Mayovky na Internetu

Lexikon postav

Lexikon postav je vytvořen s pomocí Velkého lexikonu postav Karla Maye (Grosses Karl May Figurenlexikon), který se v elektronické podobě nachází na webových stránkách společnosti Karl-May-Gesellschaft. Hesla jsou sestavována na základě originálních děl Karla Maye, které nemusí vždy korespondovat s českými překlady. Jména postav mohou být v některých českých vydáních mayovek zapisována různým pravopisem (srovnej: Ísá el Makín x Esla el Mahem). Proto pro snazší orientaci v lexikonu využijte, prosím, vyhledávací box vpravo nahoře.

 Aar-Ads   Ael-Alw   Ama-Azi   Bab-Bey   Bib-Bys   Cad-Chr   Cie-Cyp   Č   Dan-Dit   Dja-Dur   E   Fab-Fox   Fra-Fuss   Gab-Gov   Gra-Guz   Haa-Halef   Hali-Hav   Haw-Hij   Hil-Huy   I   J   Ka-Kod   Kara ben Nemsí   Koe-Kys   La-Lem   Len-Lyd   Mac-Mar   Mas-Min   Mir-Myr   N   Obe-Oyo   Old Shatterhand   Pac-Pha   Phe-Put   Q   Raa-Rib   Ric-Ry   Saa-Sej   Sel-Szi   Š   Tab-Tok   Tol-Tze   U   V   Vinnetou   Wab-Wes   Whe-Wur   Y   Z   Ž 

Zobrazení hesel dle příběhu

Ateša-mú - postava z románu Satan a Jidáš. V německém originále Atescha-mu, což znamenalo Silná ruka (Starke Hand). Náčelník Komančů, otec Silného šípu. Na cestě přes Llano Estacado zajal vyčerpaného Old Shatterhanda, Vinnetoua a jejich čtyři nezkušené společníky. Čtveřice mužů byla přivázána ke stromu a upálena, Vinnetouovi a Old Shatterhandovi se podařilo utéct a smrt nevinných mužů pomstít vraždou (!) třinácti Komančů, včetně náčelníka.

Příběhy: Satan a Jidáš I-III

Avat-ú - postava z románu Satan a Jidáš. V německém originále Avat-uh, což znamenalo Silný šíp (Großer Pfeil). Ukrutný a obávaný náčelník Komančů, syn Silné ruky. Zajal Old Shatterhanda, Vinnetoua a Bothwella, aby je zazdil v hrobce svého otce a pomstil tak jeho smrt.

Příběhy: Satan a Jidáš I-III