Mayovky na Internetu

Iné filmy s Lexom

Zakladatel: Apanači

Nech sa páči, máme tu priestor na odozvy z ďalších filmov s neopakovateľným Lexom Barkerom:
Mr. Dynamite, Robin Hood a piráti, Úsvit pirátů, Pomsta saracenů, Il capitan fuoco, Il figlio del corsaro rosso, Pirati della costa, Daș Todesαuge von Ceylon...

 > | >>

Zeta
31.07.2020 02:54
Ať nespamujeme v knize návštěv - zde je seznam filmů s Lexem Barkerem, které mám, s výjimkou mayovek, ty máme myslím všichni :D (pokud není uvedeno jinak, je film v angličtině):

- Thunder over the plains (Mám české titulky, ale nikdy jsem je neviděla, tak neručím za kvalitu)
- Battles of chief Pontiac
- Hledá se Johnny R. (čeština)
- The strange awekening
- The man from the Bitter Ridge
- The Yellow Mountain
- The Deerslayer
- War Drums (duální verze angličtina/španělština, jazyk lze zvolit)
- Peklo Manitoby (čeština)
- Tarzan and the She-Devil
- Tarzan and the slave girl
- Tarzan's savage fury
- Tarzan's magic fountain
- Tarzan v nebezpečí (čeština)
- Il figlio del corsaro rosso (duální verze italština/němčina, mám titulky ve slovenštině, ale kvalita je všelijaká)
- Captain Fuoco (Italština, anglické titulky)
- Úsvit Pirátů (čeština)
- La scimitara del saraceno
- Spy today, die tomorrow
- Blood of the executioner
- Robin Hood and the pirates
- The price of fear
- Frauenarzt Dr. Sibelius (němčina)
- The price of fear
- 24 hours to kill
- Piratti de la costa (italština, české titulky)
- The girl in the black stockings
- Jungle Heat
- Code 7 victim 5
- The invisible Dr. Mabuse
- Hadí jáma a kyvadlo (české titulky)

Pokud někdo něco z toho chcete, není problém zaslat přes uložto nebo přes google drive :)

Zeta
03.04.2020 19:41
Vysněný dům pana Blandingse člověk docení až tehdy, kdy si koupí starší dům a pustí se do rekonstrukce :D :D Mám tohle tvrdé poučení za sebou, a podruhé si to hodně, hodně, hodně rozmyslím :D Jinak ale mladinký Lex Barker v montérkách vypadá samozřejmě "k sežrání".
zdero
03.04.2020 09:56
Lex Barker ve Zlatokopech z Arkansasu nehrál. Ve filmu hraje hodně našich herců (Schoberová, Pohan, Holý, Rozsíval ...) protože byl točený v údolí Berounky a na Barrandově. Viděl jsem Lexe ještě v malých rolích na začátku kariéry ve filmech Vysněný dům pana Blandingse a Farmářova dcera. Myslím že se také dají stáhnout na Ulož to.
velebit
31.03.2020 13:09
Zlatokopové z Arkansasu - německý název je Die Goldsucher von Arkansas, je zde zajímavé, že tady hraje poměrně hodně našich herců.Lex Barker opravdu hraje výborně v obou filmech, měl charisma a je nenahraditelný. Přidal jsem film Všechny čluny na vodu z roku 1956

Naposledy upraveno: 31.03.2020 16:21, velebit


Zeta
28.03.2020 18:17
Pontiac i Deerslayer mi přijdou jako hodně dobré filmy (potrestání hlavního záporáka v Pontiacovi je vskutku brutální, rafinované a velmi zasloužené). Zlatokopové v Arkansasu - můžeš uvést původní název? Předpokládám, že se jedná buď o Yellow Mountain nebo The man from Bitter ridge?
velebit
28.03.2020 17:07
Tak to je zajímavá informace o LB, myslím, že to byl profesionál v pravém slova smyslu.Umístil jsem tam další filmy : Zlatokopové z Arkansasu, Pontiac,Dákové,Winnetou - Darf nicht sterben,Tarzan v nebezpečí, Kožená punčocha.Mám připraveno video ze Znojma 2011, kde Pierre Brice otvíral dětský svět a byl zde s manželkou a orchestr hrál melodie z filmů, bylo to opravdu parádní.

Zeta
27.03.2020 02:09
Super, sice vsechny filmy s tagem Lex Barker uz mam, ale rada stahnu a podporim! K te Hadi jame mi kamaradka z Nemecka psala, ze se udajne LB zrovna dvakrat nechtelo do sceny, kde je privazan pod kyvadlem :) Samozrejme to jakozto profesional dal, ale nadseny z toho nebyl.
velebit
26.03.2020 16:00
Odkaz
Umístil jsem zde pár filmů s Lexem Barkerem a westerny ke stažení, postupně se budu snažit to doplnit, věřím, že se Vám budou líbit.

pavlina
28.05.2019 19:59
Když jsem to četla v atobiografií, tak jsem něvěřila svým vlastním očím, že Pierre měl u Riejky tuto nehodu a nad ním stál Lex a břečel. Musela jsem si to přečíst ještě znovu abych tomu uvěřila.

Naposledy upraveno: 28.05.2019 20:00, pavlina


Apanači
28.05.2019 16:01
Chémia: Tak túto tému by som najradšej stihla ešte v máji :-) z pochopiteľných dôvodov – je na to tá správna atmosféra. :-)
Možno to tu už zaznelo, že suverénne najlepšiu chémiu mali PB a LB – proste ako ľudia, priatelia, týpci so spoločnými pohľadmi na život a jeho vychutnávanie. :-)
Z Pierrovej biografie na csfd.cz vyberám, ako Pierre zobral rolu Winnetoua:
"Na takovou (podle jeho tehdejšího zdání - mizernou) roli zrovna nečekal, ale přijal ji, když zjistil, že v tomto německém westernu bude určitě hrát Lex Barker." (ktorého zľahka spoznal už počas pobytu v Ríme a evidentne sa chcel skamarátiť viac :-) )
"Představa zábavného natáčení jej přesvědčila, aby vzal roli nějakého pochybného indiána. Skutečně si těch 12 týdnů natáčení užili..."
"S Lexem Barkerem jezdili po natáčení do Itálie na špagety, a jakoby zapomněli, že jim je 33 a 43 let, na rozbahněné chorvatské silnici ve svých nových modelech aut, jeli o závod. Další hrůzně vyhlížející autonehoda Pierra Brice měla podle jeho vlastních vzpomínek za následek jen mdloby vyděšeného Lexe Barkera.  "

A keď Zeta napísala o tom neutíchajúcom smiechu pri rituále zbratania – to mi ešte viac potvrdilo tento názor. :-D
Priateľské iskrenie medzi nimi dvoma je vlastne nosným pilierom celej vinnnetuovskej ságy.

...ešte si dávam v hlave dokopy chémiu s dámami. :-)

Zeta
12.04.2019 18:38
Pavlina: Ano ano, tam je to taky dobře viditelné a opět dokázali skvěle do filmu převést ten oboustranný zájem jeden o druhého, jak to známe a milujeme z knížek...Tahle "chemie" mi popravdě chyběla v nových filmech - pár momentů se najde, ale celkově na mne OS a V působili ne jako jeden bojovník ve dvou tělech, ale spíš jako dobří známí, a to je škoda. Pierre Brice a Lex Barker dokonale vystihli všechny ty hovory beze slov, plížení téměř ruku v ruce a srdečné vítání po delší době, aniž by to působilo divně nebo uměle...

pavlina
12.04.2019 18:23
Zeta a Apanači, mě zase běhá mráz po zádech kdy se oba dva poprvé setkají v táboře železničářů.Kdy je kamera snímá pohledem do očí. A také kdy si poprvé řeknou můj bratře. Mezi nimi prostě panuje určitá chemie.

Zeta
12.04.2019 17:02
Apanači, zase jednou souhlasím a podepisuji v plném rozsahu! Dodnes mi připadá neskutečné, jak dokázali Pierre a Lex zahrát Poklad na stříbrném jezeře, když předtím ani jeden z nich mayovkly nečetl...To hluboké přátelství, bratrství mezi V a OS, všechna gesta jako třeba i podání rukou po bitvě o Buttlerovu farmu (viděno určitě více než stokrát, ale i na postoprvní se člověk šťastně usmívá od ucha k uchu, když se rozezní hudba a Vinnetou s Old Shatterhandem si podají ruce tím jejich typickým způsobem chytání ne za ruku ale za předloktí, jak když uzavírali bratrství - a to přitom Vinnetou 1 ještě nebyl ani natočen...). Naprosto se to nedá srovnávat např. s Mezi supy nebo Old Firehand, ty jsem viděla jen parkrát, vzájemné nesympatie tam jsou strašně viditelné, jakmile Stewart Granger položí Pierre Briceovi ruku na rameno, ten se úplně odtáhne, nefunguje mezi nimi dorozumívání pohledem, nic...

Apanači
12.04.2019 13:58
To je super, Zeta, ako vieš človeka pochopiť! Presne tak som to myslela.
Že tú noblesu, čo mali oni – to herec nezahrá. Aj talent je dôležitý – isteže áno. Ale aj to, čo herca utváralo počas jeho života – jeho pôvod, krajina, skúsenosti, traumy... Potom sa stačí postaviť pred kameru a ono to vyžaruje samo.

Naposledy upraveno: 12.04.2019 13:58, Apanači


Zeta
11.04.2019 21:37
Apanači: Žádný spěch, vždyť říkám, že na mne asi vlezlo jaro, tahat takové věci do mayovek, vždyť kdyby byl Vinnetou šťastně ženat s Ribannou a OS s Nšo-Či, tak nemáme žádná ta krásná dobrodružství, která tolik zbožňujeme :D Nicméně já jsem jim oběma vždycky ty ženy samozřejmě přála, tomu se nedá pomoct :D

Prijde mi uzasne, ze Pierre byl ze slechtickeho rodu a zrovna tak Lex pochazel z velmi bohate a vazene rodiny, a jak se sesli ve svych nejslavnejsich rolich. Oba sli dobrovolne do valky, oba v bojich prozili nehezke veci - Pierre musel zabijet, Lex byl vazne zranen...myslim, ze mozna i tyhle zkusenosti ze zivote prispely k tomu, ze jako W a OS pusobili naprosto duveryhodne - oba byli skutecni hrdinove i v civilu mimo stribrne platno

Naposledy upraveno: 11.04.2019 21:37, Zeta


Apanači
09.04.2019 20:03
:-D :-D :-D
kým sa mi to rozleží v hlave s tou chémiou - mám tu ešte jeden malebný príspevok.
Odkaz

Natrafila som dnes na to náhodou a zostala som v úžase - toto je kraj, kde vyrastal malý Pierre! Na pár záberov je tam aj jeho rodný Brest. Životopisy sú poväčšinou dosť skromné, čo sa jeho detstva týka - ale spomína sa tam more, bojové lode, prázdniny u starých rodičov ... tak nejak sa mi to spojilo s tým videjkom a dotvorilo mi to obraz o tom prečo bol pán Pierre taký, aký bol: noblesne ušľachtilý, nad vecou a ešte veľa iných prívlastkov, ktoré neviem teraz verbalizovať - ale pohľad na tú krajinu to krásne vyjadruje.

Zeta
04.04.2019 17:59
Jj, to probouzení jsem si jako malá na videokazetě při sledování pokaždé aspoň třikrát přetočila :D :D A tvoje slovní spojení, že barva Lexovi prospěla k malebnosti, málem jsem si poprskala klávesnici, to je tak trefné :D :D On je prostě malebný, zvlášť v té spoustě italských dobrodružných pohádek, kde se prohání v nejrůznějších kostýmech od miniaturních kraťásků, které stěží zakrývají to nejnutnější, až po honosné rokokové paruky, no úplně mám chuť si dneska nějaký tenhle film pustit!

Možná na mě leze jaro, jak tak koukám :)) V dětství to člověk tak nevnímal, teď v dospělosti ale přiznám, že mám občas chuť při čtení OS popadnout za límec a zaklepat s ním, jak v knížkách ženy totálně ignoruje (nejvíc asi když se chová jak nerozhodný trouba vůči Martě, která je do něj zamilovaná až po uši), pak se člověk nemůže divit, že začala vznikat slashová fanfikce :D :D

Karin Dor byla nádherná žena, ale NT na mně vždycky působila úžasně křehce, neskutečě štíhlá, laní oči, navíc i právě vedle 192 cm vysokého Lexe Barkera ten kontrast ještě víc vynikal, takže v dětství pro mě byli oni dva top, a teď viděno dospělou optikou to mezi nimi prostě jiskří, viděla jsem i pár fotek ze zákulisí a byli podle všeho dobří přátelé, tak možná je to i proto.

Naposledy upraveno: 04.04.2019 18:03, Zeta


Apanači
04.04.2019 15:40
Tak to ma potešilo, že sme na jednej vlne s tou scénou prebudenia! :-)
Tie modré oči a celkovo farba vôbec je veľký bonus. U niektorých hercov akoby mi bolo jedno, či sú farebne alebo čb – dokonca taká Audrey Hepburn tuším pre mňa lepšie vyznieva v čb filmoch. Lexovi jednoznačne farba prospela k malebnosti. :-)

Chémia v mayovkách – jeeejda, tak to si ma dostala :-D O tom mi nikdy nenapadlo ani uvažovať, mala som to tak akosi dané ešte z detstva a bolo to nespochybniteľné – že tie dvojice proste patria k sebe. :-D :-D :-D
Nad tým sa ešte skúsim niekedy zamyslieť „po dospelácky“. :-) Pamätám si aj to, že už z detstva som mala dané, že Ribana sa mi zdala krajšia – ALE že NT na mňa pôsobila „indiánskejšie“ a teda dôveryhodnejšie.. :-)

Zeta
31.03.2019 23:46
Apnači: Jeeeej, super postřehy, tohle mě vůbec nenapadlo, že je ta scéna podobná probuzení OS ve W1, ale máš samozřejmě pravdu, teď už to taky vidím! Taky se přiznám, že je to moje hodně oblíbená scéna, možná úplně nejvíc z W1 filmu, krásná, něžná hudba, mladinká Marie Versini, a Lex Barker coby OS, jeho modré oči nádherně ladí k té modré košili....:-))) I s tou "bezmocností" jsi to vystihla přesně, jak ho NT "položí" zpátky na lůžko a on si tak ulehčeně oddechne, než se znova napůl posadí...no slušelo jim to spolu, vždycky mi přišla tak nějak "lepší" chemie mezi Nt a OS než mezi Vinnetouem a Ribannou.

S korzetem máš taky nepochybně pravdu, v plavkách je sice pořád hubená, ale nemá tyhle neskutečné proporce :D

Kissy-kissy Lex: Připadá mi, že skoro v každém jeho filmu má nanejvýš do půl hodiny od začátku už v náručí nějakou krásnou ženu, kolikrát se o něho i víc žen doslova popere (War Drums, Captain Fuoco...), no nedivím se jim, vždyť mu to sluší i na tom invalidním vozíku se zasádrovanou nohou :D :D

Apanači
28.03.2019 16:03
Ešte jedna vecička: pri sledovaní situácie ležiaci Lex so zalepeným krkom a pri ňom jeho starostlivá „anglická mamá“ sa mi spontánne vybavila scéna v pueble – zranený OS a ošetrovateľka Nšo-či. Takže Lex tam takéto niečo nehral prvýkrát! Už mal skúsenosti z kriminálok. :-)

Vyhľadala som si to vo filme W1 – a áno – určitá podoba by tam bola. Aj určitá dávka bezmocnosti OS - ale duchaprítomnosť hneď nastúpila, keďže jeho prvé slová boli: „Jak se jmenuješ?“ :-)

Mám túto scénu rada aj kvôli peknej hudbe Liebesthema. Bolo to pekné vrátiť sa len čisto k tejto pasáži – je to naozaj pekne natočené – svetlo, kompozície, výrazy tvárí, rekvizity...
 > | >>