Mayovky na Internetu

Oblečení v mayovkách

Zakladatel: Zeta

Zeta
01.08.2020 02:27
Další postavy:

Old Firehand - skutečný obr, skoro o hlavu vyšší, než OS, ramenatá, hranatá postava, takový skoro až Schwarzeneggerovský typ, ale se svaly přirozeně získanými tvrdým životem lovce. Dlouhé, prošedivělé vlasy do půl zad, ostře řezané rysy ve tváři, tmavý lovecký oděv s dlouhými třásněmi (za mě delšími, než jaké mají na oblecích V a OS), klasické boty s ostruhami.

Old Death - trochu jako Henry Fonda v Tenkrát na západě :D Jen ještě hubenější, a míň vlasů. Ovšem ledově modré oči, špičatý nos, úzké rty, tmavý klobouk, to všechno mi sedí...
Life is too short for what ifs.

Zeta
31.07.2020 21:04
Díky moc za sdílení! Přesně tak to vidím taky - normální výška (dneska bych řekla tak okolo 180 cm, ale samozřejmě vím, že v 19. století lidé byli menší), světlé strniště, modré oči, ve kterých i v pozdějších letech zůstala chlapecká jiskra a touha po poznání a zážitcích. Jinak ty boty taky nevím nevím :D :D Měla jsem kdysi kožené kozačky do půl stehen, byly super v tom, že se dal vrch ohrnout a udělat z nich kozačky pod kolena (mimochodem, byly to boty s asi 3 cm podpatkem, žádné jehláky), ale fakt si neumím představit se v tom neslyšně plížit lesem, ani to nosit v těch vedrech v Arizoně...:D :D Takže můj knižní OS nosí spíš něco jako kotníčkové mokasíny :D

Vinnetou má naopak skoro černé oči, s hodně dlouhými a hustými řasami, a s takovou nějakou trochou melancholie, smutku a moudrosti, už když mu je těch asi 20, když se s OS potkají. Postava štíhlá, spíš šlachovitá, taková jakoby "kočičí" nebo jak to říct, s ladnými pohyby, ale zabijáckou pružností, když chce. Myslím, že je zhruba stejně vysoký, jako OS. Oblečení světlé, s třásněmi, ale ty bohaté detaily umírněnější, rozhodně ne spousta červené výšivky, korálků, třásní, kolibřího peří atd., prostě opět oděv, který by byl praktický i při plížení křovím.

Nšo-či taky jemná, krásná, křehká, ale když je potřeba, umí být i tvrdá a racionální (jinak by jí Vinnetou asi těžko svěřil ošetřování OS). Oblečení si popravdě představuju spíš jak z filmů, modré košilové šaty z knížek mi k ní prostě nesedí :D

pavlina
31.07.2020 19:31
A co Old Shatterhand od Zdeňka Buriana? Ten se mi také líbí.

Naposledy upraveno: 31.07.2020 19:54, pavlina

Sapfo
31.07.2020 10:26
Mně se nejvíc líbí představa Old Shatterhanda taky z kreseb Gustava Kruma. Nemusí být vysoký, spíš mrštný, pohotový a překvapí obrovskou silou. Vlasy světlé, vlnité, oči modré, lemované spíš tmavým obočím i řasami. Několikadenní strniště světlé. V prvním díle určitě mladý vzhled (měl 22roků, když odešel za oceán?) plný nadšení a chuti se učit a sbírat zkušennosti. Později už ošlehaný protřelý zálesák. Oblečení zálesácké s třásněmi, vysoké boty (i když v tom vedru nevim, nevim). Pod oblečením košile, šátek na krku a určitě nějaký ten texas hat na hlavě.

Vinnetou má u mě indiánské rysy, dlouhé vlasy s pěšinkou uprostřed, vzadu nějaký ten svázaný culík, zbytek vlasů volně spývající k pasu. Vlasy hodně dlouhé a krásné. Obličej něco mezi tím od G. Kruma a Jay Tavarem za mlada. Musí mít charizma. Oblečení spíš "krumovské".

Nšo-či má u mě indiánské rysy, je jemná a krásná, naivní a hodně mladá.

Sam Hawkens má malou postavu, klobouk, paruku, hodně vousů a velký nos.

Zeta
29.07.2020 04:35
Nejspíš se tohle téma neujme, ale když už jsme to nakousli v knize návštěv...:D

Jak si třeba představujete knižní hlavní postavy?

V mojí "head cinema" mám OS hodně podobného verzi od Gustava Kruma - pěknej chlap, ale žádný prvoplánový hezounek. Vlnité, tuhé, prakticky neučesatelné vlasy. Fyzička na první pohled naprosto průměrná, ale v tom je právě to kouzlo, jak překvapí.

Vinnetoua spíš vidím jako od Saschy Schneidera - naprostá dokonalost, jen vlasy si představuju hladké, těžké, hedvábné.

Sam Hawkens, tam rozhodně husté, šedinami prokvetlé fousy. A nevím proč, navzdory knížkám i logice si Mary představuju jako světle zbarveného koně, respektive mezka. :D

Naposledy upraveno: 29.07.2020 04:36, Zeta