Mayovky na Internetu

Hladam knihu Poklad v Striebornom jazere : román z divého západu

Zakladatel: zabudnute knihy

  

Apanači
29.06.2019 07:49
Zabudnuté knihy: To je úžasné opäť dostať na svetlo sveta prvý preklad Pokladu! Veľmi fandím tomuto projektu.
zabudnute knihy
28.06.2019 15:43
Dakujem. Uz som mu pisal.
Ohladom prekladatela, nevedeli ho identifikovat ani v LITA ani v Narodnej kniznici. Tam mi povedali, ze mame na uvod digitalizovaneho textu uviest, ze sme urobili vsetko preto, aby sme prekladatela identifikovali a nakolko to bude nekomercny e-book, tak to bude spadat medzi volne diela (neznamy autor, anonym, pseudonym). A mate pravdu - dedicia prav casto robia vacsie problemy ako by mali.

Belenor
28.06.2019 10:38
Zkuste se zeptat autora webu mayovky.sk: http://www.mayovky.sk/odkazy/odkazy.html - tedy pokud myslíte toto vydání: http://www.mayovky.sk/vydavatelstva/l.-low/l.-low-a-spol..html - má tam fotky přímo té knihy.

Co se týče "volnosti" díla, překladatel je nějaký Andrej Mihalik - nepovedlo se mi ho vygůglit, víte jistě, že je mrtev více jak 70 let? Myslím, že práva na překlad jsou taky 70 po smrti. Tedy - nepředpokládám, že vás bude někdo popohánět, ale co kdyby :-) S nenasytnými majiteli práv mám své zkušenosti :-)
zabudnute knihy
27.06.2019 16:08
Zdravim,

nemate niekto prvy slovensky preklad Mayovky
Poklad v Striebornom jazere : román z divého západu z roku 1931? Nakolko ide o volne dielo, chceli by sme ju digitalizovat a posunut komunite,

Igor