Mayovky na Internetu

Prérijní lovci v Mexiku (1988)

Die Präriejäger in Mexiko

Film natočený na motivy Lesní růžičky se stal velkým propadákem. Děj je nudný, dialogy se neskutečně táhnou, herecké výkony jsou podprůměrné a nevytrhne to ani Gojko Mitić. V některých chvílích je děj identický s Pyramidou boha Slunce (1965). Dalším negativem je skutečnost, že děj je pro diváka, který nečetl knihu, jen těžko srozumitelný. Pochvalu si zaslouží snad jen tvůrce titulní melodie Karl-Ernst Sasse.

Filmový štáb:

Režie a scénář: Hans Knötzsch. Dramaturgie: Alfried Nehring. Hudba: Karl-Ernst Sasse. Kamera: Horst Hardt. Střih: Ursula Henning. Kostýmy: Ewald Forchner. Produkce: Fernsehen der DDR, Berlin / VEB DEFA-Studio für Spielfilme, Potsdam-Babelsberg. Doba natáčení: duben - červen 1988. Délka: 2 díly po 90 minutách.

Herecké obsazení:

Černý Gérard: Koljo Dontschev. Medvědí oko: Gojko Mitić. Supí zobák: Djoko Rossich. Pablo Cortejo: Leon Niemczyk. Josefa Cortejo: Anamaria Chiuseleva. Benito Juarez: Helmut Schellhardt. Emília: Renata Draltscheva. Residella: Ulrike Mai. Lord Lindsay: Heinz Schröder. Císař Maxmilián: Erwin Berner a další.

 

Použitá literatura:

  • PETZEL, Michael. Karl-May-Filmbuch : Stories und Bilder aus der deutschen Traumfabrik. Zweite erweiterte Auflage. Bamberg : Karl-May-Verlag, 1999. 544 S. ISBN 3-7802-0153-4.

(Autor článku - Zatinka, aktualizováno dne 10.2. 2010)