Mayovky na Internetu

Mayovky v kultuře

Zakladatel: shatterhand

  

Belenor
04.10.2022 06:04
Tak 10.10. opět "Piš, Karl, piš!" v Libeňském světě od 19.30.

https://www.libenskysvet.cz/

Naposledy upraveno: 04.10.2022 06:05, Belenor


Zeta
12.09.2022 06:02
Díky moc Belenore za recenzi, škoda, že neuvidím, ale třeba budou nějaké střípky časem k sehnání na youtube a podobných kanálech, nebo se někdo podělí na Facebooku (kde si velmi užívám videa z Boskovic, která pravidelně postuje Pavlínka) ;-)
m.
10.09.2022 20:57
Belenor: díky moc za referenci, nadto pozitivní!

Belenor
10.09.2022 20:12
Využiju toto téma k výlevu o divadelním představení "Piš, Karl, Piš!"

Byl jsem se na ně včera (9.9. 2022) podívat a byl jsem docela spokojen. Jak napsal sám May, nejlepší spisovatel je sám život, a není divu, že se z jeho života dalo vytvořit koukatelné představení.

Děj se v podstatě držel Mayova životopisu, akorát místy byly události trochu zdrcnuty asi v zájmu zkrácení představení. Znalec Mayova života sice často ví, co bude následovat, ale autoři vtipně řeší, jak informace divákům podávají, ať již jde o dobrého a zlého ducha, kteří částečně fungují jako vypravěči, a částečně jako hlasy v Mayově hlavě, nebo o scénu z hospody, kde čtou štamgasti články o zločinci K. F. Mayovi.

Jedná se o loutkové divadlo, což v tomto případě znamená, že většina postav jsou přímo herci, akorát May a jeho příbuzní (otec, matka, babička) jsou loutky, přičemž May má několik podob: dítě, May v plné síle, May na sklonku života.

Představení je místy docela humorné, což potěšilo. Však i sám May rád ve svém dílu žertoval. Přitom je humor celkem decentní, není třeba se bát nějakého urážlivého pojetí, naopak si myslím, že je scénář k Mayovi spíše uctivý.

Určitě mohu s klidným svědomím doporučit. Znovu by se mělo představení konat 10.10., pokud jsem si správně informaci zapamatoval.
shatterhand
04.06.2020 12:41
Kino Mat od 6. 6. 2020 navyšuje kapacitu sálu na standardních 46 míst, takže rezervace na většinu Mayovek již nejsou potřeba.
shatterhand
31.05.2020 11:23
Prostor pro diskuzi o akcích spojených s Karlem Mayem, př. Boskovice, Mayovky v kině Mat,...