Mayovky na Internetu

Lexikon postav

Lexikon postav je vytvořen s pomocí Velkého lexikonu postav Karla Maye (Grosses Karl May Figurenlexikon), který se v elektronické podobě nachází na webových stránkách společnosti Karl-May-Gesellschaft. Hesla jsou sestavována na základě originálních děl Karla Maye, které nemusí vždy korespondovat s českými překlady. Jména postav mohou být v některých českých vydáních mayovek zapisována různým pravopisem (srovnej: Ísá el Makín x Esla el Mahem). Proto pro snazší orientaci v lexikonu využijte, prosím, vyhledávací box vpravo nahoře.

 Aar-Ads   Ael-Alw   Ama-Azi   Bab-Bey   Bib-Bys   Cad-Chr   Cie-Cyp   Č   Dan-Dit   Dja-Dur   E   Fab-Fox   Fra-Fuss   Gab-Gov   Gra-Guz   Haa-Halef   Hali-Hav   Haw-Hij   Hil-Huy   I   J   Ka-Kod   Kara ben Nemsí   Koe-Kys   La-Lem   Len-Lyd   Mac-Mar   Mas-Min   Mir-Myr   N   Obe-Oyo   Old Shatterhand   Pac-Pha   Phe-Put   Q   Raa-Rib   Ric-Ry   Saa-Sej   Sel-Szi   Š   Tab-Tok   Tol-Tze   U   V   Vinnetou   Wab-Wes   Whe-Wur   Y   Z   Ž 

Zobrazení hesel dle příběhu

Hasab Murat - postava z románu Karavana otroků. Súdánský obchodník s otroky. Byl to "pěkně urostlý Egypťan, mající vzezření spíše dobrého obchodníka s koberci, než krvelačného otrokáře." ([1] s. 35). Byl majitelem zeríby Madunga a představeným El Šachára. Ač sám byl lovcem otroků, podporoval Emila Schwarze při pronásledování svých konkurentů a úhlavních nepřátel Abú a Abd el Móta. Po vítězství nad otrokáři si umínil, že sice zůstane u svého výnosného povolání, bude však chytřejší a hlavně lidštější než dosud.

Příběhy: Karavana otroků
[1] May, Karel. Karavana otroků II. Brno: Návrat, 1996.