Mayovky na Internetu

Lexikon postav

Lexikon postav je vytvořen s pomocí Velkého lexikonu postav Karla Maye (Grosses Karl May Figurenlexikon), který se v elektronické podobě nachází na webových stránkách společnosti Karl-May-Gesellschaft. Hesla jsou sestavována na základě originálních děl Karla Maye, které nemusí vždy korespondovat s českými překlady. Jména postav mohou být v některých českých vydáních mayovek zapisována různým pravopisem (srovnej: Ísá el Makín x Esla el Mahem). Proto pro snazší orientaci v lexikonu využijte, prosím, vyhledávací box vpravo nahoře.

 Aar-Ads   Ael-Alw   Ama-Azi   Bab-Bey   Bib-Bys   Cad-Chr   Cie-Cyp   Č   Dan-Dit   Dja-Dur   E   Fab-Fox   Fra-Fuss   Gab-Gov   Gra-Guz   Haa-Halef   Hali-Hav   Haw-Hij   Hil-Huy   I   J   Ka-Kod   Kara ben Nemsí   Koe-Kys   La-Lem   Len-Lyd   Mac-Mar   Mas-Min   Mir-Myr   N   Obe-Oyo   Old Shatterhand   Pac-Pha   Phe-Put   Q   Raa-Rib   Ric-Ry   Saa-Sej   Sel-Szi   Š   Tab-Tok   Tol-Tze   U   V   Vinnetou   Wab-Wes   Whe-Wur   Y   Z   Ž 

Zobrazení hesel dle příběhu

Helmers, John - postava z románů Duch Llana Estacada a Old Surehand. Majitel farmy Helmers Home na okraji Llana Estacada, zálesák, zachránce a pěstoun Bloody Foxe. Byl vysoké, statné postavy, jeho tvář byla osmahlá a zarostlá hustými vousy. Pocházel z Německa, ve vlasti se živil jako nadlesní. Protože se pohádal se svým pánem a dostal špatné vysvědčení, nemohl najít jinou práci. Proto se vydal do Ameriky.

Příběhy: Duch Llana Estacada, Old Surehand I-III

Herkules - postava z románu Satan a Jidáš. Člen skupiny německých vystěhovalců, které najal proradný Harry Melton jako dělníky na haciendu del Arroyo v Mexiku. Dříve pracoval v cirkuse, kde předváděl publiku svou sílu. Bezhlavě se zamiloval do krásné Judity Silbersteinové, která ho zanedlouho opustila. Když se Herkules dozvěděl, že Judita popluje s otcem za moře, nechal se najmout Harrym Meltonem, aby ji mohl následovat do Mexika. Na lodi se potkal s Old Shatterhandem, s nímž se pokoušel ochránit podvedené vystěhovalce před Meltonovou bandou. Měl být uvězněn ve rtuťových dolech Almaden Alto, ale podařilo se mu utéct. Wellerové ho pronásledovali a těžce zranili. Později oba Wellery uškrtil. Když si Herkules uvědomil, že Juditu definitivně ztratil, spáchal sebevraždu.

Příběhy: Satan a Jidáš I-III