Mayovky na Internetu

Hobble Frank

Hobble Frank (Kulhavý Frank) je malý muž s plnovousem, kulhající na pravou nohu. Výrazným prvkem jeho oděvu je tmavomodrý frak.

Hned po setkání s Tlustým Jemmym se spřátelili i přes to, že Jemmy Franka neustále opravuje. Frank se totiž vyznačuje tím, že dává najevo své vzdělání nabyté při hraní karet s učitelem. Po hříchu často plete významy latinských slov a občas vyvíjí podivné teorie, což vede posměškům od jeho okolí.

Frank je Němec, původním jménem Heliogabalus Morfeus Edward Franke, narodil se v Sasku mezi Pirnou a Míšní. V Moritzburgu byl mysliveckým příručím. Ve vlasti se pohádal až tak, že byl vyloučen z řad myslivců, vydal se do Ameriky, kde se pokoušel živit jako pedlar (obchodní cestující). Jeden čas vypomáhal na usedlosti jednoho Nora, kde se střetl s medvědem baribalem. Kulhat začal následkem střely, kterou po něm vypálil zlodějský Sioux, ukradnuvší předtím jednu z pušek ve srubu lovce medvědů Baumanna.

V románu Syn lovce medvědů se kromě Jemmyho a Davyho seznamuje s Old Shatterhandem a Vinnetouem. Společně pomohou lovci medvědů a také se později Frank zůčastní honu na tyčkaře v Llanu Estacadu (Duch Llana Estacada).

Při výpravě ke Stříbrnému jezeru (Poklad ve Stříbrném jezeře) se potkává s dlouho neviděným bratrancem, známým jako tetka Drollová. Frank získává dostatek finančních prostředků a začíná budovat na Labi vilu Medvědí sádlo (Bärenfett). V Německu ovšem nezůstane natrvalo a objevuje se ještě i s Drollem v příbězích Petrolejový princ a Černý mustang. Nakonec se usadil na Labi a do Ameriky se již nevrátil.

Frank je dopisovatelem Guten Kamarad (časopis). May skutečně v tomto časopise napsal několik zápisků jménem Franka.

Příběhy

Syn lovce medvědů - Der Sohn des Bärenjägers. 1887. Unter Geiern I - Mezi supy I.
Duch Llana Estacada - Der Geist des Llano estakado. 1888. Unter Geiern II - Mezi supy II.
Poklad ve Stříbrném jezeře - Der Schatz im Silbersee. 1890-1891.
Petrolejový princ - Der Ölprinz. 1893-1894.
Černý mustang - Der schwarze Mustang. 1896-1897.