Mayovky na Internetu

Karl May sraz

Zakladatel: nšo-či63

Setkání fanoušků!

<< | <> | >>
nšo-či63
23.02.2007 15:36
Tak fajn!
Hlavně si to tam všichni užijte,věřím,že to bude ještě lepší než v Sokolově,mně ani zdravotní stav neumožnuje tam jet,byt bych chtěla sebevíc!

Zatinka
23.02.2007 15:29
Markéto, končím tuto trapnou debatu, nemá to smysl, celé se to nějak zvrhlo. Já nejsem vůbec nevraživá, první jsi začala nadávat ty, že je výstava na nevhodném místě na Moravě apod. Já se jen snažila upozornit na jisté okolnosti. Na Pražáky jsem vůbec nenadávala, to spíš ty nadávaš na nás. Je mi úplně jedno, odkud kdo je. A ano, každý má právo na svůj názor, tak jsem ho také vyjádřila. Navíc, když v tvých textech téměř za každým slovem napíšeš vykřičníky, tak se člověk neubrání dojmu, že jsi pěkně naštvaná, pak se nediv, že reaguju taj jak reaguju. Promiň.

K tomu syslení, pokud sis nevšimla smajlíka - je mi líto, bylo to myšleno ze srandy a patřilo to Belovi, ten mě jistě pochopil :-)

A náhodou, naše řeč je krásná, taková specifická... :-)

Naposledy upraveno: 23.02.2007 15:37, Zatinka

nšo-či63
23.02.2007 15:13
Tak za prvé já se do nikoho nenavážím,byl to jen můj názor.Vůbec proti Honzovi nic nemám,naopak ho mám ráda a vážím si ho proto,co dělá a za druhé,myslím,že se tady zase projevuje ta nevraživost mezi Čechy a Moravany?!
Od Slováků bych se tomu nedivila,ale vždyd my jsme všichni ČEŠI!!!Tak jaké rozdělování!Měli bychom spíše držet pohromadě a ne se osočovat navzájem,že Pražáci si něco syslí pro sebe apod.
To my Pražané bychom mohli zase vyprávět o Vás z Moravy,že máte kratké zobáky a máte ošklivou řeč a nikdy bych si to přitom říci nedovolila!
Tyhle stránky přece nejsou od toho,o něco se tu příti,každý má přece právo na svůj názor,ne?
A jinak do Chorvatska nejedu,nebot jsem našla cestovní kancelář,která pořádá zájezd s názvem "Vinnetouova stezka" ,jedná se o 5 denní zájezd se stravou,návštěvou Zrmanji na raftech a puebla nad ní v džípech + hledání pokladu na Plitvických jezerech...to vše za 7.000!
To mi připadá daleko rozumnější,než se trmácet někam kdo ví jak na 3 dny!

Zatinka
23.02.2007 14:39
Já nechápu, proč se Markét navážíš do Honzy. Myslím, že můžeme být vůbec rádi, že aspoň jeden člověk u nás v republice zoganizuje výstavu k našemu koníčku, i kdyby měla být na samém vrcholu Sněžky :-) (neříkám, že by se mi tam chtělo šplhat). Honzovi rozhodně patří velký dík a uznání, a je úplně jedno, kde ta výstava je, dělá to dobrovolně. Vrazil do toho spoustu peněz, svého volného času a námahy, a je čistě jen na něm, jestli vůbec výstavu zorganizuje, a já si toho opravdu vážím :-) Navíc, ve VelMezu se výstava koná tuším již potřetí, Honza tam má jistě své zázemí a dobré přátele, kteří mu hodně v tomto směru pomohli a bez nichž by se to asi neobešlo... Diktovat mu ještě, kde by se výstava měla konat, mi přijde celkem nevhodné. Zkus něco v Praze zorganizovat třeba ty.

Navíc, pokud si dobře vzpomínám, tak se tady na fóru o výstavě mluvilo už od září, takže si myslím, že měli aspoň ti stálejší návštěvníci, kteří to četli, dost času si to nějak zařídit. Je to fakt těžké vybrat místo, které by vyhovovalo všem, ale fakt myslím, že Brno je takový střed republiky, vedou k němu dálnice i hlavní tahy...

Naposledy upraveno: 23.02.2007 15:11, Zatinka


Belenor
23.02.2007 14:06
Pravděpodobně ano, konala by se v Praze :-) Myslím, že pokud se najde někdo ochotný akci zorganizovat, tak Honza s výstavou přijede (viz právě Sokolov, kam Honza navozil věci z domova, tj. přes celou republiku). Ale to taky něco stojí a návratnost financí u Karla Maye mi přijde nepříliš velká.
nšo-či63
23.02.2007 13:52
Ono je to asi o tom,že kdyby Honza nebyl z Meziříčí,ale z Prahy konala by se výstava zde,že?!
Nemyslela jsem výhradně Prahu,ale občas by se měl najít kompromis,aby si přišel na své každý z nás!
Jinak byl do Radebeulu ráda jela také,ovšem nevím,kde bych na to vzala.

Zatinka
23.02.2007 13:24
Máš pravdu, Bele, syslíte si všechno pro sebe :-) Do Radebeulu chci letos taky :-)

Zatinka
23.02.2007 13:15
Dovoluji si nesouhlasit, místo je naprosto skvělé, protože Brno (nebo VM, které je Praze ještě blíž) je relativně dosažitelné ze všech koutů země. Co třeba my ze severní Moravy, z Těšínska, skoro od polských hranic, he? Do Sokolova jsem se nedostala právě kvůli té vzdálenosti, jelikož busem nebo vlakem by mě to vyšlo na nějakých 8-10 hodin cestování, protože ne všechny spoje navazují. A do Prahy totéž, tam je sice doprava busem nebo vlakem celkem slušná, ale je to cestování ganz přes celou republiku. Chápu sice tvůj názor, ale co jsi napsala, mi přijde takové dvojaké. Kdyby to bylo v Praze, tak to pro nás Moravany diskriminace není, že? Navíc, proč by Honza neměl uspořádat výstavu ve svém městečku? Je jasné, že se člověk nikdy nezavděčí všem, ale naše republika není ještě tak velká, jako ostatní státy. Si představ, že bys měla cestovat z jedné strany Německa na druhou.

Belenor
23.02.2007 13:13
No, Praha je zrovna situována docela dobře, řekl bych, jak Sokolov, tak Velké Meziříčí jsou docela dosažitelná místa. Navíc nevím, zda je v Práglu dost fandů na organizaci (sám bych si na to netroufl, nemaje organizátorskou povahu). Myslím, že musíme být vděční za jakoukoliv mayovskou akci. A osobně mám zkušenost, že u akcí v Praze křičí mimopražští, že si Pražáci všechno syslí pro sebe :-) Takže jsem sice zklamán, že třeba koncert Iron Maiden je v Ostravě, ale to mi jakožto fandovi nezabrání se bez reptání zůčasnit :-) A to samé platí pro Maye. A to ani nepřipomínám, že třeba Radebeul nebo Chorvatsko jsou ještě dále :-) A přesto letos asi zase pojedu do Radebeulu, abych napravil opomenutí, kterého jsem se dopustil.
nšo-či63
23.02.2007 12:24
Připadá mi to pro fanoušky zdaleka trochu jako diskriminace,nejdříve Sokolov tam jsem se ještě nějak dopravila a ted se ta výstava pořádá mnohem dále ve Velkém Meziříčí!!!
Proč také někdo nemyslí na naše hlavní město,občas by neškodilo uspořádat také nějakou výstavu u nás v Praze.
Myslí si to mnoho fanoušků!
jana
23.02.2007 11:55
Prosím,držte nám tam 2 místa hned u dveří.Vřelé díky.

Zatinka
23.02.2007 10:34
Hehe, díky, no já budu mít asi červenou bundu, budu s manželem a mamkou, takže se určitě poznáme. Honza říkal, že by měl být sál otevřen již kolem půl druhé. Taky beru foťák, tak pak uděláme pěknou fotoreportáž :-) Já chci také tak nějak dojet na 13 hod a zaujmout nejvýhodnější pozici :-)

Belenor
23.02.2007 09:00
Zatinko, až uvidíš dvojici s výškovým rozdílem 40 cm, tak to budeme nejspíš moje žena a já :-) Příp. další poznávací znamení - žena nejspíš bílý kabát, já v černé bundě s fotobrašnou u pasu.

Uvidím, zkusíme dorazit nějak ke 13:00, záleží jestli jsem dobře odhadl čas potřebný na dopravu.
jana
23.02.2007 07:35
Nám žel zkrachovaly možnosti,které jsme měli.:-( Takže musíme doufat,že náš ohnivý oř někde cestou nelehne nebo se nestane nějaká jiná nepředvídatelná věc.:-)
My budeme na nádraží v 13:20,pokud to vše dobře dopadne.Odhaduji podle mapy,že na místo by to mělo být asi 1 Km.Pokud přiletíme pozdě,tak už dopředu se omlouváme za vyrušení.Ona taková malá rozcvička po 5 hodinovém sedění ve vlaku není k zahození.:-)
Uvidím,jestli se mi někdo neozve.Byla by ta cesta veselejší,jestli se nepletu.
Mě poznáš určitě.Taková postava se nedá zapomenout.:-)

Zatinka
22.02.2007 19:55
Jano, my jedeme nakonec autem, už v sobotu, pobydeme u rodiny, a v neděli budeme kolem 1 ve VelMezu. Moc se na vás všechny těším, snad Vás poznám, teda Honzu 100% a Bela snad taky :-) ale snad se přijedou podívat i ostatní, třeba Honza R.?

Honzo K., Dobré ráno bylo moc pěkné, jen toho prostoru mohlo být víc :-)
jana
22.02.2007 12:03
Přátelé,cesta se mi už v neděli vykrystalizovala.Jedeme na "otočku".Máte někdo v plánu jet ze severu na jih rychlíkem 440,který je v Brně v 10:55?

honza.
30.01.2007 06:38
Náměstí máme ve VelMezu jen jedno, stojí na něm kostel, který je odevšad dobře vidět. Od vlakového nádraží podél řeky (proti proudu), až uvidíte starou kruhovou baštu a bránu tak branou a po pár krocích jste na náměstí, kde se dá i parkovat. V tom případě se musíte držet dopravního značení, které je, myslím, dost jasné (vím, to říká každý o svém městě) - ale je pravda, že letecké snímky a mapy odpovídají skutečnosti a nic nezkreslují. Jsem rád, že přijedete. H.

Belenor
24.01.2007 16:01
Mno, sice jedu vlastním vozem, ale z Práglu, takže mnoho nepomůžu :-)
jana
24.01.2007 14:15
Zpátky jedeme vlakem v 16:50.Když Ti to s tím autem vybouchne,tak Tě rádi vezmeme s sebou.Žel jsou tam tak mizerné spoje,že MUSÍME jet tím.U nás jsme ve 22:30.Můj muž ráno vstává zhruba v 4:30 do práce.Doporučuji Ti si v tomto případě koupit jízdenku SoNe+.Máme nějaké známé na Moravě,takže cestu tam podnikneme asi už v sobotu a někde přespíme.Pak se dopravíme tam.Cesta zpět je daná,tam nemůžu změnit nic.Jedině,že bychom se tam domluvili na zpáteční cestě pokud budete autem.Je to vše relativně ještě daleko,stát se může cokoli.(sněhové kalamity,povodně,hurikány,nemoc......)Vlak má výhodu,že nemusíš čekat někde v zácpě (to v neděli večer je docela možné),můžeš s námi zhodnotit program popřípadě si zahrát žolíka,....Sama uvidíš,jak Ti to výjde.

Zatinka
24.01.2007 13:38
Sestra mého manžela má kámošku, která je taky z Velmezu, takže by nám přinejhorším taky mohla poradit. Můj původní plán je jet s manželem autem, ale s ním je to jako s profiřidičem sázka do loterie - řekne mi až možná 2 dny předem zda pojede, nebo bude v práci, což pro mě znamená, že nevím jestli se pak v neděli večer dostanu busem nebo vlakem domů, když musím v pondělí do práce. No, snad se to nějak vymyslí. Kdybys chtěla, můžem tě za příspěvek na benzín přibrat, ale musela bys dojet do našeho komunistického Havířova ať nezajíždíme. Ale jak říkám, není to stopro.
<< | <> | >>