Mayovky na Internetu

Tlustý Jemmy a Dlouhý Davy

Tlustý Jemmy je malý a zavalitý a jezdí na obrovském koni, naopak Dlouhý Davy je dlouhý hubeňour vozící se na mezkovi a málem šourá nohy po zemi.

Jemmy je Němec, vlastním jménem Jakub Pfefferkorn a má za sebou tři roky gymnázia. Davy, vlastním jménem David Kroners, je pravý Yankee a než ho Jemmy trochu zmírnil, měl na Indiány podobný názor jako ostatní. Seznámili se, když Jemmy zachránil Davyho ze zajetí Siouxy.

Jemmy a Davy se objevili v příběhu Syn lovce medvědů, kde zachránili Indiána Vohkadeha a seznámili se s Hobble Frankem, Old Shatterhandem a Vinnetouem. Jemmy a Frank se neustále popichují, ale jinak jsou dobří přátelé.

Dále se Jemmy a Davy zúčastnili boje s tyčkaři v příběhu Duch Llana Estacada, kde potkávají bratry Čmuchálky (v upravené verzi příběhu přebírají jejich roli) a Juggle Freda.

Později se Jemmy a Davy objevují po boku Old Shatterhanda při cestě ke Stříbrnému jezeru. Nakonec se Jemmy usadil u jezera Ontario (zmínka v románu Vinnetou, rudý gentleman, Návrat, sv. 6, str. 100).

Příběhy

Syn lovce medvědů - Der Sohn des Bärenjägers. 1887. Unter Geiern I - Mezi supy I.
Duch Llana Estacada - Der Geist des Llano estakado. 1888. Unter Geiern II - Mezi supy II.
Poklad ve Stříbrném jezeře - Der Schatz im Silbersee. 1890-1891.