Mayovky na Internetu

Lexikon postav

Lexikon postav je vytvořen s pomocí Velkého lexikonu postav Karla Maye (Grosses Karl May Figurenlexikon), který se v elektronické podobě nachází na webových stránkách společnosti Karl-May-Gesellschaft. Hesla jsou sestavována na základě originálních děl Karla Maye, které nemusí vždy korespondovat s českými překlady. Jména postav mohou být v některých českých vydáních mayovek zapisována různým pravopisem (srovnej: Ísá el Makín x Esla el Mahem). Proto pro snazší orientaci v lexikonu využijte, prosím, vyhledávací box vpravo nahoře.

 Aar-Ads   Ael-Alw   Ama-Azi   Bab-Bey   Bib-Bys   Cad-Chr   Cie-Cyp   Č   Dan-Dit   Dja-Dur   E   Fab-Fox   Fra-Fuss   Gab-Gov   Gra-Guz   Haa-Halef   Hali-Hav   Haw-Hij   Hil-Huy   I   J   Ka-Kod   Kara ben Nemsí   Koe-Kys   La-Lem   Len-Lyd   Mac-Mar   Mas-Min   Mir-Myr   N   Obe-Oyo   Old Shatterhand   Pac-Pha   Phe-Put   Q   Raa-Rib   Ric-Ry   Saa-Sej   Sel-Szi   Š   Tab-Tok   Tol-Tze   U   V   Vinnetou   Wab-Wes   Whe-Wur   Y   Z   Ž 

Zobrazení hesel dle příběhu

Kalaf ben Urik - viz Melton, Thomas

Příběhy: Satan a Jidáš I-III

Kanteh-pehta - postava z románu Syn lovce medvědů. Upsarocký medicinman, v překladu Ohnivé srdce (Feuerherz). Poté, co byl Siouxy-Oglaly okraden o svou medicínu, říkal si Oiht-e-keh-fa-wakon, tedy Statečný muž, který hledá svoje léky. "Vůdce Upsaroků byl vskutku muž obrovité postavy. Seděl na koni jako bůh války. Nohavice jeho širokých kalhot byly ozdobeny pletenci z vlasů poražených nepřátel. Loveckou košili měl ušitou z vydělané bílé jelení kůže. U pasu mu visel nůž a tomahawk, jehož rozměry odpovídaly velikosti majitele. Na hlavě měl lebku kuguára, na které byla ponechána kůže. Obličej muže byl pomalován černou, červenou a žlutou barvou." ([1] s. 166) V souboji s Těžkým mokasínem si těžce poranil rameno a přišel o jedno ucho. Na cestě za pomstou narazil na Old Shatterhanda a vyzval ho k souboji, v němž byl poražen. Připojil se k zálesákům, spěchajícím na pomoc zajatému lovci medvědů Baumannovi. Po porážce Oglalů obdržel zpět svou ukradenou medicínu.

Příběhy: Syn lovce medvědů

Kejklíř Fred - viz Juggle Fred

Příběhy: Duch Llana Estacada
[1] May, Karel. Syn lovce medvědů. Praha: Toužimský a Moravec, 1995.