiť! Presne tak som to myslela.
Že tú noblesu, čo mali oni – to herec nezahrá. Aj talent je dôležitý – isteže áno. Ale aj to, čo herca utváralo počas jeho života – jeho pôvod, krajina, skúsenosti, traumy... Potom sa stačí postaviť pred kameru a ono to vyžaruje samo.

Naposledy upraveno: 12.04.2019 13:58, Apanači


Zeta
11.04.2019 21:37
Apanači: Žádný spěch, vždyť říkám, že na mne asi vlezlo jaro, tahat takové věci do mayovek, vždyť kdyby byl Vinnetou šťastně ženat s Ribannou a OS s Nšo-Či, tak nemáme žádná ta krásná dobrodružství, která tolik zbožňujeme :D Nicméně já jsem jim oběma vždycky ty ženy samozřejmě přála, tomu se nedá pomoct :D

Prijde mi uzasne, ze Pierre byl ze slechtickeho rodu a zrovna tak Lex pochazel z velmi bohate a vazene rodiny, a jak se sesli ve svych nejslavnejsich rolich. Oba sli dobrovolne do valky, oba v bojich prozili nehezke veci - Pierre musel zabijet, Lex byl vazne zranen...myslim, ze mozna i tyhle zkusenosti ze zivote prispely k tomu, ze jako W a OS pusobili naprosto duveryhodne - oba byli skutecni hrdinove i v civilu mimo stribrne platno

Naposledy upraveno: 11.04.2019 21:37, Zeta

Life is too short for what ifs.

Apanači
09.04.2019 20:03
:-D :-D :-D
kým sa mi to rozleží v hlave s tou chémiou - mám tu ešte jeden malebný príspevok.
Odkaz

Natrafila som dnes na to náhodou a zostala som v úžase - toto je kraj, kde vyrastal malý Pierre! Na pár záberov je tam aj jeho rodný Brest. Životopisy sú poväčšinou dosť skromné, čo sa jeho detstva týka - ale spomína sa tam more, bojové lode, prázdniny u starých rodičov ... tak nejak sa mi to spojilo s tým videjkom a dotvorilo mi to obraz o tom prečo bol pán Pierre taký, aký bol: noblesne ušľachtilý, nad vecou a ešte veľa iných prívlastkov, ktoré neviem teraz verbalizovať - ale pohľad na tú krajinu to krásne vyjadruje.

Zeta
04.04.2019 17:59
Jj, to probouzení jsem si jako malá na videokazetě při sledování pokaždé aspoň třikrát přetočila :D :D A tvoje slovní spojení, že barva Lexovi prospěla k malebnosti, málem jsem si poprskala klávesnici, to je tak trefné :D :D On je prostě malebný, zvlášť v té spoustě italských dobrodružných pohádek, kde se prohání v nejrůznějších kostýmech od miniaturních kraťásků, které stěží zakrývají to nejnutnější, až po honosné rokokové paruky, no úplně mám chuť si dneska nějaký tenhle film pustit!

Možná na mě leze jaro, jak tak koukám :)) V dětství to člověk tak nevnímal, teď v dospělosti ale přiznám, že mám občas chuť při čtení OS popadnout za límec a zaklepat s ním, jak v knížkách ženy totálně ignoruje (nejvíc asi když se chová jak nerozhodný trouba vůči Martě, která je do něj zamilovaná až po uši), pak se člověk nemůže divit, že začala vznikat slashová fanfikce :D :D

Karin Dor byla nádherná žena, ale NT na mně vždycky působila úžasně křehce, neskutečě štíhlá, laní oči, navíc i právě vedle 192 cm vysokého Lexe Barkera ten kontrast ještě víc vynikal, takže v dětství pro mě byli oni dva top, a teď viděno dospělou optikou to mezi nimi prostě jiskří, viděla jsem i pár fotek ze zákulisí a byli podle všeho dobří přátelé, tak možná je to i proto.

Naposledy upraveno: 04.04.2019 18:03, Zeta

Life is too short for what ifs.

Apanači
04.04.2019 15:40
Tak to ma potešilo, že sme na jednej vlne s tou scénou prebudenia! :-)
Tie modré oči a celkovo farba vôbec je veľký bonus. U niektorých hercov akoby mi bolo jedno, či sú farebne alebo čb – dokonca taká Audrey Hepburn tuším pre mňa lepšie vyznieva v čb filmoch. Lexovi jednoznačne farba prospela k malebnosti. :-)

Chémia v mayovkách – jeeejda, tak to si ma dostala :-D O tom mi nikdy nenapadlo ani uvažovať, mala som to tak akosi dané ešte z detstva a bolo to nespochybniteľné – že tie dvojice proste patria k sebe. :-D :-D :-D
Nad tým sa ešte skúsim niekedy zamyslieť „po dospelácky“. :-) Pamätám si aj to, že už z detstva som mala dané, že Ribana sa mi zdala krajšia – ALE že NT na mňa pôsobila „indiánskejšie“ a teda dôveryhodnejšie.. :-)

Zeta
31.03.2019 23:46
Apnači: Jeeeej, super postřehy, tohle mě vůbec nenapadlo, že je ta scéna podobná probuzení OS ve W1, ale máš samozřejmě pravdu, teď už to taky vidím! Taky se přiznám, že je to moje hodně oblíbená scéna, možná úplně nejvíc z W1 filmu, krásná, něžná hudba, mladinká Marie Versini, a Lex Barker coby OS, jeho modré oči nádherně ladí k té modré košili....:-))) I s tou "bezmocností" jsi to vystihla přesně, jak ho NT "položí" zpátky na lůžko a on si tak ulehčeně oddechne, než se znova napůl posadí...no slušelo jim to spolu, vždycky mi přišla tak nějak "lepší" chemie mezi Nt a OS než mezi Vinnetouem a Ribannou.

S korzetem máš taky nepochybně pravdu, v plavkách je sice pořád hubená, ale nemá tyhle neskutečné proporce :D

Kissy-kissy Lex: Připadá mi, že skoro v každém jeho filmu má nanejvýš do půl hodiny od začátku už v náručí nějakou krásnou ženu, kolikrát se o něho i víc žen doslova popere (War Drums, Captain Fuoco...), no nedivím se jim, vždyť mu to sluší i na tom invalidním vozíku se zasádrovanou nohou :D :D
Life is too short for what ifs.

Apanači
28.03.2019 16:03
Ešte jedna vecička: pri sledovaní situácie ležiaci Lex so zalepeným krkom a pri ňom jeho starostlivá „anglická mamá“ sa mi spontánne vybavila scéna v pueble – zranený OS a ošetrovateľka Nšo-či. Takže Lex tam takéto niečo nehral prvýkrát! Už mal skúsenosti z kriminálok. :-)

Vyhľadala som si to vo filme W1 – a áno – určitá podoba by tam bola. Aj určitá dávka bezmocnosti OS - ale duchaprítomnosť hneď nastúpila, keďže jeho prvé slová boli: „Jak se jmenuješ?“ :-)

Mám túto scénu rada aj kvôli peknej hudbe Liebesthema. Bolo to pekné vrátiť sa len čisto k tejto pasáži – je to naozaj pekne natočené – svetlo, kompozície, výrazy tvárí, rekvizity...

Apanači
27.03.2019 19:22
Zeta, to sú fajnové postrehy, aj ja mám ešte nejaké:
Angličtinka: Nie som síce žiadny extra-super angličtinársky preborník, ale prízvuky si vždy vychutnám. Tu to bolo pestré: zábavná francúzska a talianska angličtina, austenovsky vznešená britská a Lexova uvoľnená americká. :-)

Kissy-kissy Lex: Aj ja som si to samozrejme všimla, Zeta! :-D :-D :-D
Znepokojovala až iritovala ma jeho ochota typu: vždy pripravený! Ale fakticky bol v tom "ako postava" vždy nevinne: najprv to bola jeho právoplatná manželka, potom žena, o ktorej mu povedali, že je jeho právoplatná manželka... nebudem už vysvetľovať viac, lebo to by som spoilerovala. Nám dvom to je iste jasné, o čom je reč. Aby som druhým nekazila zážitok. :-P

Marnie s barbie driekom: podľa mňa, keď mala na sebe kostým (nohavice s topom, alebo tie krásne šaty) – musela mať pod tým korzet. V scéne, kde má plavky, nemá až taký extrémne štíhly driek. :-) Možno sa mýlim, ale takto sa mi to zdalo. :-)

Čierne pančuchy mám pripravené, keď príde ten správny čas, sa na to mrknem. Trochu som si to preklikla, Lex tam pôsobí ešte veľmi veľmi sviežo a mlado - priam chlapčensky.

Zeta
25.03.2019 16:13
Apanači: Wow, takovou práci sis dala dokonce i s vyhledáním předlohy scénáře, smekám! Netušila jsem, že je film natočený podle detektivky, též bych si ji ráda přečetla, motiv je zajímavý a pokud má knížka atmosféru jako film, určitě by stála za to.

Jinak mě těší, že se ti na filmu líbilo totéž, co mně, ta neokoukaná a úplně jiná poloha Lexe Barkera, který tentokrát není za nepřemožitelného borce. Jak se probudí s totálním "oknem", přiznávám, že jsem se trochu škodolibě usmívala, okamžitě jsem si totiž vzpomněla, kolikrát dostane pořádnou ránu do hlavy náš chrabrý OS, skoro v každé knížce minimálně jednou, ve Vánocích a Old Surehandovi ten pocit dokonce na několika stránkách podrobně popisuje :D :D

Ted me jeste napadlo, ze je to asi Lexuv "rekord" co do poctu zenskych, se kterymi se behem jednoho filmu polibi, hned prvnich pet minut ma v naruci jednu, a pak stihne i tu tmavovlasou, i blondynu, no uzil si dobre :D :D

Urcite shledni i The girl in the black stockings, pokud se ti libil tenhle film, nejspis te oslovi take!
Life is too short for what ifs.

Apanači
22.03.2019 21:50
Apanači sa páčili: hudba (taká bernsteinovská) šatičky (samé oslnivé modely), vila (interiér aj bazén a terasa), okolitá príroda francúzskej riviéry, nové výrazy v tvárí Lexa Barkera – nazvala by som to – zmätenosť a bezradnosť. Vidieť ho takto bolo čosi nevídané, to nám ako OS nemohol poskytnúť, keďže OS vie riešenie každého problému minimálne 5 minút, predtým ako vznikol. :-) Trošku preháňam – ale sa chápeme, že?

Film mi pripomínal starú dobrú Agathu Christie – tak nastala pátračka – po scenári. A toto som vygúglila: autor knižnej predlohy filmu sa volá Hugh Wheeler, tento román však napísal pod menom Patrick Quentin, a áno, jeho diela majú byť poctou tvorbe britských detektívnych hviezd, such as Christie alebo Carr. Pôvodný názov knihy znel A Puzzle for Friends. Podarená rodinka, ktorá tu rieši svoje dedičstvo sú Friendovci – preto puzzle for Friends, nie že by išlo o priateľov.
Keby bola niekde tá detektívka dostupná, veru by som si ju rada prečítala.
Dobré to bolo!

Belenor
22.03.2019 19:22
Ta, co se opírá o pelest? Hm, skoro mi přijde až moc štíhlá :-)

Angličtinou docela vládnu, spíš jsem se ptal, protože Lex hrál i v cizojazyčných, tak jsem se ujišťoval. Zkusím to z toho uložto.

Zeta
22.03.2019 13:08
Belenor: Ano ano, film je v angličtině, ale rozumět je všem dobře, navíc i neangličtinář by měl myslím slušnou šanci pochopit o co ve filmu jde.

Tady je odkaz na ty krásky, které se ve filmu točí okolo Lexe:

https://cdn.moviestillsdb.com/i/500x/dtpk2wzo/the-strange-awakening-lg.jpg

Přiznávám, že postava té tmavovlasé mi přijde úplně neskutečná :)
Life is too short for what ifs.

Belenor
22.03.2019 08:52
Krásné herečky, říkáš? :-)
Jakže se to jmenuje? The Strange Awakening? Dle názvu tipuji, že to je anglicky?

Zeta
21.03.2019 23:25
Apanači: Jj, mám z Uložto, je v originále, titulky jsem k němu ani nesháněla, nevím, zda jsou také k nalezení. Nicméně patří mezi mé top filmy s Lexem! Právě proto, že je skoro celý film na vozíčku a tudíž musí předvést i úplně jinou polohu, než jsou obvyklé fyzicky náročné rvačky, honičky, bitvy atd. je tady vidět, že opravdu hrát uměl, a alespoň za mě mu tenhle žánr (trochu podobný typ filmu mi přijdou The Girl in the Black Stockings a The Price of Fear, kde Lex také není za supermana) velmi slušel a je škoda, že toho nenatočil víc...

The Strange Awakening má výbornou atmosféru, krásné herečky, a ve tředu toho všeho se Lex Barker pohybuje se sádrou na noze a ruce a s totální ztrátou paměti na vozíku a krok za krokem odhaluje temnou historii jedné rodiny. Čistě ženská část mého já se rozplývá když tam tak hází ty bezradné, štěněcí pohledy a rozpačitě se usmívá, no jeje! Ten film si musíš pustit, myslím, že se ti také bude líbit (spoiler: úplně o akční scény ochuzená nebudeš, jedna slušná na konci přece jen je :)
Life is too short for what ifs.

Apanači
21.03.2019 19:30
Tak ten Awakening sa okolo mňa ešte nikdy neošuchol - pozrela som si aspoň trailer na youtube - a info na csfd - Lex celý film na vozíčku!!! Tak to tu ešte nebolo!
Krásne štíhlunké dámy sa tam mihli aspoň 4 - neviem, ktorá bola tá hlavná - ale teda toto mi stačilo na to, aby sa dostavila tradičná reakcia - odbehla som si do kuchyne niečo zajesť. :-D
Keby ma to aspoň motivovalo k cvičeniu :-P ale ono práve naopak! :-D
Máš ten film z ulozto?

Naposledy upraveno: 21.03.2019 19:32, Apanači

 > | >>