Mayovky na Internetu

Vánoce

Zakladatel: jana

Diskuze k románu Vánoce

<< | < 
jana
25.10.2006 09:27
Mám na mysli Máyovky s Vinnetouem a Old Shatrhendem.Co se týká filmů se zimní tématikou,tak mám nejraději Mrazíka.

Belenor
25.10.2006 08:05
Jestli máš na mysli filmové mayovky, tak si nevybavuji, ale jinak samozřejmě ano. Vybavuje se mi The Thing (tak nějak, česky Věc, odehrává se na jižním pólu), The Shining (Osvícení, horor podle Stephena Kinga odehrávající se ve vysokohorském hotelu zapadlém sněhem) nebo jedna scéna ze Společenstva prstenu.
jana
24.10.2006 23:46
Jsem skoro u konce knížky.Brodím se ve sněhu v chumelenici(ještě že nás to čeká zhruba za měsíc a půl)s Vinnetouem a ostatními statečnými muži do děsně prudkých hor,které skrývají bohatá náleziště zlata.
Myslím,že to by ve filmu asi nebylo možné.Jestli se nepletu,tak si nevzpomínám,že by ve filmu byla nějaká zcéna v zimě.Když, tak mě někdo opravte.

Zatinka
24.10.2006 15:29
Těžko by někdo z těch, co se o Maye příliš nezajímali, tušili, že pod názvem Vánoce se skrývá i příhoda s Vinnetouem. A upřímně - dovedete si někdo představit na filmovém plátně Lexe Barkera, jak putuje sněhem s přítelíčkem Carpiem? :-) :-)

Mě se příhody s Carpiem líbily, měla jsem problém jen s prvními stránkami. Pak už to bylo prima.

Naposledy upraveno: 24.10.2006 15:30, Zatinka

pedlar
24.10.2006 15:05
Vidím, že si budu muset Vánoce znovu přečíst. Děj si už moc nepamatuji, četl jsem to jenom jednou a ještě k tomu před 13 lety. Ale taky jsem měl tehdy ten dojem, že druhá polovina knihy je o dost lepší než ta první.
Zajímavé je, že tuto knihu nechtěl využít k filmové adaptaci Horst Wendlandt a to jenom kvůli názvu knihy...
jana
23.10.2006 22:44
Souhlasím se Zatinkou,je to úplně něco jiného,než by člověk čekal.Kdyby tam ten díl nebyl,tak bychom nechápali vztah mezi Carpiem a Mayem a Mayovu zlatou trpělivost s tímto človíčkem v Americe.

Zatinka
23.10.2006 20:30
Já měla s prvními stránkami také trochu potíže, přece jen to bylo něco jiného než na co jsem byla dosud zvyklá :-) Ale pak jsem se do toho začetla a moc se mi to líbilo.

honza.
23.10.2006 19:53
Ale ona ta 1. kapitola o putování sasko-českým pohraničím není zase tak špatná, Carpio je tam roztomile roztržitý a May zde projevuje svůj smysl pro komické situace v míře až neobvyklé.
jana
23.10.2006 12:55
Rozhodla jsem se této knize otevřít nové téma,ať se nám to neplete s Old Suherandem.
Jsem teď v polovině knihy a můžu čestně prohlásit,že je dobrá.Když jsem ji začala číst,tak mě ten 1. díl trošku zmátl.Vzpoměla jsem si na svá mladá léta,kdy jsem hltala Rychlé šípy.Při čtení 2. kapitoly,jsem však byla ráda,že nám autor objasnil,proč tak nezvykle začal s příběhem.Takže radím těm,kdo se do této knížky pustí,přátelé přežíjte ten 1. díl,odměna stojí za to.
Z duše mi autor mluvil,když psal pojednání o hostu na str.125a126(TaM.1992).
<< | <