Mayovky na Internetu

Kniha návštěv

Kniha návštěv si dlouhodobě drží přednost před diskusním fórem, ale k poptávce či nabídce sběratelských materiálů využívejte, prosím, výhradně diskusního fóra, kategorie Antikvariát a bazar. Prosíme, zdržte se reklamy. Pokud tu chcete něco propagovat a má to vazbu na mayovky, tak nás kontaktujte.

Jméno:
Zpráva:
10 + 1 =
 
1 2 3 4 5 ... 237
monča (25.05.2020 22:10)
Potřebovala bych poradit, jestli se lze zkontaktovat se synem Lexe Barkera, Christopherem... Kdybyste věděli nějaké informace, prosím napište!!! Je to životní přání mé kamarádky. Díky předem
ralf (21.05.2020 09:57)
Dnes sa dožíva krásnych 92 rokov slovinský herec Miha Baloh. Lotri v jeho podaní boli úžasní: Weller, Gomez, Quilvera a Judge. Mám to šťastie, že som ho mal raz možnosť stretnúť osobne.
Castlepool (15.05.2020 08:57)
Představení celkem podle knihy se hraje např. v Saském Švýcarsku na Felsenbühne Rathen, které se ale rekonstruuje, a proto se mělo hrát přímo v Radebeulu. Kvůli koronaviru jsou ale všechna mayovská představení odložena na příští rok, v Boskovicích se ale asi hrát bude.
Zeta (12.05.2020 22:08)
Taky jsem chtěla napsat ke článku komentář, že filmová a románová předloha jsou trochu nebe a dudy...ale jako na jednu stranu to chápu, na filmech jsme vyrostli skoro všichni, a i když bych strašně ráda někdy viděla W1 ve filmu opravdu podle předlohy, tak souhlasím se Sapfo, byť komornější, tak mustangové, bizoni, OS boj s medvědem, to nejsou úplně jednoduché scény, v divadle ještě daleko těžší (ve filmu by to hravě zvládla nějaká CGI).

Doufám, že o fotky ze setkání se podělíte! Kdybych bydlela v ČR, určitě bych si představení nenechala ujít, užijte si to!
Belenor (12.05.2020 19:26)
Když to je ta fixace na filmy s Bricem a Barkerem, byť velmi pochopitelná :-)
Každopádně bychom mohli představení využít k neformálnímu setkání fandů mayovek: shlédnout společně pořad, zavzpomínat, pokecat... :-)
Sapfo (12.05.2020 18:18)
Autor článku se nemůže rozhodnout, jestli má být představení podle filmové či románové předlohy. Asi nečetl knížku, kde žádná lokomotiva není. Ale asi to půjde, podle filmu to v Boskovicích skvěle "rozbalili" Rohlíčkové. Bylo to akční, na place to šlo realizovat a hlavně ti koníčci :)))))))))) - paráda. Otázka je, zda by tam nešla udělat adaptace knižní předlohy. Ta je přece mnohem komornější, méně náročná. Ale i tak by mohla zaujmout - je tam spousta napjatých scén, nějaká ta rvačka a podobně. Těžko ale posoudit, jak by se popasovali se scénami s mustangy, bizony, medvědem.....
Castlepool (11.05.2020 19:14)
https://www.novinky.cz/cestovani/tipy-na-vylety/clanek/legendarni-vinnetou-se-vrati-do-ceskeho-westernoveho-mestecka-40323273
(11.05.2020 11:42)
Boskovické velké plány s Vinnetouem: https://www.novinky.cz/cestovani/tipy-na-vylety/clanek/legendarni-vinnetou-se-vrati-do-ceskeho-westernoveho-mestecka-40323273
pavlina (08.05.2020 09:07)
Dnes před 101 lety se narodil americký filmový herec Lex Barker.
Zeta (30.04.2020 18:37)
Belenor: Naprosto rozumím :D Na druhou stranu OS vždycky zůstal s Vinnetouem poměrně dlouhou dobu, třeba i rok nebo dva, pokud tomu správně rozumím (jak se třeba v Satan a Jidáš píše, že po osvobození dělníků spolu konečně podnikli cestu na východ, nebo jak jsou v San Franciscu a poklidně se procházejí parkem, kde potkají Martu - tam se taky museli nějak dostat...takže míst na ta různá vzpomínaná dobrodružství je celkem dost. Třeba to zmiňované zajetí a smrt všech druhů v Llanu by mi do doby, kdy byl OS "v zálesácké škole" u Vinnetoua docela dobře pasovalo :D
ralf (29.04.2020 18:29)
Skvelé Belenor, Winnetou s dvojitým W! Aj ostatné chválim, je vidieť, že máš prehľad, ako snáď nikto iný.
pavlina (28.04.2020 08:56)
Tomu říkám skělá práce šéfe.
Belenor (28.04.2020 07:23)
Díky :-)

Na rovinu, jo? Já bych je nezařazoval :-) To bych se pak dostal do situace, ve které byl Imgram, a musel bych posunout Winnetouův skon, protože se všemi cestami do Orientu, Číny, Austrálie, Jižní Ameriky a kde ještě Karl byl, to prostě jinak nejde :-)
Zeta (28.04.2020 04:25)
Belenore, super práce s časovou osou, díky! Líbí se mi i tvoje poznámky u podrobných analýz různých vydání. A mám samozřejmě okamžitě dotaz - kam bys zařadil různá vyprávění, která během příběhů zazní?

Jako je třeba když OS při plížení poslouchá Ka-Vo-Miena, který mluví o tom, jak před 4 lety OS zajali a on se osvobodil (Smrtící prach). Už se kdysi Kniga ptala kam zařadit napadení medvědem, kdy OS zle zřídil záda (taky Smrtící prach), případně jak V Satan a Jidáš vzpomíná, že kdysi byli s Vinnetouem na okraji Llana zajati a o vlásek unikli smrti umučením u kůlu? Tam říká, že tehdy ještě neměl henryovku (nevím samozřejmě, jak přesně je to v originále), takže by to asi bylo někde v době mezi sbratřením a zastřelením IT a NT? Nebo právě i ty siouxské náčelníky ze Syna lovce medvědů, lov strávený s Amosem Sannelem z Vánoc atd.? Určitě jsem ani zdaleka nevyjmenovala všechno, těchhle "vzpomínek na předchozí dobrodružství" je strašně moc...
Belenor (27.04.2020 17:41)
Přikláněl bych se spíše k fikci. V ukázce se mluví o letech 1862, 1863, což je zhruba období, kdy toho o Mayovi moc vygůglit nejde :-) Ale dle https://www.karl-may-gesellschaft.de/kmg/seklit/sokmg/104/indexhtm.htm se pohyboval kolem Ernsthalu. Podle https://www.karl-may-wiki.de/index.php/1863 bylo právě období 1862-1864 považováno za čas, kdy mohl cestovat, ale prý bylo s jistotou vyvráceno.
Takže nejspíš fanfikce, možná ovšem zdařilejší, než sláta... kniha od Grubera :-)
Čingačgúk (27.04.2020 10:16)
Pred pár dňami na fb stránke Vinnetou Pierre Brice uverejnili zaujímavý príspevok - v jednom kresťanskom mesačníku pre deti údajne vychádza na pokračovanie príbeh OS/KM. Odkaz na príspevok:
https://www.facebook.com/vinnetoupierrebrice/posts/3636814196390864?__tn__=-R
Zaujalo ma to, čo sa píše v prologu, kokrétne táto pasáž - citujem:
"Když se mi ale před dvěma lety dostaly do rukou zažloutlé listy popsané úhledným Mayovým rukopisem, zjistil jsem ke svému úžasu, že spisovatel o svých skutečných cestách přece jen něco napsat stačil. Rukopis pocházel pravděpodobně z pozůstalosti doktora Euchara Albrechta Schmida, ředitele nakladatelství Karla Maye, který zemřel v roce 1951. Proč nebyl nikdy knižně vydán a proč se zajímavý dokument neocitl v archivu drážďanském Radebeulu, vážně netuším. Jsem vázán slibem mlčenlivosti a nemohu prozradit současného majitele rukopisu. Jsem však této osobě vděčný za to, že mně dovolila udělat si řadu poznámek a Mayovy toulky po světě literárně a výtvarně zpracovat."

Tak ma to zaskočilo, že neviem čo si o tom myslieť. O žiadnych listoch s popísanými skutočnými cestami som nikdy nepočul, ani tu na stránke o tom nie je zmienka (aspoň myslím). Napadlo mi, že autor si tento príbeh mohol len vymyslieť, aby zatraktívnil text čitateľom, ale predsa len... v kútiku duše som sa zaradoval, že by niečo také mohlo existovať. Čo si o tom myslíte? Je to len fikcia, alebo skutočnosť?
Belenor (26.04.2020 15:30)
O téhle části webu toho moc nevím, doufám, že se ozve někdo informovanější :-) Spíš to je na dotaz přímo na Honzu nebo Jardu.
ralf (25.04.2020 20:42)
Chcem sa spýtať autorov tejto úžasnej stránky ( bez akéhokoľvek bočného úmyslu), prečo v sekcii "Filmové místa" v mieste Ježevič u Vrliky nie sú uvedené aj miesta z filmov Old Firehand, Unter Geiern, Apanači alebo Olprinz. Musím sa pochváliť, že som studničku a ´mŕtveho muža´našiel len na základe jednej farebnej fotografie z Filmbuchu Winnetou 3 a nejakých drobných indícii (žiadne súradnice), ale miesta z Old Firehanda som intenzívne hľadal asi 1,5 hod., ale sa mi nepodarilo nič nájsť. pritom je to podľa Herberta a jeho mapky vzdialené len asi 200 metrov. Asi som tam aj bol, našiel som zvyšky akéhosi múru, ale na nič sa mi to nepodobalo, je to už strašne zarastené vegetáciou, skrátka odišiel som s dlhým nosom. V každom prípade rakúski priatelia tie miesta našli, ale aj tak mi to, zatiaľ, nepomohlo. Omnoho viac som bol úspešnejší v kaňone Cetiny Vinalič z filmu Medzi Supmi, kolóna vozov a jazda a skala Old Surehanda, po ktorej naskočil na voz, ak by mal niekto záujem, môžem poslať súradnice, hoci teraz sa cestovať nedá, ale snáď sa to po čase ukľudní. Práve naposledy som tam stretol aj autobus s výpravou pána Kotena a Pavlínku. Toto píšem hlavne aby som Vás rozprúdil, píšte, podeľte sa o zaujímavé zážitky, dúfam, že toto nebudete brať ako chválenie, ale naozaj to tak bolo, nakoniec by som privítal usmernenie na miesta natáčania Old Firehanda.
Castlepool (22.04.2020 09:48)
Letos jsou bohužel všechny tyto mayovské akce zrušeny a s mayovkami v kině Mat to také vypadá nejistě.
https://www.karl-may-magazin.de/aktuell/nachrichten/lesen/article/weitere-absagen/
lasky (19.04.2020 20:58)
dobry vecer, co bolo toto za fotky, inzerat je na sk bazosi Kupim fotografie z filmov od Karla Maya, ktore vysli asi v sedemdesiatych rokoch v takom cervenom tvrdom obale - boli pravdepodobne od slovenskeho filmu, bolo tam asi 100 ks, ciernobiele
1 2 3 4 5 ... 237