Mayovky na Internetu

Lexikon postav

Lexikon postav je vytvořen s pomocí Velkého lexikonu postav Karla Maye (Grosses Karl May Figurenlexikon), který se v elektronické podobě nachází na webových stránkách společnosti Karl-May-Gesellschaft. Hesla jsou sestavována na základě originálních děl Karla Maye, které nemusí vždy korespondovat s českými překlady. Jména postav mohou být v některých českých vydáních mayovek zapisována různým pravopisem (srovnej: Ísá el Makín x Esla el Mahem). Proto pro snazší orientaci v lexikonu využijte, prosím, vyhledávací box vpravo nahoře.

 Aar-Ads   Ael-Alw   Ama-Azi   Bab-Bey   Bib-Bys   Cad-Chr   Cie-Cyp   Č   Dan-Dit   Dja-Dur   E   Fab-Fox   Fra-Fuss   Gab-Gov   Gra-Guz   Haa-Halef   Hali-Hav   Haw-Hij   Hil-Huy   I   J   Ka-Kod   Kara ben Nemsí   Koe-Kys   La-Lem   Len-Lyd   Mac-Mar   Mas-Min   Mir-Myr   N   Obe-Oyo   Old Shatterhand   Pac-Pha   Phe-Put   Q   Raa-Rib   Ric-Ry   Saa-Sej   Sel-Szi   Š   Tab-Tok   Tol-Tze   U   V   Vinnetou   Wab-Wes   Whe-Wur   Y   Z   Ž 

Zobrazení hesel dle příběhu

Šiba-bigk - postava z románů Duch Llana Estacada a Old Surehand. V německém originále psáno Schiba-bigk, což znamená Železné srdce (Eisenherz). V některých českých vydáních psán také jako Šiba-big. Indián z kmene Komančů, nejmladší syn náčelníka Tevua-šohe. V románu Duch Llana Estacada putoval spolu s otcem do města bledých tváří, byli však přepadeni bandity. Otce zavraždili, syn se spasil útěkem. Připojil se k bratrům Čmuchálkům a k Old Shatterhandovi, s nimiž pronásledoval Supy pouště a mohl tak pomstít smrt svého otce. V románu Old Surehand se dovídáme, že se Šiba-bigk stal náčelníkem Komančů. Porušil dané slovo, že neprozradí oázu Bloody Foxe a plánoval útok na jeho osadu, čemuž ovšem Vinnetou a Old Shatterhand zabránili.

Příběhy: Duch Llana Estacada, Old Surehand I-III