Mayovky na Internetu

Lexikon postav

Lexikon postav je vytvořen s pomocí Velkého lexikonu postav Karla Maye (Grosses Karl May Figurenlexikon), který se v elektronické podobě nachází na webových stránkách společnosti Karl-May-Gesellschaft. Hesla jsou sestavována na základě originálních děl Karla Maye, které nemusí vždy korespondovat s českými překlady. Jména postav mohou být v některých českých vydáních mayovek zapisována různým pravopisem (srovnej: Ísá el Makín x Esla el Mahem). Proto pro snazší orientaci v lexikonu využijte, prosím, vyhledávací box vpravo nahoře.

 Aar-Ads   Ael-Alw   Ama-Azi   Bab-Bey   Bib-Bys   Cad-Chr   Cie-Cyp   Č   Dan-Dit   Dja-Dur   E   Fab-Fox   Fra-Fuss   Gab-Gov   Gra-Guz   Haa-Halef   Hali-Hav   Haw-Hij   Hil-Huy   I   J   Ka-Kod   Kara ben Nemsí   Koe-Kys   La-Lem   Len-Lyd   Mac-Mar   Mas-Min   Mir-Myr   N   Obe-Oyo   Old Shatterhand   Pac-Pha   Phe-Put   Q   Raa-Rib   Ric-Ry   Saa-Sej   Sel-Szi   Š   Tab-Tok   Tol-Tze   U   V   Vinnetou   Wab-Wes   Whe-Wur   Y   Z   Ž 

Zobrazení hesel dle příběhu

Nalgu Mokaši - postava z románu Satan a Jidáš. V německém originále Nalgu Mokaschi, což znamenalo Silný bizon (Starker Büffel). Vysoký, svalnatý a kostnatý náčelník Mimbreňů, otec Yuma-shetara a Yuma-tsila. Měl asi šedesát let, honosil se však silou a obratností svěžího atleta. Věrný, avšak poněkud cholerický přítel Old Shatterhanda. Pokud byl rozčilený, nedovedl rozmýšlet, ale jakmile jeho zlost minula, byl vždy příjemným chlapíkem. Vyzval Old Shatterhanda na souboj, byl poražen a omluvil se za svou urážku a omyl.

Příběhy: Satan a Jidáš I-III