Mayovky na Internetu

Lexikon postav

Lexikon postav je vytvořen s pomocí Velkého lexikonu postav Karla Maye (Grosses Karl May Figurenlexikon), který se v elektronické podobě nachází na webových stránkách společnosti Karl-May-Gesellschaft. Hesla jsou sestavována na základě originálních děl Karla Maye, které nemusí vždy korespondovat s českými překlady. Jména postav mohou být v některých českých vydáních mayovek zapisována různým pravopisem (srovnej: Ísá el Makín x Esla el Mahem). Proto pro snazší orientaci v lexikonu využijte, prosím, vyhledávací box vpravo nahoře.

 Aar-Ads   Ael-Alw   Ama-Azi   Bab-Bey   Bib-Bys   Cad-Chr   Cie-Cyp   Č   Dan-Dit   Dja-Dur   E   Fab-Fox   Fra-Fuss   Gab-Gov   Gra-Guz   Haa-Halef   Hali-Hav   Haw-Hij   Hil-Huy   I   J   Ka-Kod   Kara ben Nemsí   Koe-Kys   La-Lem   Len-Lyd   Mac-Mar   Mas-Min   Mir-Myr   N   Obe-Oyo   Old Shatterhand   Pac-Pha   Phe-Put   Q   Raa-Rib   Ric-Ry   Saa-Sej   Sel-Szi   Š   Tab-Tok   Tol-Tze   U   V   Vinnetou   Wab-Wes   Whe-Wur   Y   Z   Ž 

Zobrazení hesel dle příběhu

Wahafi - postava z románu Karavana otroků. Nejudatnější a nejchytřejší bojovník kmene Ňamňamů. Jako jediný z kmene poznal, že Amar ben Suba je vyzvědačem ve službách otrokářů.

Příběhy: Karavana otroků

Walker - postava z románu Syn lovce medvědů. Vůdce bandy zlodějů koní. Chycen Martinem Baumannem a Hobble Frankem, pak propuštěn na svobodu.

Příběhy: Syn lovce medvědů

Weller (mladší) - postava z románu Satan a Jidáš. Lodní steward, syn Wellera staršího. Spojenec bídáka Harryho Meltona. Se svým otcem se pokusil zavraždit Herkula, ale byl zajat Old Shatterhandem a krátce na to uškrcen přeživším Herkulem.

Příběhy: Satan a Jidáš I-III

Weller (starší) - postava z románu Satan a Jidáš. Otec Wellera mladšího. Mormonský spojenec Harryho Meltona. Získal na svou stranu Yumy a účastnil se přepadení haciendy del Arroyo. Se svým synem se pokusil ubít Herkula a později chtěl zavraždit Playera. Stejně jako jeho syn byl uškrcen Herkulem.

Příběhy: Satan a Jidáš I-III

Werner, Konrad - postava z románu Satan a Jidáš. Manžel Marty Vogelové. Narodil se v chudobinci v malém saském městečku. Matka byla žebračka a holdovala alkoholu. V mládí se dal Werner na ševcovinu, ale protože s ním mistr nezacházel dobře, začal se potulovat a žebrat. Nějaký čas byl lodníkem, až se nakonec usadil v Americe, kde se zprvu stal dělníkem a posléze pedlarem. V Kalifornii, na hořejším toku Swan River, koupil zdánlivě bezcennou půdu, na níž jeho přítel Ackermann objevil obrovské zdroje nafty. Werner se rázem stal petrolejovým princem. V Brémách se setkal s Old Shatterhandem, kterému vyprávěl svůj životní příběh (oba muži se však letmo znali už z dřívějška). V Německu se oženil s Martou Vogelovou a odcestoval s ní do San Francisca, kde se později opět setkal s Old Shatterhandem. Vyklubal se z něj hrubián a opilec. Rozešel se s poctivým Ackermannem a spojil se s bídákem Potterem, který ho svými spekulacemi dovedl až na pokraj bankrotu. Werner poté opustil svou ženu a potuloval se po hospodách.
V původním rukopise příběhu Krüger bej (později 2. díl Satana a Jidáše) byla kapitola nazvaná In der Heimat (do knižního vydání nezařazena). V ní je popisováno, jak se Konrad Werner seznámil s Martou Vogelovou: poté, co se Werner setkal v Brémách s Old Shatterhandem / Karlem Mayem, navštívil Maye v nakladatelství. May ho vzal s sebou na koncert Marty Vogelové. Werner si všiml, že se May do Marty zamiloval a dělal si z toho legraci. May se urazil a Werner se začal Martě dvořit. Požádal ji o ruku a ta, zklamaná Mayovou nerozhodností, s nabídkou k sňatku souhlasila.

Příběhy: Satan a Jidáš I-III

Wernerová, Martha - viz Vogelová, Martha

Příběhy: Satan a Jidáš I-III