Mayovky na Internetu

Oblečení v mayovkách

Zakladatel: Zeta

<< | <> | >>
La Luna
20.07.2022 13:13
Chachachacha, to je tak trefný! :D
Sice si nevzpomínám přesně, kde jsem o té zářící lahvičce slyšela, ale někde to v hlavě uložený mám! A nezapomeňme na to mýdlo, na doutníky vlastní výroby (;D), hodinky s pravděpodobně svítícím ciferníkem (protože ve tmě jde na obyčejným vidět tak akorát prd - pokud by samozřejmě neměl repetici!) a vsadím se, že by se u něho našly poštovní známky spolu s kupou dopisních obálek (co kdyby náhodou někde potkali pošťáka jak Tuff-tuff ve filmu Vinnetou 1?), možná kousek křídy, ale určitě i guma (protože ostrouhat se tužka dá i nožem), těch tužek pro jistotou celý svazek, potom sáček se solí, kořením...
Ale vždyť to říkám, to je starší brácha jak vyšitej! Ne, on je nenechá se s tím potrápit, on je první s jistou dávkou humoru poučí o typech stehů, a i když si pak stěžuje, že se "Babetka píchla do prstíčku", stejně by to kdykoliv zopakoval. A v životě mě nikdo nepřesvědčí o opaku! :)

Zeta
20.07.2022 02:43
Dneska mě rozsekalo tohle na Tumblr.com (nejde mi nějak vložit odkaz ani printscreen, tak jen postuji text):
"That moment in Old Surehand II./III. when Holbers and Hammerdull spontaneously decide to write a poem to their enemies and immediately ask Old Shatterhand for a pencil and a piece of paper without doubting for a second that he's going to have it—

And later in the book, they ask for a sewing kit.

I think Old Shatterhand is just known in the entire west not only for stellar punching skills but for somehow having absolutely every useful but improbable object on him at all times. Paper? Sewing kit? Pocket calendar? A tiny chemical-based lantern that glows faintly if you let air in it?

The guy is probably hiding a coffee pot, a shovel and a foldable chair somewhere" XDXDXDXD

Přidala jsem pochopitelně svůj komentář že konkrétně v téhle knize s sebou má ještě i kapesníky (ne jeden, ale NĚKOLIK kapesníků, ze kterých si udělá obvaz na nohu). :-D Navíc u toho šitíčka vysvětluje, že existuje několik různých typů a druhů stehů jako přední, zadní, záplatovací...načež se na to Dick a Pitt vykvajznou, rozervanou košili i šitíčko Old Shatterhandovi doslova hoděj na hlavu, a on místo toho, aby je poslal do háje, že už jejich brikulí má plný zuby, trpělivě celý večer sešívá...:-D:-D:-D

Naposledy upraveno: 20.07.2022 04:09, Zeta


Zeta
26.06.2022 23:46
Docela úsměvný je i fakt, že k většině svých oděvů přijde jak slepej k houslím :-D :-D Tady mu ho vybírá Old Death, pak se podobná epizoda objevuje ve Smrtícím prachu, světlý plátěný oděv dostane od estanciera, i ten lovecký kožený vlastně od Vinnetoua (byť ho "na zakázku" ušije Nšo-Či)...:-D:-D Myslím, že něco podobného je i v orientálních povídkách buď s Emerym nebo s Lindsayem, ale hned z hlavy si to nevybavím. Ještě pak je něco i v Surehandovi, tam se taktéž myslím převléká (a Old Wabbleovi radí, ať si kvůli velkým chodidlům uřízne špičky bot...:-D)

Jinak tohle "Tak ono když v tom člověk prolízá vším možným i nemožným a vyvádí v tom všechny myslitelný i nemyslitelný blbosti, tak se životnost oděvu výrazně zkracuje." mě jak jinak, než brutálně rozesmálo!:-D:-D:-D Jo, no, když se člověk ve spodním prádle skutálí ze srázu do trní, plazí se rákosím, nebo v oblečení tak tak vyleze z požáru, případně je postřelen a půl hodiny to nechá krvácet, různě se potápí, šplhá po skalách, skoro umře na poušti, kde v kleče chlemtá z nouze krev zastřelených kojotů, tak logicky se pak asi bude muset převlíknout...:-D:-D:-D

Naposledy upraveno: 26.06.2022 23:51, Zeta

La Luna
26.06.2022 22:33
Tak ono když v tom člověk prolízá vším možným i nemožným a vyvádí v tom všechny myslitelný i nemyslitelný blbosti, tak se životnost oděvu výrazně zkracuje. Ale alespoň si ho ve filmech s nikým nespleteme (já si ho poprvé pletla s Fredem).

Zeta
26.06.2022 20:47
"Nakonec to dohadování dopadlo k oboustranné spokojenosti a začali jsme vybírat budoucí výstroj. Lépe řečeno, začal ji vybírat Old Death, já jsem do toho příliš hovořit nesměl. Ze všeho nejdřív vybral černé kožené kalhoty a pár bytelných holínek s ostruhami jak kolečko od trakaře. K tomu přibyla brzy silná, ostře červená vlněná košile a vesta téže barvy se spoustou kapes a kapsiček. Na krk jsem si měl podle něho uvazovat černý vlněný šátek a jako pokrývku hlavy mi určil klobouk, ohromné, rozložité sombrero. Nakonec doplnil mou garderobu lovecký jelenicový kabát a silný kožený pás, dobře dvě dlaně široký, do něhož jsem si zastrkal váček na kulky, pytlík na tabák, dýmku, kompas a ještě pár maličkostí. A k tomu jsme navíc přikoupili pěknou pokrývku s otvorem pro hlavu, laso, bowiák, sedlo s uzdou a několika brašnami a ještě jeden revolver."

Jak moc je divné, že se mi představa Old Shatterhanda v červené košili a s černým šátkem na krku, případně i s nějakým tím pončem (což předpokládám že je ta pokrývka s otvorem), v podstatě velmi zamlouvá?:-D Koneckonců Lex Barker má ve Vinnetou 1 na začátku taky na sobě košili vínové barvy, ta modrá přijde až později. Když se to vezme kolem a kolem, on vlastně ikonický oblek s třásněmi v knížkách zas až tak často nenosí. Jen v téhle povídce Scout má na začátku normální evropský oblek, pak má tohle, a pak zas ještě dostane na estancii nějaký světlý plátěný oděv, když se jde koupat...

Zeta
12.06.2022 07:06
Takhle nějak Charleyho oči vidím. Modré s tmavěji rámovanou duhovkou...
https://www.thelist.com/160332/the-truth-about-blue-eyes/

Naposledy upraveno: 12.06.2022 07:36, Zeta


Zeta
10.06.2022 23:49
No prostě jak jsem říkala předtím - Old Shatterhand má vlasy takovou tu světle hnědou barvu, fousy o něco málo tmavší (když si nechá plnovous, tak zkrátka na slunku to jde spíš do světlejší barvy), opálená tvář v těch pustinách se dá normálně chápat, já jdu taky po pár dnech na slunci komplet do černa:-D:-D

Jinak s postavou Old Shatterhanda taky už jsme se myslím tady o ní bavili - žádný hromotluk (ramenatý, hranatý, vysoký typ vidím spíš u Old Firehanda a Old Surehanda), ale ani žádný skrček - naprosto souzním. V dnešní době by měl tak 180 cm (vím, že tehdy byla průměrná výška o dost nižší). Obličej průměrně hezký, svaly vypracované ani ne tak cvičením, ale zkrátka jejich používáním v boji, při jízdě na koni atd. Chlapecká jiskra v očích (zabte mě, ale já si prostě pořád trvám na tom, že oči jsou na Charleym to nejkrásnější! Opravdu hodně jiskřivě modré).
La Luna
10.06.2022 08:23
Mě klepne - samozřejmě, že bylo příliš povýšené si myslet, že jsme první blázni, co dali dohromady mayovky a psi.
Koukám, že se budu muset vzdát své lexovské představy Old Shatterhanda, ale co už. Doufám, že ty nesrovnalosti napáchali překladatelé, May v tom snad měl jasno.
scyris
10.06.2022 07:49
Tak mi to nedalo, a trochu jsem pátrala ohledně barvy vousů OS.

Syn lovce medvědů, Albatros 1969:
"V témže okamžiku vystoupil z křoviska nevelký, ale urostlý muž s tmavými vousy ve tváři do hněda opálené."

Syn lovce medvědů, Olympia 1993:
"Z křoví vystoupil urostlý muž se sympatickou opálenou tváří, lemovanou světle hnědými vousy."

Duch Llana Estacada, SNDK 1966:
"Jeho do hněda opálená tvář, ozdobená tmavým, nepříliš nápadným plnovousem, zvážněla, ale oči se smály dál."

Černý Mustang, Albatros 1970:
"Muž byl běloch, urostlý, ale žádný hromotluk, do sněda opálený, se světlým, dobře pěstěným plnovousem."

Petrolejový princ, Albatros 1970:
"Muž sám nebyl ani příliš vysoký, ani příliš rozložitý, jeho šlachy byly však zřejmě z oceli a jeho svaly ze železa. Kaštanový plnovous obepínal jeho vážnou tvář od slunce opálenou."

Poklad ve Stříbrném jezeře, Albatros 1991:
"Jeho sluncem opálenou tvář lemoval kaštanový plnovous, byl střední postavy, nijak ramenatý, a přece působil dojmem muže neobyčejné síly a houževnatosti."

Zeta
10.06.2022 04:21
m.: OMG, tak o něčem podobném jsem neměla ani tušení (a popravdě ani o tom, že sem lze dávat obrázky), díky!

Už jsem to říkala jinde, ale dlouhodobě si myslím, že komixová/animovaná podoba by mayovkám velmi slušela. Nejsem si úplně jistá, že by to mělo být v podobě pejsků, to spíš asi ne, ale třeba "komixové" zpracování od Gustava Kruma považuji za velmi zdařilé, a je škoda, že takto byl nakreslen vlastně jen román Vinnetou. Určitě by bylo skvělé se podívat třeba na Supy Mexika, Old Surehanda nebo Petrolejového prince...

Příběh s Old Deathem, kde je OS detektivem si zas například umím představit v nějaké černobílé "noir" verzi, to by se myslím k celkové náladě hodilo:-)))
m.
10.06.2022 02:43
A to existuje i česká komiksová adaptace Ducha Llana Estacada, kde dokonce psi hrají hlavní role!

Zeta
09.06.2022 23:50
On koneckonců ani Lex Barker nebyl přírodní blonďák a vlasy měl spíš hnědé, takže naprosto souhlasím! Ta blond barva vlasů je stejně zmíněna jen málokrát (vybavuju si Duch Llana Estacada nebo Syn lovce medvědů, jistá si nejsem), a jestli to takhle je i v originále od KM, netuším. Nevybavím si vlastně ani kde přesně je zmíněno, že Old Shatterhand má modré oči!:-D O Vinnetouových černých a sametových se mluví neustále, ale o Charleyho očích vlastně skoro nikdy:-D

pavlina
09.06.2022 20:43
Ahojte, toto by mě nenapadlo přirovnávat psí rasu k našim hrdinů. Co taková Kolie. Já bych jí přirovnala Rybaně a Zlatý retrívr Nšo-či. To je můj osobní názor.

Naposledy upraveno: 09.06.2022 20:44, pavlina

La Luna
09.06.2022 13:07
To je dobrá poznámka, Belenore. Na tohle jsem nikdy nepomyslela.

Belenor
09.06.2022 11:41
Zeto, právě naopak - jsem rád, že sem chodíte a držíte to tu při životě, když už na to já kašlu.

Co se týče Shatterhanda, myslím, že knižní byl spíše tmavovlasý. Ten asi s Araby splynul snáz než Lex.
scyris
09.06.2022 08:42
No, myslím, že nejenom Belenor, ale každý, kdo to čte :-))

Zeta
09.06.2022 00:46
Belenor se asi chytá za hlavu, co si to na svůj web pustil za bláznivou svoloč, když tuhle konverzaci čte :-D:-D:-D Ale přesně jak říkáš - je to tady super právě kvůli tomu, že je strašně málo lidí, se kterými dá bavit o Old Shatterhandovi a čivavě v jedné souvislé větě! :-D

Když jsme u té čivavy, tak plavá nebo skořicová barva by mi k OS vlasům celkem pasovala - respektive normální barvu vlasů má takovou spíš asi světle hnědou, nebo hodně "špinavě blond" ale na slunci v prériích vždycky vyšisuje do tohohle odstínu. Vysvětlovalo by to celkem i ty arabské země, kde chodí v různých burnusech a s největší pravděpodobností se zakrytou hlavou a krkem - takže obličej opálený, tělo zakryté, vlasy taky...sice se mi moc nepozdávají ty modré oči, ale koneckonců existují dokonce i lidé černé pleti s modrýma očima, takže to mohlo působit trochu zvláštně, ale nikdo se extra nedivil. Vousy a chlupy bývají skoro vždycky tmavší, než vlasy, takže jestli měl Kara ben Nemsí hnědou bradku, taky mu to mohlo projít úplně v pohodě...
scyris
08.06.2022 10:29
Psí mayovky :-))) To je dobrý :-)

To já se spíš vyznám ve psech než v kočkách.

Hobble Frank jako knírač - jo to by šlo, knírač patří mezi pinče, a ty jsou uštěkaný. A Frank je ukecaný :-)

A Sam jako jezevčík - to by taky pasovalo. Jezevčíci jsou tvrdohlaví, a moc si nedají poroučet.

Irský vlkodav je chrt, proto mě k Old Deathovi napadl právě on.

Jo, jo, je to tady bezva, právě proto, že se tu člověk může dozvědět spoustu nových informací, ale že se tu i prezentují myšlenky a smyšlenky obdivovatelů K.M. :-)

Zeta
08.06.2022 00:07
Však je můžem přirovnávat k čemukoli co chceme, ne? :-D:-D Když jsme se bavili i o tom, jestli se Old Shatterhand červená, že je blbost aby vyříznutí kulky ze stehna vydržel s úsměvem, a že Vinnetou měl pravděpodobně s Nšo-Či super sourozenecký vztah, tak se můžem bavit o všem!;-)))) Mně právě tohle baví, všechny ty domněnky ,kecy "o nesmrtelnosti chrousta", zkrátka tím mi jsou naši oblíbení hrdinové bližší.

Ve psech se moc nevyznám, jsem spíš kočkařka (OMG, Vinnetou jakožto kouřová egyptská mau, no jeje!!!<3<3], k Old Deathovi by mi hodně seděl chrt. Už kvůli té vyhublé kostře a pak i tomu, jak OD si vytrvale jde hromadu let za svým, a to myslím chrti mají také, že zkrátka kořist pronásledují do posledního dechu.

Old Firehand - s dogou naprosto souhlasím, možná ještě pitt by se hodil, zkrátka něco na první dobrou ňunínek, ale jinak bestie.

Old Surehand - taky nevím, ten šarplaninec mě ale zaujal hodně a jsem všema deseti pro! Trochu exotika, ale zas jako né až tolik...

LOL - manžel s bývalou snoubenkou měli před asi 15 lety jack russela - a říkali mu "jack russel terrorist" :-D:-D Prý fakt vyžaduje neustále nějakou zábavu, něco dělat, takže to by k Bloody Foxovi a jeho výletům do pouště sedělo!!!:-D:-D

Hobble Frank by podle mně byl knírač - takový trochu samorost a trvá se s ním sžít, ale když má někoho rád, je to navěky...

Sam dlouhosrstý jezevčík (jezevčíky nepodceňovat, dost hodně kousnutí od psů mají na svědomí právě jezevčíci)



Ježiš, tady snad vzniká mayovková Tlapková patrola nebo co XDXDXD
La Luna
07.06.2022 16:51
To v žádném případě nebyl můj úmysl, jenom mi to s tou čivavou jednoduše přišlo na mysl. Prostě nějaká prapodivná asociace. :-)
<< | <> | >>