Mayovky na Internetu

Ve stínu Žuta

Zakladatel: Zatinka

Pokračování diskuze z Knihy návštěv o plánovaném natočení nového filmu z Orientu.

  
kara ben halef
01.01.2009 17:44
Myslím, že ideálním představitelem Kary ben Nemsího by byl Walter Nudo. S plnovousem, ovšem. Nemá sice nic společného s vizáží Lexe Barkera - spíše odpovídá Mayově představě o vzezření Old Shatterhanda alias Kary ben Nemsího (a barvou svých vlasů a vousů odpovídá i významu jména Kara) -, má nicméně dle mého soudu ,,hvězdný potenciál". Někdo by měl panu producentovi napsat a vysvětlit mu, že pokud by uvedenou roli měl hrát Sebastian Koch, je zbytečné film točit (jak by asi dopadly filmy z šedesátých let, kdyby roli Vinnetoua dostal Christopher Lee?).

Zatinka
07.12.2008 16:54
Jen posouvám toto téma "nahoru". Je určeno Tondovi jako odpověď na dotaz z jiného tématu.

honza.
25.10.2007 19:49
Naprosto souhlasím. Hulánova láska je příběh jako hrom, který má romantiku, napětí, dobrodružství i tajemno. To by bylo pro filmaře úrodné pole. A Máhdí jakbysmet, přidat do toho něco historických reálií a Karovi ubrat na "supermanství" neboli přidat na věrohodnosti - a byl by tu velkofilm jako hrom!
pedlar
21.10.2007 17:35
Podle posledních zpráv na netu jsem se dozvěděl, že hudbu k filmu by měl skládat Martin Bótcher, který chce využít motivů orientální hudby.
Pevně doufám, že se film povede. Na druhou stranu mě trochu mrzí, že si filmaři již potřetí vybrali k natočení Žuta (poprvé r. 1964, podruhé v 1. pol. 70. let). Proč si nevybrali např. trilogii ze Súdánu o otrokářích a o Mahdím nebo něco jiného ze spousty Mayových knih?
V německých diskuzních fórech jsou také názory, že nové adaptace příběhů s Vinnetouem by musely skončit krachem apod.
Naprosto nevyužitou látkou je kolportážní cyklus "Hulánova láska," podle kterého by se dal natočit krásný mnohadílný romanticko-dobrodružný seriál ve stylu seriálu "Sever a Jih."
Toť mé názory. Howgh!

deerslayer
30.09.2007 20:25
Hlavne aby to nedopadlo ako Návrat Winnetoua.......to ma nenapadajú iné slová ako paškvil a grc.....sorry za výrazy....

Belenor
26.09.2007 08:47
Hehe, Billy Dee Williams? Jeden z mých oblíbenců :-) Ale na Žuta fakt ne :-) Co se týče toho "podle knih", tak se bojím, že máme smůlu.
pedlar
26.09.2007 07:18
Rozhodně je Adorf lepší volba než americký černý herec Billy Dee Williams (r. 1937), kterého zamýšlel do role Žuta obsadit producent připravovaného filmu Bastian Clevé. Představte si to - černý Žut... Sebastian Koch, který má hrát Karu ben Nemsiho má tento rok 45 let - takže taky ne úplně ideální věk vzhledem ke stáří Kary v knihách. Mně to však moc nevadí - hlavně ať je ten film co nejvíc podle knih a ať má úspěch. Třeba potom nezůstane u jednoho filmu.
Do epizodních rolí chce producent obsadit také Pierra Brice, Marii Versini a Dunju Rajter (sic!). Natáčet se má až příští rok.
Film má režírovat Hardy Martins, který před pěti lety natočil film "Kam až mě nohy donesou" (český název "Bílé peklo").
Natáčet se má nejenom v Albánii, Maroku a Jordánsku, ale také v Gruzii.
mescalero
25.09.2007 09:42
Nevím sice o co přesně jde, ale Adorf je na roli Žuta starý (zatímco na roli Santera ve Vinnetouovi byl relativně mladý) - ale ono je to vlastně jedno, když pětadvacelité pokrevní bratry hráli cca pětatřicátník a pětačtyřicátník (průměruji), byť alespoň v případě Brice mladistvého vzhledu.

Zatinka
24.09.2007 12:35
Tak v Německu jsou prý reakce bouřlivé (v dobrém slova smyslu), a domnívají se, že opět přišla ta správná doba pro Maye. Reálné by to bylo, pokud se film opravdu povede, nasadí se dobrá technika, spousta herců, komparsistů, udělají se dobře jezdecké scény a dialogy, vybere vhodná orientální krajina a hudba, tak si myslím, že by film mohl mít úspěch. Nemusí se na něj nutně pohlížet jako na mayovku, ale jako na výpravný dobrodružný film. A pokud bude přijat, jenom dobře pro Maye...

honza.
23.09.2007 15:39
Tato první zpráva může ledacos naznačovat - zatím jsem nadšen též.

Zatinka
22.09.2007 11:36
Tak podle nejnovějších zpráv by roli Žuta mohl převzít Mario Adorf, který je tímto prý doslova nadšen.