Mayovky na Internetu

Lexikon postav

Lexikon postav je vytvořen s pomocí Velkého lexikonu postav Karla Maye (Grosses Karl May Figurenlexikon), který se v elektronické podobě nachází na webových stránkách společnosti Karl-May-Gesellschaft. Hesla jsou sestavována na základě originálních děl Karla Maye, které nemusí vždy korespondovat s českými překlady. Jména postav mohou být v některých českých vydáních mayovek zapisována různým pravopisem (srovnej: Ísá el Makín x Esla el Mahem). Proto pro snazší orientaci v lexikonu využijte, prosím, vyhledávací box vpravo nahoře.

 Aar-Ads   Ael-Alw   Ama-Azi   Bab-Bey   Bib-Bys   Cad-Chr   Cie-Cyp   Č   Dan-Dit   Dja-Dur   E   Fab-Fox   Fra-Fuss   Gab-Gov   Gra-Guz   Haa-Halef   Hali-Hav   Haw-Hij   Hil-Huy   I   J   Ka-Kod   Kara ben Nemsí   Koe-Kys   La-Lem   Len-Lyd   Mac-Mar   Mas-Min   Mir-Myr   N   Obe-Oyo   Old Shatterhand   Pac-Pha   Phe-Put   Q   Raa-Rib   Ric-Ry   Saa-Sej   Sel-Szi   Š   Tab-Tok   Tol-Tze   U   V   Vinnetou   Wab-Wes   Whe-Wur   Y   Z   Ž 

Zobrazení hesel dle příběhu

Yuma-shetar - postava z románu Satan a Jidáš. V překladu Zabíječ Yumů (Yuma-Töter). Asi sedmnáctiletý mimbreňský bojovník, nejstarší syn náčelníka Silného bizona. Zprvu byl ještě bez válečného jména. Pomohl Old Shatterhandovi k útěku ze zajetí u haciendy del Arroyo. Přitom zastřelil dva bojovníky Yumů, čímž si vydobyl válečné jméno Yuma-shetar.

Příběhy: Satan a Jidáš I-III

Yuma-tsil - postava z románu Satan a Jidáš. Asi patnáctiletý mimbreňský bojovník, syn náčelníka Silného bizona. Zprvu byl ještě bez válečného jména, ale i přes své mládí byl odvážný a chytrý. Dopomohl k polapení starého Wellera. V souboji zabil Černého bobra, čímž si vydobyl válečné jméno Yuma-tsil.

Příběhy: Satan a Jidáš I-III