Mayovky na Internetu

Vinnetou (1996)

Winnetou

Animovaný seriál na motivy prvního dílu románu Vinnetou. Úmyslem tvůrců bylo přizpůsobit tento seriál co nejvíce dětem, proto jsou některá jména a děj trošku pozměněny. Proč se však z Klekí-petry stal zrovna "Kitečonga" zůstává záhadou. Jednotlivé díly nesou v originále tyto názvy:

1. díl Pferdediebe
2. díl Der eiserne Weg
3. díl Gefangen
4. díl Verrat
5. díl Eine Haarlocke
6. díl Falsche Landkarten
7. díl Sonnentanz
8. díl Überfall
9. díl Am Marterpfahl
10. díl Brüder

Kiowové přepadnou Mescalery a ukradnou jim nejlepší koně. Medicinman sní o pomstě, avšak starý Kitečonga, běloch, který je Mescalery ctěn jako jejich "otec", nabádá k usmíření s Kiowy. Cítí, že už dlouho nebude naživu. Jeho nástupce, tak praví Kitečonga, bude rovněž běloch a poznají ho podle zvláštního znamení: žaludu. Toho času pracuje u jedné železniční společnosti zeměměřič jménem Charly, který skutečně nosí náramek s vyšitým žaludem. Vinnetou chce s Kiowy uzavřít mír, ale medicinman prorokuje boj... Děj v podstatě pokračuje podle románu Vinnetou. Seriál končí sbratřením Vinnetoua a Old Shatterhanda.

Filmový štáb:

Režie: Uwe Gaube. Scénář: Alois Humplick, Hermann Ehrenfried na motivy románu Vinnetou I. Kamera: J. Chvoska, S. Bukovsky, J. Vetrom. Hudba: Karel Svoboda. Produkce: Süddeutscher Rundfunk, Stuttgart. Koprodukce: Südwestfunk, Baden-Baden. Délka: 10 dílů po 10 minutách.

Herecké obsazení:

Vinnetou, (Charly) Old Shatterhand, Inču-čuna, Sam Hawkins, Rattler, Bancroft, Nšo-či, Tangua, Kitečonga a další.

 

Použitá literatura:

  • PETZEL, Michael. Karl-May-Filmbuch : Stories und Bilder aus der deutschen Traumfabrik. Zweite erweiterte Auflage. Bamberg : Karl-May-Verlag, 1999. 544 S. ISBN 3-7802-0153-4.

(Autor článku - Zatinka, aktualizováno dne 10.2. 2010)