Mayovky na Internetu

Sběratelské vydání Vinnetoua z Albatrosu

Zakladatel: cukot

  
kodado
12.01.2024 19:57
a již se chystá 3.díl - viz odkaz u příspěvku níže.

Naposledy upraveno: 12.01.2024 20:09, kodado

kodado
30.11.2023 17:43
tento podzim (2023) vydává nakl. Albatros Vinnetoua znovu; vydali již dva díly. podívej se sem

oldmilanman
02.09.2022 12:18
Nechci kvůli tomu zakládat novou diskuzi, tak to píšu sem.

Albatros má na webu Syna lovce medvědů ve stejné nebo podobné úpravě jako byl ten Vinnetou. Tedy KOD s proužky, sběratelské vydání, hodně ilustrací, kdy jsou tam i dvě verze obrázků pro porovnání. Mají to tam minimálně od včerejška vystavené, nevypadá to, že by šlo o limitované vydání, jako to bylo u Vinnetoua, ale kdyby náhodou, tak si raději pospěšte, než to v nabídce nebude. A hledejte to přes název knihy, ne přes autora, protože jako autor je uveden Karel Jordán, ne May.

Edit: Vlastně sem můžu hodit rovnou odkaz :-)
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/82404396/syn-lovce-medvedu/

Kdyby někdo věděl víc informací, jestli to je taky limitka, nebo jestli Albatros neplánuje další podobná vydání v KOD úpravě, tak sem s nima, prosím. :-)

Taky u nich vyšel Duch Llana Estacada v té edici, ve které vydali Vinnetoua a Syna lovce. Tedy větší formát, pevné desky, Burian. Zmínka o tomto vydání je tady někde na webu, ale kdybyste přehlédli, tak zpravuji dodatečně tady.

Naposledy upraveno: 02.09.2022 12:23, oldmilanman


oldmilanman
19.01.2020 22:55
Jsem si po přečtení prvního komentáře říkal, kdo plete nové vydání 1. dílu Vinnetoua (znovu vychází, to z r. 2014 je ale stále k dispozici, podle popisu se liší o pár desítek gramů) se sběratelskou edicí a až po hledání na internetu jsem zjistil, že něco takového vyšlo. Vůbec jsem o tom nevěděl a štve mě to, na tom se dalo perfektně vydělat. :-D Podle fotek na aukru to vypadá na stejné ilustrace jako to klasické vydání, akorát obrázky jsou zprcnuté na výšku, aby se vešly a na šířku jsou pak dělané jako rozkládací, jsem rád, že to není naopak a tím sběratelským vydáním není to původní, které je fakt pěkné.

Belenor
19.12.2019 12:11
Nejlépe asi na majerco@seznam.cz
Vydání nemám, tak detaily nevím, ale počítám, že to bude zas Kocourek a ilustrace stejné jako v tom vydání 2014-2018, akorát mám pocit, že dvoustránkové kvaše nejsou všity v polovině, ale na kraji, tj. je lze "rozbalit" v plné ploše.
cukot
18.12.2019 20:12
Víte někdo něco bližšího o sběratelském vydání Vinnetoua v nakladatelstrví Albateros? Vyšlo podle aukce na Aukru v roce 2019 ve 3. dílech v původní úpravě edice KOD, ale s noými deskami a s kompetním ilustračním doprovodem Z. Buriana. Mám obrzky všech tří dílů (knihy nikoliv) a mohl bych je poskynout pro seznam vydání Vinnetoua, Stačí napsat, kam je mám poslat, Cukot