Mayovky na Internetu

Nejoblíbenější scéna

Zakladatel: Zatinka

Stejně jako v diskuzi o knihách, i tady si dovoluji udělat malý průzkum.

 > | >>
gregorius
10.08.2019 21:21
Santerova smrt pádem ze skály. Viděl jsem jako malé dítě a neobyčejně to na mě zapůsobilo. U každé skalní stěny, kterou jsem pak uviděl, jsem si představoval, jak by z ní letěl Santer.

A pak v Posledním výstřelu, když tam banditi honí Vinnetoua, on už nemá ani nůž, už na něj míří, a v tom se ozve Shatterhandova opakovačka a začne je kosit.

Zeta
27.12.2016 00:05
Mescalero: Mám to stejně jako kakho-oto, k dobrodružným filmům zkrátka patří bitvy a akční scény - tahle mi přijde, přesně jak říkáte, úplně zbytečně krutá, ale právě proto uvěřitelná. Navíc uprostřed boje dýmající lokomotiva, nabouraná do budovy, to jsem neviděla v žádném jiném filmu ani seriálu, a coby milovník železnice si to užívám dodnes
kakho-oto
22.12.2016 10:10
Mescalero, s tím bojem v Roswellu máš samozřejmě pravdu. Má velmi hořkou příchuť a jestliže jsem ho uvedl mezi oblíbené scény tak z toho důvodu, že se mi boj líbí jako akční scéna. Santer a jeho banda si to o to více vyžrali v závěru, kde snad nezabili ani jednoho Apače (vyjma zákeřného zastřelení Inču-čuny a zastřelení Nšo-či, což pravda taky není málo...). Apači bandity pěkně zlikvidovali výstřely z pušek i z luků, oštěpy, sekerami i noži. Vinnetou 1. díl je můj nejoblíbenější film.
mescalero
20.12.2016 12:53
Boj v Roswellu je pro mě takový "zvláštní", neboť tu vlastně bojují mezi sebou přátelé. Neboť Santerova banda, která jediná měla být cílem útoku Meskalerů, se boji vyhne, ti, kteří chtěli předat Apačům skutečné padouchy, jsou vlastně nespravedlivě pobiti. Tady cítím trochu divnou pachuť.
kakho-oto
20.12.2016 11:12
Nájezd na pevnost je skutečně masakr, který ukončí teprve výbuch munice obstaraný Tujungou. Jediný dobrý fígl Apačů (až na občasné obdivuhodné zásahy z luků) je ukořistění děl Vinnetouem a ještě jedním Apačem a to za pomoci las - tady se trochu otevírala možnost dostat se do pevnosti, ale nestalo se tak. To, že jsme neviděli (a nikdy neuvidíme) smrt padoucha Bradleyho, jistě není kladem filmu Old Shatterhand.
mescalero
20.12.2016 10:32
Nájezd na pevnost v O. Shatterhandovi je organizovaná sebevražda, kterou neblaze naruší, až výbuch munice. Jako dítěti se mi tato scéna líbila, dnes to vidím, jako nejslabší konec filmové mayovky. Kdybych já psal scénář, nechal bych Apače proniknout nějakou lstí do pevnosti a pak uspořádat řádné řádně krvavé finále, jehož vyvrcholením by měl být souboj Oldy či Vinnetoua s kpt. Bradleyem.
kakho-oto
20.12.2016 08:16
Úplně nejoblíbenější nedokážu uvést. Mezi ty nejlepší ale i pro mě patří rokování s indiány ve Vinnetou II a likvidace Santerovy bandy ve Vinnetou I. Mám rád i velké boje Apačů ve vinnetou I (Roswell)a v Old Shatterhandovi (nájezd na pevnost), rovněž všechny souboje Kary s Machredžem. Musím zmínit i řadu padouchů v mexické sérii a jejich "přátelské" rozhovory, intriky apod (padouši Josefa, Alfonzo, Verdoja, Černý jelen - jeden "lepší" než druhý).

Zeta
17.12.2016 17:28
Byla by škoda nezmínit scénu z Vinnetou - Rudý gentleman, kde se sejde plukovník s náčelníky, a ti do země jeden po druhém zabodávají kopí se slovy "boj" - dodnes se na ni při sledování Rudého gentlemana těším!
mescalero
16.12.2016 08:42
Jednoznačně likvidace Santerovy bandy a děj krátce před i po. Za tohle Reinlovi ve stoje tleskám.

Zeta
15.12.2016 21:28
Já mám moc ráda scény uzdravování Old Shatterhanda v pueblu a jeho první rozhovor s Nšo-či (asi proto, že je tam tak nějak lidsky zranitelný, v dalších filmech už ho nikdo nepřemůže), bitvu v tomtéž dílu - vždycky mě tam fascinovala ta dýmající lokomotiva a trosky saloonu, bylo to správně chaotické, nepřehledné a dramatické, za mě top bitva ze všech filmů, ani útok na pevnost v Old Shatterhandovi to nepřekoná. Při smrti Vinnetoua mám knedlík v krku dodnes, to si ani netroufám označit jako "oblíbenou" scénu...A pak u mně vede, jak v Pokladu jedou Vinnetou a Old Shatterhand na kánoi.

Apanači
01.11.2015 09:57
Moja top scéna je z filmu Údolie smrti - ako W a OS veslujú pre ukrytú mapu na kánoe. Vnímam tam viac silných momentov. Najmä čaro filmového strihu - že divák má dojem, že hrdinovia prechádzajú súvisle jednu vodnú plochu a v skutočnosti je to vyskladané zo záberov z viacerých lokalít. Teda nebola som tam, ale podľa fotiek, ktoré si tam spravil môj brat, mi to tak vychádza.
Potom hudba - skladba Grand Canyon patrí tiež medzi moje naj - je to taká pohodovka, plná pozitivnej emócie.
Ďalej súhra medzi Pierrom a Lexom - je to ich posledný spoločný veľký projekt a práve tu to tak dobre vidieť, že už majú čosi spolu odžité a vedia sa zladiť do jedného rytmu.
A napokon, keď som sa tu na webe dočítala, aké ťažkosti mali herci pri plavbe (mokré nohavice, stuhnuté svaly od drepenia v kánoe...), tak získali aj oni u mňa titul hrdinov :), nielen sa na nich hrali, ale niečo aj pre nich zniesli. ;) Túto kratučkú sekvenciu si hocikedy len tak pustím, viem, že ma to vždy dobre naladí.
Blanche
24.07.2014 14:41
Je ich dosť ale ... medzi tie najsilnejšie a najkrajšie scény patrí aj scéna z filmu Poklad Inkov ... keď sa po prvý krát stretne Haukarapora s Gracielou :) tam to okamžite vzplanulo ... inak, ja som kvôli nemu ušla na strednej škole z hodiny iba preto aby som mohla ísť do kina ..a vidieť znova jeho krásnu tvár ..uff! :)bola som do neho veĺmi zamilovaná :)

Naposledy upraveno: 22.08.2014 13:56, Blanche

zdero
02.08.2008 00:39
Mě se nejvíc líbí Poslední výstřel. Je v něm všechno - napětí, emoce, spousta scén které bych mohl nazvat oblíbenými. Zkrátka za ty roky co si tyhle filmy pouštím (a že je to často)jsem zjistil, že ho mám nejraději. Nejmíň se mi vždycky líbil Old Shatterhand. Důvodů je víc, např. a to je asi ten hlavní, scéna, kdy po zajetí Tujungy vojáky chce Vinnetou napadnout vojenskou pevnost a ptá se Old Shatterhanda jestli s tím souhlasí. Ten odpovídá, že jeho rozhodnutí je špatné. To mě vždycky strašně vadilo, Vinnetouovo rozhodnutí špatné ? To snad ne.
A proč Tujungu šel osvobodit Old Shatterhand sám ? To jsem taky nechápal, vždycky jsem si říkal proč nejel Vinnetou s ním, to čekal jak to dopadne ? A nakonec mi v tom filmu neseděl ani Tujunga. Proč tam vůbec byl a kde se vzal, nebylo tam vůbec nic vysvětleno, jenom že je to Vinnetouův adoptivní syn. Prostě se mi to celý zdálo jako blbost.
padisah
28.07.2008 08:34
dalsi film old shaterhand vymyka se filmum jina hudba spad filmu vinnetou pozmenena celenka vice odlisnosti nez v dalsich dilech
padisah
28.07.2008 08:32
nej film vinnetou posledni vystrel nej dej sceny herecke vykony ukazky pri vzpominani o.s.na zivot s vinnetouem poprve v tomto filmu vinnetou neohrozeny bojovnik plno akce
zdero
04.07.2008 23:57
Co se vedle oblíbené scény svěřit i s oblíbeným filmem ? Napsat proč se nám líbí víc než ostatní a naopak, který se líbí míň nebo vůbec a proč ?

deerslayer
22.06.2008 16:58
Smrť Winnetoua....asi najsilnejšia scéne, ale nemôžem povedať, že moja najobľúbenejšia. .. Stretnutie W a OS nad mohylami Nšo-Či a a Inču-čunu. v prvom dieli smrť Nšo-Či....
prvé zábery Pokladu...W a OS sa vynárajú za hlasu komentátora... Druhý diel, keď W.sleduje banditov s nádhernou hudbou...
jiri purc
11.06.2008 11:42
nejhezci sceny jsou zacatky filmu kdy nas vypravec uvadi do filmu a objevi se vinnetou to je perla
jiří černý
10.05.2008 19:36
Těch oblíbených scén je více, možno říci mnoho. Jsou mezi nimi i zdánlivě nevýznamné záběry do krajiny v doprovodu s podmanivou hudbou. Ale určitě k těm nejsilnějším patří scény pronásledování Vinnetoua na Medvědí řece a v témže díle smrt a loučení. Je to podle mého názoru jedna z nejkrásnějších scén umírání ve filmu vůbec...
pedlar
13.01.2007 18:51
No já bych řekl, že předloze se z mayovek 60. let nejvíce přibližuje Vinnetou I. a pak Žut. Poklad na stříbrném jezeře se od knižní předlohy liší v podstatě více.
No a ten útok Apačů na americkou pevnost ve filmu "Old Shatterhand" mám také celkem v oblibě, ale s knižními předlohami nemá nic společného. Tam totiž, pokud se dobře pamatuji, útočili na pevnosti amerických vojáků pouze Indiáni svedení bílým darebou nebo Indiáni vykreslení Mayem jako záporní hrdinové. Old Shatterhand a jiní hrdinové často americké vojáky varovali před útokem Indiánů /Vinnetou II., Kanadský Bill a jiné/.
Hodně se mi líbí útok Apačů na Roswell ve Vinneouovi I. a také mj. spousta situací točících se kolem dvojky Lord Lindsay a jeho sluha ARchie ve filmech z Orientu. Pak se mi třeba líbí Verdoja skvěle zahraný Battagliou - tento padouch je podle mého názoru nejlépe zahraný, i když se v tomto smyslu většinou mluví a píše o Santerovi a Cornelovi.
 > | >>